Bim Kumtel Ocak

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Sanırım Bimde satılan bu model Kumtel homtego 40TSHDF
Kullanan var mı acaba 360 liraya satılıyor almaya değer mi ? Bir de kurulum ücreti 70 lira istiyorlar bedava değil.

kumtel-set-ustu-cam-ocak-1578660067.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
neden değmesin gidip 600 tl bir ocağa vereceğine bunu kullan. ama servise kurulum yaptır.
not; tavsiyem siyah cam almayınız :)

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
2 yıldır set olarak kullanıyorum fırını iyi değil ama ocagı güzel sıkıntı olmadı

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Servisleri leş tir.Şansınız varsa alın ama kumtel den kurumsallık memnuniyet beklemeyin. Kiracıya almıştım arızalı çıktı kavga gürültü uğraşa uğraşa onarıldı.Bahaneleri de ocağı tesisatçı kurmasıymış.Ayrıca kumtel alacaksanız bari cam almayın ne olduğu belli değil , vestel ,arçelik bosch grubu bu alanda en iyisi olan camlarını kullanıyor.Birde bu cam ocaklar patlarsa tehlikeli yaralanma açısından.Şahsen marka kumtel olunca klasik emayesini hadi neyse de kesinlikle cam ocağını almazdım.Merdiven altı tabiri caizse ürünleri.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
alacaksan bari kumtel yerine luxell al derim.Kurumsallık ve ürün kalitesi olarak çok öndeler.

Bim evin yanında olduğu için uğraşmasam diyorum. Sizin verdiğiniz ürünle aynı ürün değil mi. Sanki aynı yerde üretilmiş de üzerine farklı marka yazısı yazılmış gibi. Servis neden ücretsiz kurmuyor. Ocağın yeri hazır zaten ben kendim de kurarım. Kendim kurduğum zaman garanti devreye giriyor mu. Yada ben kurulum yaptığımda ocak sorunlu ise ifadede sorun çıkar mı?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
En önemlisi bunlarda güveç ve patlıcan olmuyor patlıcan yaparken patlattım camı camda iyi patlıyor sanki evin içine torpil atılmış gibi ses yapıyor :)

ICF marka bizimki gerçi fabrikası falan battı gitti cam bulmak da mesele oldu

Cam kullanaksanız dikkatli olmakta fayda var

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Doğalgaz mı LPG mi acaba? Mesela ben LPG kullanıyorum servis dönüşüm yapıyor mu ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
En önemlisi bunlarda güveç ve patlıcan olmuyor patlıcan yaparken patlattım camı camda iyi patlıyor sanki evin içine torpil atılmış gibi ses yapıyor :)

ICF marka bizimki gerçi fabrikası falan battı gitti cam bulmak da mesele oldu

Cam kullanaksanız dikkatli olmakta fayda var

Torpil sesi temperli cam sesinin yanında epey hafif kalıyor bence. :kiskis

L lolman

Kumtel'in 300 liralık ocağını almıştık Migrostan aylar önce, kalitesi pek tatmin edici değil. (KO-420F modeliydi sanırım.)
Yani dikkatli kullanıma da gider ama uzun ömürlü olmayacağı belli.
Düğmeleri hiç güven hissi vermiyor.

Bütçe yoksa yine kötünün iyisi tabi.
Biz ocağın kurulumu için ücret ödemedik ayrıca.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Torpil sesi temperli cam sesinin yanında epey hafif kalıyor bence. :kiskis

L lolman

Kumtel'in 300 liralık ocağını almıştık Migrostan aylar önce, kalitesi pek tatmin edici değil. (KO-420F modeliydi sanırım.)
Yani dikkatli kullanıma da gider ama uzun ömürlü olmayacağı belli.
Düğmeleri hiç güven hissi vermiyor.

Bütçe yoksa yine kötünün iyisi tabi.
Biz ocağın kurulumu için ücret ödemedik ayrıca.

Sürekli yapıyordum aslında :) güzel patlıyor ama birde dünyanın en pahalı patlıcanını yiyorsun ki tadına doyum olmuyor :haha1

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
alacaksan bari kumtel yerine luxell al derim.Kurumsallık ve ürün kalitesi olarak çok öndeler.

Sizinki biraz “Arçelik kötü, Beko al” misali olmuş.Zira Kumtel=Luxell. Luxell, Kumtel’in markası ve ürünler dahil her şeyi tıpa tıp aynı.

Kumtel ocağa gelirsek, beyaz cam setüstü modelini kayınvalidemin yazlığa almıştım. Fiyata göre gayet iyi. Bekleri Sabaf beklerin bire bir çakması. O yüzden yanışı gayet güzel. Çakmağı ve gaz emniyeti iyi. Genel olarak en önemli eksiği emaye sac ızgaraların biraz dengesiz olduğundan sallanıp tıkırdaması.

Servis olayı parasına göre, yani yok gibi. Firma servise para vermiyor belli ki. Biz Ankara’dan Mersin’e götürmeden önce eve yakın servise götürüp lpg dönüşümü yaptırıp garantiyi açtırmıştık. Bir sorun olmadı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben lpgli ferre ocak almıştım doğalgazlı olanı ücretsiz kuruyorlarmış lpgliyi ücretli kuruyormuş.aldığım yer abi sen aç kur sorun olmaz dedi bende kendim kurdum(lpgli olduğu için tüp bağlantısı yapıyorsun başka bir şey yok).yani servise ücret vermedim fakat firmaya çok kızdım sanki doğalgazlı alanlar para ödüyor biz lpgli alanlar gazoz kapağı veriyoruz gibi çiftte standart yaptıkları için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri