Bim'de satılan Fujiplus marka klima soğutmama sorunu

F Çevrimdışı

FurkanSs

Yeni Üye
13 Tem 2023
7
27
Herkese Selamlar
Bim'den Fujiplus marka 12.000 BTU klima aldım bir ay önce. Klimam ilk başlarda muazzam iyi çalışıyordu. 25-26 dereceye alsam bile oda çok soğuk oluyor hatta kısmen üşüme seviyesine bile geliyordu. Antalya ilinde yaşıyorum ve sıcaklıklar hayli fazla olmasına rağmen performansından çok memnundum. Ta ki gaz kaçağı arızası olana kadar. 1. ayın sonunda klima hiç soğutmamaya başladı ve dış ünitede ki ince bakır boruda karlanma gördüm.
Yetkili servisi aradım güç bela eve servis geldi baktı. Aynen kaçak var dendi. Resmi de çektim kaçağın olduğu yerin. Güzelce boruyu tekrardan yaptı taktı. Gaz da bastılar bi aletle. Ama gel gelelim küçücük odayı klima 16 dereceye alıp son fan hızında çalıştırsam bile 30 derecenin altına düşüremiyor. Oda hep 30 derecede. Klimanın fanında falan hiçbir sorun yok ama üflediği hava 24 dereceyken de aynı 16 dereceyken de. Bu sorunun çözümü nedir bilen var mıdır ? Karşılasan var mıdır ? Resimlerde okla gösterdiğim yer fabrikasyon hatalıymış o küçük çentik zamanla kaçak yapmış.

WhatsApp-Image-2023-07-13-at-20.31.12.jpg

WhatsApp-Image-2023-07-13-at-20.31.43.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu klima pert olmuş farkında olmadan çalıştırılmış dış ünite perte çıkmış diyebiliriz değişim talep edin Servis hatalı montaj yaptığı için gaz kaçağı oluşmuş.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hepsini geçtim, muhtemelen vakum işlemi de yapılmamış. Onun da etkisi olmuş.
Dış ortamda ne varsa kompresöre dolmuştur değişim dışında adam olmaz artık fabrikasyon hata deyip başlarından salmışlar müşteriyi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tamamen isim çalışması. Aslında Fuji ile bile hiçbir alakası yok markanın. Bir baktım kurluk soğutma adana imiş. Sota Sota Başkan Çinde hangi firmadan getirtiyorlardı bunlar cihazları?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,614
Tamamen isim çalışması. Aslında Fuji ile bile hiçbir alakası yok markanın. Bir baktım kurluk soğutma adana imiş. Sota Sota Başkan Çinde hangi firmadan getirtiyorlardı bunlar cihazları?
GREE ürettiriyor.
A ataseven fujiplus çok sever :kiskis

Size zahmet klimayı en düşük dereceye alıp fanı orta kademeye ayarlayıp enaz 10dk sonra klimanın üflediğini havanın ısını ölçme şansın var mı.

F Çevrimdışı

FurkanSs

Yeni Üye
13 Tem 2023
7
27
GREE ürettiriyor.
A ataseven fujiplus çok sever :kiskis

Size zahmet klimayı en düşük dereceye alıp fanı orta kademeye ayarlayıp enaz 10dk sonra klimanın üflediğini havanın ısını ölçme şansın var mı.
Tam ölçme şansım yok ama en yakınına gidince de elimi yaklaştırıyorum serin bir hava var soğuk bir hava yok. Ona eminim. Normalde 25e alırdım karşısında bilgisayarım var duramazdım. 26 ya alıp ağzını hareket ettirirdim. Üşümemek için şuan 16 dereceye alıyorum fan son seviyede 2 saat pcde duruyorum üşümüyorum.
Bu klima pert olmuş farkında olmadan çalıştırılmış dış ünite perte çıkmış diyebiliriz değişim talep edin Servis hatalı montaj yaptığı için gaz kaçağı oluşmuş.
Vakum yapılmadı diye hatırlıyorum. Sadece dış ünite değişimi çözermi işi yoksa komple mi değiştirmek mantıklı ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,149
Tam ölçme şansım yok ama en yakınına gidince de elimi yaklaştırıyorum serin bir hava var soğuk bir hava yok. Ona eminim. Normalde 25e alırdım karşısında bilgisayarım var duramazdım. 26 ya alıp ağzını hareket ettirirdim. Üşümemek için şuan 16 dereceye alıyorum fan son seviyede 2 saat pcde duruyorum üşümüyorum.

Vakum yapılmadı diye hatırlıyorum. Sadece dış ünite değişimi çözermi işi yoksa komple mi değiştirmek mantıklı ?
Malesef hatalı bir montaj yapılmış, gaz basmalarına rağmen hala gaz kaçıyor demek ki dış ünite. Direkt arayıp dış ünitenin değimini isteyin, zaten montajda vakum yapılmaması direkt dış ünitenin değişimini gerektirir.

Böyle vasıfsız, bilgisiz ve yetersiz kişilere montaj yaptırırlarsa olacağı bu. Yaz aylarında montajlara yetişebilmek için, az çok eli tornavida tutan adamları bile geçici olarak montaj yapmak için gönderiyor servisler. Montaj başına bunlara para veriyorlar, genelde biri arkadaşını arar, yaa kanka gel klima montajlarına yetişemiyoruz sanada ek gelir olur felan. Ben anlamam klima montajından desede, yaa işte benle bir iki montaja gel zaten basit hemen kaparsın işi gibi gibi.

Bende Bim den Arçelik-LG garantili Keysmart klima almıştım, servis yetişemiyor diye Arçelik taa Nevşehir den Arçelik montaj ekibini İzmir e getirtmişti. İşte kurumsal firma olmak böyle birşey.

F Çevrimdışı

FurkanSs

Yeni Üye
13 Tem 2023
7
27
Malesef hatalı bir montaj yapılmış, gaz basmalarına rağmen hala gaz kaçıyor demek ki dış ünite. Direkt arayıp dış ünitenin değimini isteyin, zaten montajda vakum yapılmaması direkt dış ünitenin değişimini gerektirir.

Böyle vasıfsız, bilgisiz ve yetersiz kişilere montaj yaptırırlarsa olacağı bu. Yaz aylarında montajlara yetişebilmek için, az çok eli tornavida tutan adamları bile geçici olarak montaj yapmak için gönderiyor servisler. Montaj başına bunlara para veriyorlar, genelde biri arkadaşını arar, yaa kanka gel klima montajlarına yetişemiyoruz sanada ek gelir olur felan. Ben anlamam klima montajından desede, yaa işte benle bir iki montaja gel zaten basit hemen kaparsın işi gibi gibi.

Bende Bim den Arçelik-LG garantili Keysmart klima almıştım, servis yetişemiyor diye Arçelik taa Nevşehir den Arçelik montaj ekibini İzmir e getirtmişti. İşte kurumsal firma olmak böyle birşey.
Aynen klima montaj işlemi için de 1 hafta bekledim. Beko klimam da var o da ch38 hatası veriyordu. İnternetten 2 gün sonraya servis talebi oluşturdum adamlar vaktinde geldi. Sorunu çözdü gitti. Kurumsal olunca ve yaygın bir garanti ağı olunca sorun çok daha hızlı çözülüyor. Şuan ben bu klimayla uğraşıp durucam. Tek teselli 12-13bin verip de böyle bir durumla karşılaşmamış olmam. Ucuz etin yahnisi misali yaz boyu bi odamı aktif kullanamicam gibi. Normalde diğer klimalarım baymakla beko. Bir kerecik olsun marka olmayan bir ürün alayım dedim ucuza şans vereyim dedim. Ağzımız yandı. Bir daha asla almam.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
fujıplus pişmanlıktır almayın fakat bu ekonomik şartlarda insanlar mecbur kalıyor böyle dandik klimalar almaya bizi bu hale getirenlere hala 5 yıl süre tanıdık inanılır gibi değil.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
anlıyorum fujiplus daha uyguna alınmıştır ama şimdi baktım bizim adanada gizerlerde arçelik 12bin neoinverter olanı 13bin lira. bayramdan önce baktığımda da 12bindi. Şimdi sorsam Sota Sota başkana kesin tanıdığı vardır orda yardımcı da olurlar. 9 taksit yapsa o bile yeter.

Malesef aradaki fiyat farkı kullanımda gerek sarfiyattan, gerek uzun ömürlü olmasından çıkar diye düşünüyorum. En azından arçelik üretimi olan arçelik-lg-beko serisi klimalar daha az üzüyor diyeyim bende üçü de var. Keysmart Altusa da soğuk değilim ama deneyimlemedim hiç. En azından Arçelik servis güvencesinde.

Konu sahibine de çok geçmiş olsun. Dış ünite değişimini umarım kabul ederler.

Not: Fujiplus sakura yemi modeli koçtaşta 11.200 Akira serisi var mediamarktta 11.500 . Bimdekinin fiyatını bulamadım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
benim fujıplus klimayı kışın takmışlardı daha sonra sorun çıkınca bir kere gelip yapmışlardı. havalar iyi gidince bir müddet kullanmamıştım bir gün klimayı tekrar açtım klima hiç devreye girmedi bende başka bir klimacı getirdim kontrol etti gazı kaçmış baktı rekordan kaçırmış yaptı yeni gaz bastı vakum yaptı 2 senedir çalışıyor fakat bu fujıplusların kalitesi çok kötü tekrara yazıyorum almayınnnnnnnnnnnnnnnnn berbattttttttttttttttt.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,614

Dış ünite borusunu kontrol edin karlanma oluyor mu.?

F Çevrimdışı

FurkanSs

Yeni Üye
13 Tem 2023
7
27
benim fujıplus klimayı kışın takmışlardı daha sonra sorun çıkınca bir kere gelip yapmışlardı. havalar iyi gidince bir müddet kullanmamıştım bir gün klimayı tekrar açtım klima hiç devreye girmedi bende başka bir klimacı getirdim kontrol etti gazı kaçmış baktı rekordan kaçırmış yaptı yeni gaz bastı vakum yaptı 2 senedir çalışıyor fakat bu fujıplusların kalitesi çok kötü tekrara yazıyorum almayınnnnnnnnnnnnnnnnn berbattttttttttttttttt.
Bende ki de böyle kolay çözülse ne ala da işte. Pazartesi bida gelip bakılıncak. Şuan açık 16da. Odam sabahtan beridir 30 derece :)
Dış ünite borusunu kontrol edin karlanma oluyor mu.?
İlk arıza verdiğinde karlanma vardı. Klima da 10 dk çalışıyor sonra poff diye duruyordu pervaneler falan çalışmıyodu sonra yine çalışıyordu ama içeriye verdiği ısı vantilatör gibi birşeydi. Şimdi yapıldı karlanma yok klima durmuyorda kendi kendine çalışma falan üfleme iyi ama soğutma yok. Serin bir hava veriyor. Birdahaki işlemde ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Geri
Üst Alt