Bilgisayarda edge sürekli sayfa yenileme nasıl kapatılır.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Sayın forumdaşlar. Bilgisayarı açıp edge bağlanarak herhangi bir sayfayı açtığım zaman ilk sayfa açılınca sayfayı devamlı yeniliyor can sıkıcı bir olay. Sayfa yenilemeyi nasıl iptal edebilirim pek çok yerde araştırma yaptım fakat sayfa yenilemeyi durduramadım. Siz değerli forumdaşlarımdan destek bekliyorum saygılarımla.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Abi neden Edge kullanıyorsun, Chrome indir bilgisayara daha iyi değil mi, biraz araştırdım konuyu stabil bir çözüm yok gibi, bir de Microsoft sanırım bu edge tarayıcıya bir yıldır güncelleme yapmıyormuş diye bir şey okudum, yani Microsoftun tarayıcıları evlat olsa sevilmez bence abi

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Chrome kesinlikle güven vermese de başka bir alternatifi yok. Bir çok tarayıcı değiştirdim en stabili chrome çıktı. Nasıl ki blgisayarda windows tekel sayılabilir, chrome, android de öyle.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Chrome kesinlikle güven vermese de başka bir alternatifi yok. Bir çok tarayıcı değiştirdim en stabili chrome çıktı. Nasıl ki blgisayarda windows tekel sayılabilir, chrome, android de öyle.
Güven vermeyen şey nedir sizin için gerçekten meraktan soruyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Abi neden Edge kullanıyorsun, Chrome indir bilgisayara daha iyi değil mi, biraz araştırdım konuyu stabil bir çözüm yok gibi, bir de Microsoft sanırım bu edge tarayıcıya bir yıldır güncelleme yapmıyormuş diye bir şey okudum, yani Microsoftun tarayıcıları evlat olsa sevilmez bence abi
Chromium tabanlı oldu Edge. Yani bir nevi Google Chrome'a benzedi diyebiliriz.
İkisi de aynı motora sahip artık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben konuyu yanlış anlamışım, resimde işaretlediğim yeri kapatın o zaman düzelir;

Vedatank Vedatank

Ekran-goruntusu-2021-05-10-013719.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Az önce baktım sistemde uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın bende de kapalı imiş zaten.
O zaman siteden kaynaklıdır ya bir eklenti vs sebep oluyordur.
Görev yöneticisinden bellek tüketimine bir bakın derim.
Yetersiz bellek olsa, Windows uyarır gerçi ama.

Olmadı Ayarlar > Gizlilik > Arkaplan Uygulamaları kısmında Edge açık mı bir bakın derim.
Kapalı ise ondan olabilir.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
O zaman siteden kaynaklıdır ya bir eklenti vs sebep oluyordur.
Görev yöneticisinden bellek tüketimine bir bakın derim.
Yetersiz bellek olsa, Windows uyarır gerçi ama.

Olmadı Ayarlar > Gizlilik > Arkaplan Uygulamaları kısmında Edge açık mı bir bakın derim.
Kapalı ise ondan olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arka plan uygulamalarında edge yok Sayın Umut Barış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri