Benzin ve Motorinde büyük indirim

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
1350kg araç için yakit tuketimi fazla.
1.4tsi heralde.

1.6lt 170bg 1600kg insignia benim tuketimim
10-10.5lt tork konvektörlu, manuel olsa 9 görürüm.
Yok hocam normal. Fabrika verileri 8lt. Ki çoğunlukla o verilerde bir litre oynar. Üstündeki ekstralar yüzünden 1-2 litre de fazlası var. Manuel sakin kullanımda şehiriçi 10 lt

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Yok hocam normal. Fabrika verileri 8lt. Ki çoğunlukla o verilerde bir litre oynar. Üstündeki ekstralar yüzünden 1-2 litre de fazlası var. Manuel sakin kullanımda şehiriçi 10 lt
Benim ki de şehiriçi fabrika verisi 9.4lt (uzun dönem şehiriçi ortalamam 10.5 civarı) araçta dsg gibi yakıt cimrisi şanzıman olsa
yakıt ciddi manada düşerdi.

sorunsuzluktan yana olduğum için tork konvertörlü şanzıman tercih ediyorum.
dsg'nin hissiyatsızlığına ve ilk bir vites değişimine de hayranım.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Benim ki de şehiriçi fabrika verisi 9.4lt (uzun dönem şehiriçi ortalamam 10.5 civarı) araçta dsg gibi yakıt cimrisi şanzıman olsa
yakıt ciddi manada düşerdi.

sorunsuzluktan yana olduğum için tork konvertörlü şanzıman tercih ediyorum.
dsg'nin hissiyatsızlığına ve ilk bir vites değişimine de hayranım.
Bir dönem vw dsgli araçlarıyla bayağı uğraştı.Belli bi kullanıcıyı kanser etmiştir eminim.Hala dsg mi uzak dursun düşüncesindeyim o zamanlar ki olaylardan ötürü.Şimdi bi iyileştirme yaptı mı hiç takip etmiyorum.Yıl olmuş 2020 düzeltmiştir heralde Sota Sota
İnsignia mıydı hocam araç öyle hatırladım sanki . Eğer doğru hatırlıyorsam onun verileride o boyutta ki araca göre ideal olsa gerek.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
yaw katalog verileri çoğunlukla tutmuyor!
herifler sanırım gidip havaalanı pistinde bunu yapıyorlar:hihi

ondan sonrada biz de mıçımızı yırtıp bir sürü atraksiyon yaparak boşa atma vites büyütme v.s
yakıt ortalaması düşsün diye yinede tutmuyor

abi yakıt fiyatı inecek bu kadar basit örneğin mazot&benzin kelle başı 1kağıt olacak kimse
az yaktı çok yaktı muhabbetleri yapmayacak,bu ne yaz seninki kaç kuruş yakıyor beriki şu kadar yakıyor
abi forumlar bu muhabbetler ile dönüyor:kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Bir dönem vw dsgli araçlarıyla bayağı uğraştı.Belli bi kullanıcıyı kanser etmiştir eminim.Hala dsg mi uzak dursun düşüncesindeyim o zamanlar ki olaylardan ötürü.Şimdi bi iyileştirme yaptı mı hiç takip etmiyorum.Yıl olmuş 2020 düzeltmiştir heralde Sota Sota
İnsignia mıydı hocam araç öyle hatırladım sanki . Eğer doğru hatırlıyorsam onun verileride o boyutta ki araca göre ideal olsa gerek.
DSG problemi çözebilmek için beygir/tork kısıtlama yapıldığını okumuştum. ama nafile kuru kavrama yapan tüm aktarım sistemlerin de
balatalar öyle yada böyle yıpranacak. değişim ihtiyacı hasıl olacak.

Doğrudur insignia kullanıyorum sehiriçi 10lt (anagüzergahlar kullanırsa 8,5lt kadar düşüyor.)

uzun yol 7lt 120-130km hız aralıgında.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
DSG problemi çözebilmek için beygir/tork kısıtlama yapıldığını okumuştum. ama nafile kuru kavrama yapan tüm aktarım sistemlerin de
balatalar öyle yada böyle yıpranacak. değişim ihtiyacı hasıl olacak.

Doğrudur insignia kullanıyorum sehiriçi 10lt (anagüzergahlar kullanırsa 8,5lt kadar düşüyor.)

uzun yol 7lt 120-130km hız aralıgında.
2012 döneminde roccolar dsg kırıyorlardı. Yazılım ve beygir muhabbetlerine. Manuellerde öyle problem olmadı ama. Daha sonrada jetta ve passatlarda ısınma sorunu çıktı (şanzıman). İnsigniaların bi serisi var kalın lastik 18 jantlı onlardan mı hocam

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
yaw katalog verileri çoğunlukla tutmuyor!
herifler sanırım gidip havaalanı pistinde bunu yapıyorlar:hihi

ondan sonrada biz de mıçımızı yırtıp bir sürü atraksiyon yaparak boşa atma vites büyütme v.s
yakıt ortalaması düşsün diye yinede tutmuyor

abi yakıt fiyatı inecek bu kadar basit örneğin mazot&benzin kelle başı 1kağıt olacak kimse
az yaktı çok yaktı muhabbetleri yapmayacak,bu ne yaz seninki kaç kuruş yakıyor beriki şu kadar yakıyor
abi forumlar bu muhabbetler ile dönüyor
:kiskis
Adam 100ü geçmiyor 5 lt yaktı diyor. Diğeri deviri sona dayıyor 16 lt yaktı diyor. Sonra giriyorlar birbirlerine forumlarda ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
2012 döneminde roccolar dsg kırıyorlardı. Yazılım ve beygir muhabbetlerine. Manuellerde öyle problem olmadı ama. Daha sonrada jetta ve passatlarda ısınma sorunu çıktı (şanzıman). İnsigniaların bi serisi var kalın lastik 18 jantlı onlardan mı hocam
2014 cosmo, 245 x 45 x 18 stok lastikleri.
bizim araçlar 270nm torklu şanzıman
450nm.
sizin tork sanzımanlar kafa kafa oyuzden yazilim atilmasi durumda sorum cikiyor.

6 ileri islak kavramali dsg bu sorunu yasamazsin.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
2014 cosmo, 245 x 45 x 18 stok lastikleri.
bizim araçlar 270nm torklu şanzıman
450nm.
sizin tork sanzımanlar kafa kafa oyuzden yazilim atilmasi durumda sorum cikiyor.

6 ileri islak kavramali dsg bu sorunu yasamazsin.
Düşündüğüm araba. Zamanında 1.6sıydı sanırım o da ilk çıkan kasa olabilir.. Rezalet bi araç vermişlerdi bize. İçi tamamen plastik çirkin bi araçtı. Sonra bu paketi görür oldum bayağı farklıydı bize verdiklerinden.
Tam adamını buldum hocam. Konfor durumun ne? Olacağını sanmıyorum ama yine de sormak istiyorum.
Herşeyin orjinal hali iyidir hocam karşıyım yazılıma.

Geri
Üst Alt