Bim Kumtel Ocak

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bim evin yanında olduğu için uğraşmasam diyorum. Sizin verdiğiniz ürünle aynı ürün değil mi. Sanki aynı yerde üretilmiş de üzerine farklı marka yazısı yazılmış gibi. Servis neden ücretsiz kurmuyor. Ocağın yeri hazır zaten ben kendim de kurarım. Kendim kurduğum zaman garanti devreye giriyor mu. Yada ben kurulum yaptığımda ocak sorunlu ise ifadede sorun çıkar mı?

evet aynı marka , aslında kafam dalgın ben simfer önerecektim luxell nerden kaldıysa aklımda anlamadım.Online eğitime hazırlık yapıyoruz koca gün ordan oraya kablo çek vs. kafa kalmadı?? ben simfer alın derim.

S Swift

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bim evin yanında olduğu için uğraşmasam diyorum. Sizin verdiğiniz ürünle aynı ürün değil mi. Sanki aynı yerde üretilmiş de üzerine farklı marka yazısı yazılmış gibi. Servis neden ücretsiz kurmuyor. Ocağın yeri hazır zaten ben kendim de kurarım. Kendim kurduğum zaman garanti devreye giriyor mu. Yada ben kurulum yaptığımda ocak sorunlu ise ifadede sorun çıkar mı?
servis kurması gerekiyormuşmuş bende bilmiyordum tesisatçı çıkardı kurdu paketten sızıntı testini yaptı , gazı kapattı , ertesi gün dağıtım şirketi gelip onay verdi testleri yapıp.Tabi ben daha tesisatçı taktığı gibi farkettim bozuk olduğunu çakmakların daha orada aradım ama servis 3 gün sonra geldi kim taktı dedi tesisatçı dedim daha apartmanın girişinde başladı söylenmeye garanti dışı abi 50 lira alırım vs.vs .sonra ben müşteri hizmetleri ne dert anlatırsan bu bir şekilde çalıştırmış verdim 50 lira gitti.5 dk sonra yine bozuldu sonrası müşteri hizmetleri ile bana saygısızlıktır , edepsizliktir hepsi yapıldı şikayetvar.com yazınca geri adım attılar ama özür vs. yok biraz da servisin insiyatifi ile ocak yapıldı ama tam 2 ay dan fazla sürdü.

sizinde muhtemelen kendiniz takarsanız ilerde sorun yaşarsanız garanti sistemine giriş yapılmadığı için sorun yaşarsınız.ben en son kiracıya mahcup olduğum için balkondan aşağıya atacaktım yada hurdacıya verecektim ama adam aradı abi ben halledicem dedi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sizin aynı kumtel ocak mı patladı acaba? Bir de ocak patlaması nasıl oluyor ısınmadan dolayı mı patlıyor?

Patlayan şey temperli cam, ocak değil.
Temperli camın olayı, kırılma gibi durumlarda insanları yaralamamasıdır.
Camın kendisi stres yüklü olduğu için, aşırı ısınma veya fiziksel hasar alma gibi durumlarda strese bağlı olarak patlama şeklinde tuz buz olup dağılır.
Yani aynısı ankastre fırında da başınıza gelebilecek bir durumdur.

Hatalı montaj, hatalı üretim, hatalı kullanım buna sebebiyet verir.
Bütçe varsa Simfer'in ocaklarına bakmanızı tavsiye ederim.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Simfer candır. Na bu fırının canını çıkarıyorum 6 senedir, banamısın demedi. Sadece wok ocağının düğme bobini tutukluk yapmıştı, söküp hallettim, servis bile çağırmadım. Son derece basit, bi o kadar da kullanışlı.

Setüstüleri de fena değil, bekler sabaf, gaz muslukları da dediğim gibi 6 senedir tık demedi. Ama cam işinden anlamam. Paslanmazcıyım ben :sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Simfer candır. Na bu fırının canını çıkarıyorum 6 senedir, banamısın demedi. Sadece wok ocağının düğme bobini tutukluk yapmıştı, söküp hallettim, servis bile çağırmadım. Son derece basit, bi o kadar da kullanışlı.

Setüstüleri de fena değil, bekler sabaf, gaz muslukları da dediğim gibi 6 senedir tık demedi. Ama cam işinden anlamam. Paslanmazcıyım ben :sirit

Ürün güzelmiş. :kas

B Çevrimdışı

Başgan

Yeni Üye
16 Haz 2020
32
Servis kurulumu ücretsiz bilgide bir hata olmasın? Doğalgaz hazır geliyor, ben tüplü kullanacağım dedim dönüşüm ücretli kurulum ücretsiz dediler 60 TL verdim dönüşüme.

Ürün gayet güzel bu arada. Ömrü ne kadar olur bilmem. Vakti zamanında aldığım arçelik ankastre set hala yaşıyor. Kumteli bakalım göreceğiz. Uzun süredir kullanan varsa çakmakları, düğmeleri vs ile ilgili bilgi verebilir.

Ne kadar ekmek o kadar köfte deyimi her zaman geçerli. Tavsiye edilen simferdir arçeliktir vesteldir fiyatları ortada.

2 hafta önce 329a aldım şimdi 359 olmuş 2 hafta sonra 389u göreceğiz inşallah :))

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Servis kurulumu ücretsiz bilgide bir hata olmasın? Doğalgaz hazır geliyor, ben tüplü kullanacağım dedim dönüşüm ücretli kurulum ücretsiz dediler 60 TL verdim dönüşüme.

Ürün gayet güzel bu arada. Ömrü ne kadar olur bilmem. Vakti zamanında aldığım arçelik ankastre set hala yaşıyor. Kumteli bakalım göreceğiz. Uzun süredir kullanan varsa çakmakları, düğmeleri vs ile ilgili bilgi verebilir.

Ne kadar ekmek o kadar köfte değimi her zaman geçerli. Tavsiye edilen simferdir arçeliktir vesteldir fiyatları ortada.

2 hafta önce 329a aldım şimdi 359 olmuş 2 hafta sonra 389u göreceğiz inşallah :))
Biraz görsel fln eklede senden sonrakiler de nasiplensin ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Ne kadar ekmek o kadar köfte değimi her zaman geçerli. Tavsiye edilen simferdir arçeliktir vesteldir fiyatları ortada.

"Ne kadar ekmek o kadar köfte değimi "

çok doğru işte buna hak veriyorum.Temel amacını gerçekleştirsin ,ömrü de 5 yıl gitse yeter diyenler içindir kumtel markası.Bunun dışında bendeki ocak düğmeler ciddi kalitesiz arka saç paslanacak gibiydi tabi bu birazda kullanıcıya bağlı , ama üst emaye güzel kusursuza yakındı , ocak bekleri ise ses yapıyor bazen dengesiz yanıyordu.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Başgan

Yeni Üye
16 Haz 2020
32
Biraz görsel fln eklede senden sonrakiler de nasiplensin ?

tamamdır ilk fırsatta. Hatta ben 280 liralık cam davlumbazı da aldım taktırdım onda da kurulum ücretsiz. İki ayrı evdeler mutlaka foto eklerim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

"Ne kadar ekmek o kadar köfte değimi "

çok doğru işte buna hak veriyorum.Temel amacını gerçekleştirsin ,ömrü de 5 yıl gitse yeter diyenler içindir kumtel markası.Bunun dışında bendeki ocak düğmeler ciddi kalitesiz arka saç paslanacak gibiydi tabi bu birazda kullanıcıya bağlı , ama üst emaye yüzel kusursuza yakındı , ocak bekleri ise ses yapıyor bazen dengesiz yanıyordu.

Kullanım ömrü konusunu bence ayrıca tartışmalıyız. 10 küsür sene kullandığım tost makinesi bozuldu. Aynı marka aynı seri tost makinesini sıfır aldım. 3 sene ömür vermiyorum. Garantisi 4 yıl. Eminim 2-3 defa servis yolu görünecek. Genel bir kalite düşüşü mü var ürünlerde bilemiyorum.

Bu arada deyim kelimesini yanlış yazmışım affola ?

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
tamamdır ilk fırsatta. Hatta ben 280 liralık cam davlumbazı da aldım taktırdım onda da kurulum ücretsiz. İki ayrı evdeler mutlaka foto eklerim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kullanım ömrü konusunu bence ayrıca tartışmalıyız. 10 küsür sene kullandığım tost makinesi bozuldu. Aynı marka aynı seri tost makinesini sıfır aldım. 3 sene ömür vermiyorum. Garantisi 4 yıl. Eminim 2-3 defa servis yolu görünecek. Genel bir kalite düşüşü mü var ürünlerde bilemiyorum.

Bu arada deyim kelimesini yanlış yazmışım affola ?
evet marka bağımsız teknoloji nin kullan at modellemesinden en önemlisi yerli ürünler için ekonomik koşullardan üreticiler oradan buradan kırpma dersindeler.Aslında her ürün mühendislik aşamasında kullanım ömrü belirleniyor eskiden plastik parçaların arkasında yazardı şu kadar ay yıl gibisinden.Özellikle hatırlarım bizde Arçelik 4100 çamaşır makinesi vardı halen babam kullanır geçen motor kömürleri değişti vs. neyse garanti bittikten 1 ay kadar geçtikten sonra cam kapağın tutamak kısmı kırılmıştı arkasında yazıyordu ay yıl gibisinden sonra anladım yani üretilirken ömürleri belirleniyor.Eskiden 10 , 20 yılken şuan 5 yıl kullanırsak şükür.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
5 yıl bence çok az pederlere ben bosch lpgli set üstü klasik ocak almıştım tam 15 yıl kullandılar.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bence önceden üretilen elektrikli ve elektronik ürünlerin ömrü önce kaliteli malzemeden üretim,biraz şans,biraz da kullanıma bağlıydı.Eskisi gibi standart yok artık şu kadar zaman gider diye.Artık üreticiler de uzun süre dayanacak ürün üretmiyorlar bazen hemen sorun çıkarır,bozulur bazen de uzun zaman sorun çıkarmaz tamamen şans işi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri