Bilgisayar bileşenleni tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Merhaba, eve gidince tavsiye veririm. Elinizdeki PSU'nun üzerindeki etiketi çekebilir misiniz? 12V gibi rakamların yazdığı tabloyu. Bir de sıfır mı, ne kadar kullanıldı onu da söylerseniz güzel olur.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Xigmatek CPA-0500BDD-U52 Tauro 500W 80Plus Bronze Power Supply

Kasa suan bende değil fakat ürün bu birde 3 senedir bizde az kullanıldı

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Anakart Asus h110MK

İşlemci İ5 7600K

Ram DDR4 kingston Hyperx 16 Gb

SSD Samsung Evo serisinden

Hard Diski Seagate 1 TB alabilirsiniz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun şimdiden kardeş.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Anakart Asus h110MK

İşlemci İ5 7600K

Ram DDR4 kingston Hyperx 16 Gb

SSD Samsung Evo serisinden

Hard Diski Seagate 1 TB alabilirsiniz.

Hayırlı olsun şimdiden kardeş.

Bu ürünler sanki bizi aşıyor ekran kartı da yok eklersek ucuk bir rakam cıkcak gibi duruyor

Yinede teşekkürler

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
32
Bu kombinasyon sana daha uygun gibi, o bütçeye ne yazıkki İntel işlemci toplamak zor :( Bu sistemde OC yaparsan sıvı soğutmaya ihtiyaç duyarsın ama AMD son zamanlarda stock fanlarını güçlendirmeye çalışıyor. Bendeki AMD Apu A10 mesela stock fan ile çok sıkıntı yaşamıyorum.

PC.png

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
7. Nesile yatırım yapmak pek mantıklı değil.
i 7 ye kadar desteği var kartın dostum ama 3000 Tl yazmış arkadaş bide eksik yazmış en ennnn enn az i3 olması lazım zaten oyunlar için tabi oyuna görede değişir ben mahsus i5 yazdım tercih kendisinin tabiki.

Bu ürünler sanki bizi aşıyor ekran kartı da yok eklersek ucuk bir rakam cıkcak gibi duruyor

Yinede teşekkürler
Ekran kartları hakkında çok çok bilgim yok yanlış bilgilendirme yada çok bilmişlik taslamamak amaçlı bişey yazmak istemedim internetten araştırabilirsin fiyatları biraz aşar ama kalite konuşuyor.

E Ertanpel Rica ederim kardeşim.

Aklıma gelmişken SSD yi yada HDD yi eleyebilirsin ama SSD hız konusunda HDD den kat kat daha iyi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Bu kombinasyon sana daha uygun gibi, o bütçeye ne yazıkki İntel işlemci toplamak zor :( Bu sistemde OC yaparsan sıvı soğutmaya ihtiyaç duyarsın ama AMD son zamanlarda stock fanlarını güçlendirmeye çalışıyor. Bendeki AMD Apu A10 mesela stock fan ile çok sıkıntı yaşamıyorum.

PC.png

Sistem kötü değil, tek sıkıntı işlemcinin çalışabilmesi için BIOS güncellemesi gerekebilir.
Bir tanıdıkta veya bilgisayarcıda kısa sürede halledilebilir. Yeter ki güncellerken elektrik kesilmesin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
E Ertanpel hangi oyunları oynamayı düşünüyordunuz acaba? 3000 TL kısıtlı bir bütçe olduğu için, ağırlıklı olarak oynayacağınız oyunlara göre bir sistem oluşturmaya çalışayım.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Bu tarz hazır sistemler fikir verebilir. Bazılarının test videolarında var. Teknobiyotik.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Sapphire Pulse AMD RX570 8GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11266-37-20G

Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram (CMK16GX4M2D3000C16

AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz 19MB Cache Soket AM4 İşlemci

MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart

Anakart konusunda emin değim fkat böyle düşünmüştük biz

E Ertanpel hangi oyunları oynamayı düşünüyordunuz acaba? 3000 TL kısıtlı bir bütçe olduğu için, ağırlıklı olarak oynayacağınız oyunlara göre bir sistem oluşturmaya çalışayım.
Benim yigen için bu bilgisayar online oyunları seviyormus genelde

Birde yeni cıkan oyunları orta ayarda oynatabilirse yeterli olur diyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Bu tarz hazır sistemler fikir verebilir. Bazılarının test videolarında var. Teknobiyotik.

Bu tarz sistemler de hiç ileri dönük olmuyor. Uygun olmalarının tek nedeni bileşenlerinin giriş seviyesi olması. (Genelde.)
Tek kanal bellek kullanmakta ısrar etmelerine değinmiyorum bile. Ki TX marka güç kaynağına da sistem emanet etmek iyi cesaret.
Fan'ını kullandım ama PSU konusunda güvenilir bir ürün tercih etmek önemli bence.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Sapphire Pulse AMD RX570 8GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11266-37-20G

Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram (CMK16GX4M2D3000C16

AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz 19MB Cache Soket AM4 İşlemci

MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart

Anakart konusunda emin değim fkat böyle düşünmüştük biz

Benim yigen için bu bilgisayar online oyunları seviyormus genelde

Birde yeni cıkan oyunları orta ayarda oynatabilirse yeterli olur diyor

Fena bir tercih değil, işlemciyi 2600 alsanız da olur. X ile normal olanın farkı XFR teknolojisi. Yani soğutmaya bağlı otomatik hız aşırtma.
Onu da 200-300 MHz yapıyor en fazla benim bildiğim. Ödemeye değecek bir fark değil bence.

Ki Ryzen işlemcilerle hız aşırtmaya girişmek hem biraz şans işi, silikon kalitesi yönünden, hem de gereksiz.
Ben bu işlemcilerin zaten yeterince potansiyelini kullandıklarını düşünüyorum. Ufak farklar için macera aramanın anlamı yok.
Overclock yapacağım diyen insanın da ona göre bir sistem toplaması gerekir zaten.
Yani overclock sadece BIOS'a girip 2 değer değiştirmekle olmuyor. Yap boz gibi, bir sürü koşulu sağladığınızdan emin olana kadar uğraşmanız lazım.
Ben uğraşmadım açıkçası.

Genelde online oyun oynuyorsa sıkıntı değil, yeni oyunları da orta ayarlarda açabilmesi için 1650,1660,1060, RX590, 5500XT gibi kartlara bakılsa iyi olur.
1050, 560 seviyesine düşmemek lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt