bellona ''kullanıcı hatası''

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bellona-2018-Yatak-Odasi-Takimlarindan-Palais-Yatak-Odasi-Takimi.jpg

selam 2017 10. ayda aldığım palais model bellona yatak odası gardıropta problem oluşmuştur. raylar yerinden çıkmıştı (üst kısım) yerine taktım, raylarda bi kaç ay sonra yine problem oldu iyi kapanmıyor kendiliğinden kapanmıyor ve zeminde boya atmaları oldu, neyse servis çağırmak zorunda kaldım, servis bunun kullanım kaynaklı olduğunu kullanıcı hatası olduğunu bu nedenle boya kalktığını, bizim yapabilecek birşeyimiz yok deyip ''siz buna aynı renk boya bulup rutuş yapın dedi'' normalde kullanıcı hatası olduğu için servis ücreti almam lazım ama bizden olsun deyip gitti.
3 çekmeceli rafında otomatik mekinizması yerinden çıkıyordu 4-5 kere taktım onuda gösterdik, şu an normal bişey yapamam dedi.

biliyorum kapaklı dolap daha mantıklı ama oda şekli ve boyut nedeni ile sürgülü almak zorunda kalmıştık, şimdi size soruyorum alt kısım raydan çıkması ve aşağıdaki görseldeki gibi boya atması kullanıcı hatasımıdır ?

WhatsApp-Image-2019-07-30-at-11.05.47.jpg

bu konularda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. sonuçta bir sürü mekanizma var ben sert çeksem vursam kırsam yine bunu yapamam, öyle bir durum olsa komple üsteki alttaki rayalar yerinden çıkmalıydı diye düşünüyorum.
duruma göre şikayet vara kayıt oluşturacağım.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Sürgü rayı sağlam olsa yerinden çıkmasa o boya atması olmaz zaten. Kullanıcı hatası diyorlarsa hatalıdır. Bide o sürgü hızlı kapanmaz frenleme yapar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Surgunun raydan cıkmasının nedenı zemının duzgun olmaması baglı olarak dolabın terazısının bozulması neden olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Bak bak, nerden bılıyorsun dersen aynı problem bendede var. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kapının üstüne binip kapatırsan, boyaları sökersin tabii ,o ağırlığa teker ve boya dayanırmı :) (bunu servise söylemen gerekiyordu,böyle kapatıyorum acaba ondanmıdır diye )
Şaka bir yana,alt tekerin demiri sürtme yapmış ,büyük ihtimal tekerdeki yaylar çıkmış veya form değiştirmiş olabilir,alttaki resimde görünen iki yaya dikkat et,sendekini de kontrol et bakalım :)
139.jpg

EK:

Üşenmedim,çöpten bulduğum kapaklardaki tekerlere baktım şimdi :) ortadaki vida ile tekerin sabit olmasını ayarlıyorsun,yani fazla içeri girmiyor teker :ok

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt