BİM Hikvision Taşınabilir SSD 256 GB 249 TL

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Alinir hicte sorun yasamassınız hatta wd den bile kaliteli hatta var ise ese dostada alın normal almaya kalksanız 300 - 350 arası tuttar
sadece bu teknoloji uretmiyor bu firma yıllardır kamera alarm intercom hatta lcd monitorleri bile mevcut .

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Ağırlıklı olarak video güvenlik ürünleri ve çözümleri üzerine bir şirket olarak görünüyor. Peşin yargılı olmak istemiyorum ama Müşteri hizmetlerinin çok iyi hizmet verdiğine inanmıyorum. İnşallah gerek kalmaz. Zaten Türkiye' de müşteri hizmetleri iyi olan firma sayısı bir elin parmaklarını geçmez...

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Alinir hicte sorun yasamassınız hatta wd den bile kaliteli hatta var ise ese dostada alın normal almaya kalksanız 300 - 350 arası tuttar
sadece bu teknoloji uretmiyor bu firma yıllardır kamera alarm intercom hatta lcd monitorleri bile mevcut .

Şaka yapıyorsunuz sanırım

bu forumda 30 40 yıllık ustalar bile tv tavsiyesi yapabilmek için önce gidip tv yi alıp deneyimliyor sonra tavsiye ediyor siz bu şekilde tavsiye yapmayın çok yanlış en başında hikvision un western dijital kalitesinde hdd üretmesi için 40 yıl daha çalışması lazım kamera lcd monitor dediğiniz ürün piyasada peynir ekmek paranız çok ise aynı kalitede hasan hüseyin bile olur adı bi konteyner mala bakar bu işler

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Şaka yapıyorsunuz sanırım

bu forumda 30 40 yıllık ustalar bile tv tavsiyesi yapabilmek için önce gidip tv yi alıp deneyimliyor sonra tavsiye ediyor siz bu şekilde tavsiye yapmayın çok yanlış en başında hikvision un western dijital kalitesinde hdd üretmesi için 40 yıl daha çalışması lazım kamera lcd monitor dediğiniz ürün piyasada peynir ekmek paranız çok ise aynı kalitede hasan hüseyin bile olur adı bi konteyner mala bakar bu işler
Gayet ciddiyim deneyimlere gore konusulur sagdan soldan duyma ile degil ssd lerin 2 si arasındaki pc sistem kurarak deneme hatta birde çinden fastspeed almistim onuda denemistim fakat wd sınıfta kaldı . Siz o dediginiz peynir ekmek dediginiz hasanhuseyin 1konteyner getirtinde onuda deneyelim bakalim.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Gayet ciddiyim deneyimlere gore konusulur sagdan soldan duyma ile degil ssd lerin 2 si arasındaki pc sistem kurarak deneme hatta birde çinden fastspeed almistim onuda denemistim fakat wd sınıfta kaldı . Siz o dediginiz peynir ekmek dediginiz hasanhuseyin 1konteyner getirtinde onuda deneyelim bakalim.

Paran varsa yaptırırsın deneriz hikvision dan da daha kaliteli yaptırabilirsin bahsetmek istediğim şeyi anlamak istemiyorsanız yapacak bişey yok

Teksal Çevrimdışı

Teksal

Yeni Üye
13 Eyl 2020
5
51
Herkese merhaba,
Ben bu ürünü cuma günü aldım. 11cm x 4cm boyutlarında. Fiyatı piyasaya göre 50tl kadar daha ucuz. Bazı sitelerde USB 3.1 olduğu yazılmış, fakat bilgisayar USB 3.0 cihaz olarak tanıdı (port USB 3.1 olmasına rağmen).
Hız test etmek için ilk olarak bir oyunun 30GB texture dosyasını kullandım (bilgisayarda Hynix marka M2 NVMe SSD var), Explorer penceresinde 400-430MB/sn gibi rakamlar gördüm. Bu rakamlar normal gelmedi bana, sanırım bir çeşit sıkıştırma yaptı.
Sonra x265 sıkıştırmalı 2GB boyutunda bir film dosyasını kullandım, sabit 250MB/sn yazma ve 330MB/sn okuma hızlarını gördüm. Sanırım en doğru değerler bunlar.

Almaya değer mi?
En az USB 3.0 portunuz yoksa almayın. Acil ihtiyacınız yoksa ve USB 3.1 portunuz varsa da almayın, bence 3.1 hızında bir cihaz almak daha mantıklı.
Benim çok işime yaradı çünkü laptop içindeki NVMe disk yoğun kullanımda çok ısınıyordu oyun oynarken, oyunu bu harici diske kurdum ordan yüklüyor texture dosyaları ve faydası oldu. Ayırca diskte yer açıldı. Ürün kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok, 2 gündür kullanıyorum, ama yedekleme amaçlı kullanmıyorum zaten. Oyun, film, şarkı...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Herkese merhaba,
Ben bu ürünü cuma günü aldım. 11cm x 4cm boyutlarında. Fiyatı piyasaya göre 50tl kadar daha ucuz. Bazı sitelerde USB 3.1 olduğu yazılmış, fakat bilgisayar USB 3.0 cihaz olarak tanıdı (port USB 3.1 olmasına rağmen).
Hız test etmek için ilk olarak bir oyunun 30GB texture dosyasını kullandım (bilgisayarda Hynix marka M2 NVMe SSD var), Explorer penceresinde 400-430MB/sn gibi rakamlar gördüm. Bu rakamlar normal gelmedi bana, sanırım bir çeşit sıkıştırma yaptı.
Sonra x265 sıkıştırmalı 2GB boyutunda bir film dosyasını kullandım, sabit 250MB/sn yazma ve 330MB/sn okuma hızlarını gördüm. Sanırım en doğru değerler bunlar.

Almaya değer mi?
En az USB 3.0 portunuz yoksa almayın. Acil ihtiyacınız yoksa ve USB 3.1 portunuz varsa da almayın, bence 3.1 hızında bir cihaz almak daha mantıklı.
Benim çok işime yaradı çünkü laptop içindeki NVMe disk yoğun kullanımda çok ısınıyordu oyun oynarken, oyunu bu harici diske kurdum ordan yüklüyor texture dosyaları ve faydası oldu. Ayırca diskte yer açıldı. Ürün kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok, 2 gündür kullanıyorum, ama yedekleme amaçlı kullanmıyorum zaten. Oyun, film, şarkı...

SSD'de DRAM varsa ondan öyle olmuş olabilir.
Sanırım vardı bu üründe.

Cihazınızdaki SSD kaç dereceye ulaşıyor?

Teksal Çevrimdışı

Teksal

Yeni Üye
13 Eyl 2020
5
51
SSD'de DRAM varsa ondan öyle olmuş olabilir.
Sanırım vardı bu üründe.

Cihazınızdaki SSD kaç dereceye ulaşıyor?
Bilgisayar içindeki NVMe SSD yoğun kullanımda 75C ye çıkıyor. İlk defa kullanıyorum, hiç tahmin etmezdim bunların böyle ısınacağını. Meğer bilnen bir sorunmuş, bunları soğutmak için heat sink bile satılmaya başlamış. Alıp takamadım çünkü laptop içinde yer yok onu takacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bilgisayar içindeki NVMe SSD yoğun kullanımda 75C ye çıkıyor. İlk defa kullanıyorum, hiç tahmin etmezdim bunların böyle ısınacağını. Meğer bilnen bir sorunmuş, bunları soğutmak için heat sink bile satılmaya başlamış. Alıp takamadım çünkü laptop içinde yer yok onu takacak.

Evet, ısınma sorunu var maalesef. Üzerinde heatsink yoksa.
Altta SSD'nin olduğu yerde havalandırma ızgarası varsa notebook soğutucu kullanın derim.
Bende masaüstü var gerçi ama Kingston SSD'min 50 dereceyi geçtiğini görmedim.
Sizin SSD'nin marka modeli neydi?
Bir de hangi oyunu oynuyorsunuz, merak ettim. :alala

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Bir soru da benden ; Tvix HD N1 Cafe Media Player kullanıyorum. Bu ürünü takınca görmedi... SSD olduğundan mı acaba...

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
HIKVISION SSD, exFAT formatlı olarak çıktı bende. Sizdeki cihazın internet sitesindeki bilgiye göre NTFS ve FAT32 desteği varmış, bu yüzden olabilir.
Bilgisayara takıp FAT32 veya NTFS olarak formatlayıp tekrar deneyin (FAT32'de max dosya büyüklüğü 4GB, daha büyük dosyalar kullanacaksanız NTFS yapın).
NTFS olarak biçimlendirince problem kalmadı...Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt