Bilgisayar modem sorunu yardım

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32
homtech elitbook 14

elite-book-14-satista-iste-ozellikleri.jpg

Hocam senin sürücülere baktım ilginç bir şekilde parça parça isimleri bile anlaşılmıyor.Sen wireless sürücüsü üzerine sağ tıkla sürücüyü güncelleştirden sürücülerin olduğu klasörü göster.Kendi bulsun yüklesin bulabilirse.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Az önce bilgisayarcıdan aldım laptopu.. Farklı sürücü denemiş mavi ekran hatası vermiş. Orada giriyor kopma yapmıyor. Birde modemi götürücem. Yazılım vs. bir baksın. Belki modem de hata veriyor olabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Az önce bilgisayarcıdan aldım laptopu.. Farklı sürücü denemiş mavi ekran hatası vermiş. Orada giriyor kopma yapmıyor. Birde modemi götürücem. Yazılım vs. bir baksın. Belki modem de hata veriyor olabilir

Çalışma modundan kaynaklı olabilir. Bir de biz girip bakarız olmadı. :cak
Haber edin mutlaka.:sirit

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
238
Hocam evdeki modeminizi resetleyip sıfırdan kurulum yapabilir misiniz? bilgisayarcida giriyor sizin evde girmiyorsa modem mac adresinizi kafasina gore engellemis olabilir.

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
Cevrenizde çakışan bu kanal varsa farklı bir kanaldan yayın yaptırın modeme. Wifi analyzer ile kontrol edebilirsiniz.

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
238
Bu arada evde aynı modeme bağlı cihazlar ile ip cakismasida olabilir. özellikle android cihazlar buna sebep verebilir. Örneğin laptopun ipsini ağ ayarlarından elle siz belirleyebilir misiniz? modemin 192.168.1.1 oldugunu varsayarsak ip adresinizi 192.168.1.75 gibi ayarlayabilirsiniz. zaten alt taraf otomatik 255 li olarak gelecek alt ag maskeside yine modemin ag adresi olacaktir.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Wifi'de kopmalar oluştuğunda modem şifresini 6 rakamdan 12 harf/rakama çıkarınca düzelmişti, bir ihtimal olabilir...

Geri
Üst Alt