Benzin ve Motorinde büyük indirim

M Çevrimdışı

MagicBreak

mecık brek
Aktif Üye
26 Şub 2020
52
Malesef bizim ülkemizdeki petrol fiyatlarını pek etkilemeyecek diye düşünüyorum. Her ne kadar ummasam da Umarım bizde de indirim sağlanır. :ara

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Samimi yazıyorum, çok da ciddiyim.

Ülkemin ihtiyacı var ise, elde edilen gelirler yandaşa, hiç bir iş yapmayan diyanete, milletin ..na koyacağız diyen müteahhite, ego tatmini saraylara, kullanılmayacak araç filolarına, İ. Melih Gökçekin altındaki devlete ait arabaya ve yakıtına aktarılmayacaksa yemin ediyorum ki mazot 10tl olsun yine alayım, muhtemelen istisna bir iki isim hariç bu forumda hemen herkes benimle aynı fikirdedir.

Ben bir vatandaş olarak DEVLETİME güvenmek istiyorum. Sonra DEVLETİM bana desin ki ''Ey vatandaşım, kalkınma politikaları kapsamında ben şu kadar tasarruf ettim, sen de bu kadar zaman daha dişini sık, bak göreceksin refaha ereceğiz'' Ama bu, bundan önceki iktidarların GEÇİCİ diye getirdiği, para tatlı gelince KALICI olan ÖİV gibi olmamalı.

Şartlar böyle olsun, İtiraz eden Adem Helvacı da namert dir.
İktidar; ilk yıllarında bu görüşteydi ama sonradan baktılar ki, dürüstlük ve helal ile yüzükten başkası olmayacak, daldılar harama... Zerre hakkım varsa haramdır elbet.

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Şimdi bakalım Avrupada Türkiye dahil Mazot ve Benzin hangi Ülkede en ucuz, karşılartırmayı yapmak isteyen varmı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ülkemizde bulunan petrol rafinerileri yıllık işleme kapasiteleri şu şekildedir:
  • İzmir – İzmir Rafinerisi - 11,9 Milyon Ton
  • İzmit – Kocaeli – İzmit Rafinerisi - 11,3 Milyon Ton
  • Batman – Batman Rafinerisi - 1,4 Milyon Ton
  • Kırıkkale – Kırıkkale Rafinerisi - 5,4 Milyon Ton
  • İzmir - Star rafinesi - 10 Milyon Ton
(İzmir Rafinerisi, İzmit Rafinerisi, Batman Rafinerisi, Kırıkkale Rafinerisi) Tüpraş bünyesindedir.

Alacağınız akaryakıt %75 Tüpraş, %25 Star rafine edelmiş olacak.

Mersin Ataş beyaz ürün depolama ve ikmal tesisidir.

Apet, Chell, Molpet gibi (markalar sallamadır) Aynı yerden akaryatı almak zorunda olduklarına göre

aynı rafineriden alınan akaryakıt, Molpet markası adı altında 50km daha fazla nasıl götürür. biri bana açıklasın. :haha
Kağnıyla çekerek :kiskis

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
ülen yoksa seçimmi geliyor:haha
hani şimdiden veriyorlar ayarı!

sankim memleket de petrol çıkmış gibi hava estirdiler yaw
yani o da var bu memleketde de ama dişimizin kovuğuna bile yetmiyor
kıçı kırak çevremizdeki ülkeler gibi biz de şöyle bir çıksa ya
Benzin/Mazot 25 kuruş anasını satayım

Adem hoca güzel dedi bir komuda şimdi,örneğin bu ülke de felaket bir akaryakıt
savurganlığı+araç sayısı(kamuda)var,Japonya örneğini okudum geçenler de,daha öncede
okumuştum,yaw herifler de araç sayısı bizden ciddi az,nüfusü bizi katlıyor gibi!ayrıca
kamu görevli sayısın da yine bizden çok azdır! daha böyle başka ülkelerde var ama biz
bu konuda da lideriz yaw,hani Başkan arada örnekler veriyor,şöyleyiz böyleyiz;doğru diyor

ülen şu yakıt fiyatının muhabbeti bile adamı mest ediyor:hihi
hocam, yarım asra yakın hayat tecrübemle şunu yazayım: bizde gani gani petrol bulunsa, bu fiyatları bile mumla ararız. bize ucuz yakıt vermezler. çıkmadığına sevinmek bile gerekebilir yani. :)

hatta "petrol çıkarma vatandaş destek vergisi " uydurup, bir de ondan sövüşlerlerdi bizleri. :deli1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
50-60 krş (yazıyla elli-altmış kuruş) indi diye ne kadar seviniyoruz,şeytan diyor bin arabaya,tur atıp bitir benzini ,sonrada 50 krş ucuz olandan depoyu doldur,mahalleye hava at :)
En çok da çiftçiler sevinecekler, mazot 60krş (yazıyla altmış kuruş) indiğine göre,yarın gidip çapa makinam için 20 litre alayım bari :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt