Beko Buzdolabı Sigorta Attırıyor

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Beko buzdolabı fişe takar takmaz sigorta attıyor buzdolabının takılı olduğu prizi değiştirdim yine aynı, buzdolabının takılı olduğu prize farklı bir cihaz taktım sorun yoktu. Bu cihazın sorunu nedir ne yapılmalıdır ? Cihaz 5 yıllık. Garanti süresi içerisindeyken bir kere kart arızasından dolayı kartı değişti garantisi 2020de bitti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TAKAR TAKMAZ kısmı önemli ancak doğru tespit edilmiş olması çok daha önemli.
Bir ürün eğer gerçekten prize takar takmaz sigorta attırıyor ise elektronik kart üzerindeki bir komponent arızası olarak görülebilir, Kablonun kesilmiş ve faz/nötr hatlarının birbirine değmiş olduğu düşünülebilir ve hatta erime ezilme gibi sebepler de göz önünde bulundurulabilir.

Ancak sizin takar takmaz tabiriniz aslında fişe taktıktan birkaç saniye sonra ise o zaman durum farklı değerlendirilir ki bu koşullarda kompresör üzerindeki role/termik grubu da zanlılar listesine eklenebilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kompresör, ana kart, duy, lamba, gövde içi kablo, sviç , şebeke kablosu, herşey olabilir.
Şimdi şunu yapman lazım misal kompresör bağlantısı kesip deniyeceksin

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Ürünün kablosunda vs. hiçbir ezilme kesilme gibi birşey yok. Cihaz yeni bir cihaz çok az kullanıldı bu yüzden daha çok bozarım diye korktum yetkili servisden randevu aldım cevaplar için teşekkür ederim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bence büyük ihtimalle kompresör den çıkabilir. İkinci düşük ihtimal ise ana kart
Geçmiş olsun

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Bence büyük ihtimalle kompresör den çıkabilir. İkinci düşük ihtimal ise ana kart
Geçmiş olsun
teşekkür ederim
Bir sorum daha olacak bugün derin dondurucudaki ürünlerin çözüldüğünü farkettim altı ıslaktı kırmızı ışığı yanıyordu. Cihaz yaklaşık 10 yıllık. 2 yıl öncede soğutmama sorunu olmuştu yetkili servis gelip gazı bitmiş dolduracağım fakat iç borularda kaçak varsa birşey yapılamaz demişti. Şimdi yine soğutmama sorunu var sanırım yine gazı bitti bu servisin bahsettiği gibi iç borulardaki bir kaçaktanmıdır ? Cihaz artık tamir edilemez mi ? Edilirse yenisini almak mı mantıklı olur yoksa tamir ettirmek mi ? Yaklaşık 10 yıllık uğur marka derin dondurucu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
teşekkür ederim
Bir sorum daha olacak bugün derin dondurucudaki ürünlerin çözüldüğünü farkettim altı ıslaktı kırmızı ışığı yanıyordu. Cihaz yaklaşık 10 yıllık. 2 yıl öncede soğutmama sorunu olmuştu yetkili servis gelip gazı bitmiş dolduracağım fakat iç borularda kaçak varsa birşey yapılamaz demişti. Şimdi yine soğutmama sorunu var sanırım yine gazı bitti bu servisin bahsettiği gibi iç borulardaki bir kaçaktanmıdır ? Cihaz artık tamir edilemez mi ? Edilirse yenisini almak mı mantıklı olur yoksa tamir ettirmek mi ? Yaklaşık 10 yıllık uğur marka derin dondurucu
Kapalı bir sistemde kesinlikle gaz eksilmez, eksilmesi için kaçak olmalı. Daha önceki işlemde ne yaptılar bilmiyorum

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
O zaman dolap içi gözükmeyen yerlerde kaçak var sanırım çünkü yıllarca sorunsuz çalışan dolap birden gaz bitirdi şimdi 2 yıl sonra yine bitirdi. Sanırım en mantıklısı yenisini almak

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Gaz kaçağı 2 yılda ortaya çıkmaz en baba 1 ayda tekrarlar.
Peki bu cihazın arızası ne olabilir içi hep karlanırdı artık karlanmıyor üstündeki kırmızı uyarı ışığı hiç sönmüyor içindeki donan şeylerin buzuda çözüldü. Motorunun sesi gayet normal geliyor. İçine tekrar doldurulan gazda sorun var ihtimali geliyor aklıma fakat yetkili servisi yapmıştı işlemi.

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Tamamdır herkese cevapları için teşekkür ediyorum buzdolabı için yetkili servis yarın gelecek dondurucuyuda sanırım değiştireceğim

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Beko buzdolabı için yetkili servis geldi kontrol etti. Topraklamayı iptal edince sigorta atmadan çalıştı fakat böyle yangın tehlikesi taşır böyle kullanamazsınız dedi. Arızası motorundanmış motorunu değiştirecekler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt