Bilgisayar modem sorunu yardım

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Arkadaşlar tuhaf bir sorunla karşı karşıyayım. Hometech elite book evdeki modemle arası iyi değil. Sorun pcde dedim ama cep telefonu ile yani ortak arabirim ile bağladım. Sorunsuz bağlanıyorum. Fakat modem ile bağlandığımda arada bir kopma ve güçlük çekiyorum. Acaba modem ayarında bir sorun mu var?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Modemin arayüzünden çalışma moduna bakın. 2.4 GHz veya 5 GHz mi ona bakın.
Bilgisayarınızda güç tasarrufu açıka onu kapatın derim.
Ya da aygıt yöneticisinden ağ kartına dair bir ayar vs. var mı ona bakarız.
Sürücü güncellemesi var mı ona da bakarız.

meebbe Çevrimiçi

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bu sorun büyük ihtimalle wireless driverindan kaynaklı başıma gelmişti .kaldırıp deneyin kendi tanırsa o şekilde kullanın tanımazsa başka bir sürücü deneyin derim.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
bu sorun büyük ihtimalle wireless driverindan kaynaklı başıma gelmişti .kaldırıp deneyin kendi tanırsa o şekilde kullanın tanımazsa başka bir sürücü deneyin derim.
Bencede peki öneriniz var mı? Aygıt yöneticisinden Sürücü güncellemesini kontrol ettim güncel diyor. :alala

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bilgisayarcı farklı sürücü yüklenmez dedi ilk etapta ama bana pek inandırıcı gelmedi.Bende dört sene önce 101 den alma hem tablet hem pc olan 10 inçlik bir modelde var.çocuklar düşürdü.Tırnak kırıldı bende menteşe kısmını japon ile yapıştırdım şimdi sabit 10 inç laptop oldu :hihi Banamısın demiyor.Ekran kalitesi ips şimdiki üçbin tl lik laptopdan daha kaliteli...
Diğer sıkıntılı olarak anlattığım laptopun wifi sürücüsü değiştirme şansımız var mıdır?

meebbe Çevrimiçi

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bilgisayarcı farklı sürücü yüklenmez dedi ilk etapta ama bana pek inandırıcı gelmedi.Bende dört sene önce 101 den alma hem tablet hem pc olan 10 inçlik bir modelde var.çocuklar düşürdü.Tırnak kırıldı bende menteşe kısmını japon ile yapıştırdım şimdi sabit 10 inç laptop oldu :hihi Banamısın demiyor.Ekran kalitesi ips şimdiki üçbin tl lik laptopdan daha kaliteli...
Diğer sıkıntılı olarak anlattığım laptopun wifi sürücüsü değiştirme şansımız var mıdır?

hocam sen bana yaz marka modeli nedir yarın iş yerinde bir araştırmayım bakayım.Şimdi asıl sorun şu üreticiler aynı marka modelde stok durumuna göre farklı wireless çipler kullanıyorlar bunu bulmak mesele.Everest diye programla bakılıyordu bilgisayar bileşenlerine.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
hocam sen bana yaz marka modeli nedir yarın iş yerinde bir araştırmayım bakayım.Şimdi asıl sorun şu üreticiler aynı marka modelde stok durumuna göre farklı wireless çipler kullanıyorlar bunu bulmak mesele.Everest diye programla bakılıyordu bilgisayar bileşenlerine.
homtech elitbook 14

elite-book-14-satista-iste-ozellikleri.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt