Bilgisayarı bataryasiz kullansam sorun olur mu

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
bir mor çizgi çıkıyor.sizce ekranı kaç tl dir ?
hdmi kablo ile laptobu tv ye takip test edebilirsiniz.Eger sadece ekran bozuksa, baglanti kablosunun pin sayisi ve kablo baglanti tarafi(sag /sol) sizinkiyle ayni olmak sartiyla herhangi marka bir ekran (kullanilmis da olabilir) takabilir/taktirabilirsiniz.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Lenovo notebook adaptör (20V 3.25 65W) cihaz kullanılmıyorken bile prizde takılı kalması bozulmasına neden olur mu ?
Konuyla pek alakalı değil ama benzer bir konu görünce sorayım dedim :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Lenovo notebook adaptör (20V 3.25 65W) cihaz kullanılmıyorken bile prizde takılı kalması bozulmasına neden olur mu ?
Konuyla pek alakalı değil ama benzer bir konu görünce sorayım dedim :)

Olmaz fakat batarya ömründen yersiniz.
Batarya ömrüne dikkat edecek biri iseniz zaten bataryayı düzenli olarak kullanmanız gerekecek.
Sürekli şarj edili halde ne kenarda bekletmeniz faydalı olur, ne de boş bekletmeniz.

Bu işin sonucunu bence içindeki pillerin kalitesi belirliyor olabilir, fazla kafa yorduğum bir konu olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum.

Sota Sota pil konusunda yeterince şey söyleyebilir bence. :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Olmaz fakat batarya ömründen yersiniz.
Batarya ömrüne dikkat edecek biri iseniz zaten bataryayı düzenli olarak kullanmanız gerekecek.
Sürekli şarj edili halde ne kenarda bekletmeniz faydalı olur, ne de boş bekletmeniz.

Bu işin sonucunu bence içindeki pillerin kalitesi belirliyor olabilir, fazla kafa yorduğum bir konu olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum.

Sota Sota pil konusunda yeterince şey söyleyebilir bence. :hihi

Batarya dolduktan sonra her ne olursa olsun şarjda tutmak ( düşük akımla bataryanın boşalmaması için tamponlaması dahil - yüzdürme şarj) bataryanın ömründen götürür.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Kullandığım pc nin pil koruma özelliğini kullanıyorum ve ayda bir
pili %100 yapıp %20 ye kadar kullanıp tekrar koruma modunda kullanıyorum :)

fY4saK.png
nK8hhS.png

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Kullandığım pc nin pil koruma özelliğini kullanıyorum ve ayda bir
pili %100 yapıp %20 ye kadar kullanıp tekrar koruma modunda kullanıyorum :)
nK8hhS.png
fY4saK.png
Hocam fotoları bizim sunucumuza yükleyiniz.

Diğer sunucularda fotolar zamanla siliniyor hemde yurtdısına erisim engeli koyuyorlar.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
6 yıldır bataryasız kullanıyorum. 3-5 ayda bir bataryayı doldur boşalt yapıyorum. 8 yıllık laptop pili hala 2-3 saat gidiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri