Bilgisayarı bataryasiz kullansam sorun olur mu

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
SSD'yi ısıtacak kadar bir dizüstü bilgisayar ısınıyorsa, o ürün zaten şansa çalışıyordur.
Ben sana şöyle söyleyeyim, bazı 2.5" HDD'ler gerçekten kalitesiz. İki üst üste kapatmaya gidenlerini gördüm.
ee abi dizüstü ufacık ortam vew ramli ssd ler çok aşırı ısınıyor. 50 dereceye çıkıyor. bu laptopun yapısı ile alakalı değil. daha doğrusu laptop kasasında kapalı olmasından :)
2.5 hdd ler kaliteli mi? abi o malına göre dğeişir. ve şansına. hdd bu sonuçta k rpm ile dönen bi ürün.
ama genelde gitti denen hdd lerde kartı kirli oluyor. alıp silgi ile silince düzeliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2.5 hdd ler kaliteli mi? abi o malına göre dğeişir. ve şansına. hdd bu sonuçta k rpm ile dönen bi ürün.

Kalitesiz ürünler gördüm dedim.
Yoksa kendim WD Black ve WD Blue'yu aynı anda kullanmış biriyim.
Güzelim 2.5" WD Black'i kendi ellerimle yakmıştım. :hihi

HDD var, HDD var. Kimisi güç kesilmesinde hemen yarı yolda koymazken, kimisi hiç gelmiyor. :hihi

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Kalitesiz ürünler gördüm dedim.
Yoksa kendim WD Black ve WD Blue'yu aynı anda kullanmış biriyim.
Güzelim 2.5" WD Black'i kendi ellerimle yakmıştım. :hihi

HDD var, HDD var. Kimisi güç kesilmesinde hemen yarı yolda koymazken, kimisi hiç gelmiyor. :hihi
kimi de kendi kendine elektrik keser :)
bi de bak bneim bi samsung hdd var. akradaş en sorunlu samsung demişti.
artık nasıl bi göz vardı ise ondan sonra 2 hafta kafa vurdu.
sonra steam kaynaklı yapıyormuş.
dosya kontrolü yaptım oyunlara dosya kontrolü yapınca kafa vurmayı kesti. şimdi iyi gidiyor.
aha işte şans diye bunu diyom :)

M Çevrimdışı

mogola

Yeni Üye
21 Eki 2018
19
36
bu voltaj değişimi için voltaj korumalı prizler var mı alsam yeterli olur mu ups yok çünkü
benim netbook cin mali bi laptop kalitesizdir anakart yansın istemiyorum

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
bu voltaj değişimi için voltaj korumalı prizler var mı alsam yeterli olur mu ups yok çünkü
benim netbook cin mali bi laptop kalitesizdir anakart yansın istemiyorum
A Ado yu ilk tanıdığımda bi videosu vardı akım korumalı prizleri ti ye alıyordu kendi bilmez :)
ama onun videosundaki parça zaten laptop adaptörlerinde hali hazırda takılı.
zaten yüksek akım değil sorun ani kapanma hdd ye-bazen anakarta da- hasar verebiliyor.
ama tecrübelerimden yürüyerek sana diyebilirim ki ölü pil hiç pil olmamasından daha tehlikeli.biri donanıma hasar verebilir. ama öbürünün yangın çıakrma tehlikesi var.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
bendede a101 den aldığım lenova var.seyehat esnasında otobüste yastık olarak kullanmıştım :)sanırım bundan dolayı ekranı gitti. bir mor çizgi çıkıyor.sizce ekranı kaç tl dir ?
yastık hee. iyi ben de koltuk yapmıştım zamanında :) -şaka değil-
paneline göre değişir fiyatı ama genelde lenovo çok kaliteli paneller kullanır. muadil almazsanız baya bi para gidecektir.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
yastık hee. iyi ben de koltuk yapmıştım zamanında :) -şaka değil-
paneline göre değişir fiyatı ama genelde lenovo çok kaliteli paneller kullanır. muadil almazsanız baya bi para gidecektir.
ondan dolayımı yoksa otobüste yere düştüğündenmi bilemedim.bir ara uyanınca otobüste yerde buldum :) ama çantasının içindeydı,şarj kablosuyla beraber. eve gelınce baktım çalışmıyor.yani nedenini bende tam bilmıyorum .sadece tahmin :)

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
ondan dolayımı yoksa otobüste yere düştüğündenmi bilemedim.bir ara uyanınca otobüste yerde buldum :) ama çantasının içindeydı,şarj kablosuyla beraber. eve gelınce baktım çalışmıyor.yani nedenini bende tam bilmıyorum .sadece tahmin :)
he yastık yanında bi de basketbol topu yapıp sektirdiniz sanırım.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
ikili koltuk boştu bende bırıne koyup kafamı ustune koyup yatmıştım.sanırım hareket esnasında koltuktan kayıp yere düşmüş.
sonuçta gitmiş.
dediğim gibi lenovo panelleri pahalıdır. benim eski s10 um misal sınıfının en pahalı panellerinden birine sahipmiş. samsung marka ki samsung un baya pahalı bi netbookunda bile lg panel denk gemişti bana :) düşünün çift çekirdekli ve sıfır bilgisayarı olan arkadaşım gel değişelim laptopu demişti sırf ekranı için.
o yüzden beceriniz varsa sökün panelin aynısından bulun kendiniz yapın derim. becerebilecekseniz tabii.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
sonuçta gitmiş.
dediğim gibi lenovo panelleri pahalıdır. benim eski s10 um misal sınıfının en pahalı panellerinden birine sahipmiş. samsung marka ki samsung un baya pahalı bi netbookunda bile lg panel denk gemişti bana :) düşünün çift çekirdekli ve sıfır bilgisayarı olan arkadaşım gel değişelim laptopu demişti sırf ekranı için.
o yüzden beceriniz varsa sökün panelin aynısından bulun kendiniz yapın derim. becerebilecekseniz tabii.
malsef hiç beceremem 4 sene önce a101 den 700 tl ye falan almıştım :)fazlada kullanmadım.hurdaya versem işe yarar mı :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt