Beko BKS 1270EY Süpürge motoru birden durdu

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Evi süpürüyorlardı makine birden durdu. Çalıştırmak için bastım tuşa dınnnnn sesi çıkıyor sadece. Filtre kontrolü ve torba kontrolü yaptım yinede aynı. Hafif bir yanık kokusu gibi bir koku geldi hemen fişi çektim. Komple ürünü söktüm acaba kömür mü bitti? Kömür daha var tel hâla güçlü bir şekilde kömürü ittiriyor. Fotoğrafları ekleyeceğim piyasada BKS 1250 motor yazıyorum 80-90₺ ye sıfır motor çıkıyor ama şekli orijinalinden biraz değişik ve 1200W yazıyor alanlarda eski çekiş gücü yok diyor.

Screenshot_20200708-205353.jpg
Screenshot_20200708-205349.jpg
Screenshot_20200708-205344.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Motor sarımlarına dikkatlice bakın yuksek ihtimal kopmalar olmuştur.

Gecenlerde benim de Samsung Rambonun motoru yandı.
Tamamen tasarim hatası motorun altına hava çıkış yönüne sünger koymuslar hem sesi kessin hemde tozu tutsun diye ama
Disarindan bunu gormek mümkün degil.
(Görmüş olsam temizliğini veya değişimini yapardım)
7 yilin ardindan sünger tıkanmış motoruda sıkıştırdığı için yakmış.

Servisten orjinal motoru 250tl temin ettim
2200watt
Alttaki süngeri iptal ettim kullanmaya devam ediyoruz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yanık kokusu geldiyse iş işten geçmiş olabilir.
Motorun girişinde kapasitör olması lazım, kablo ile dışarıda, onu değiştirmeyi deneyin isterseniz?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Birde motor daha önce daha yumuşak bir ses çıkarıyordu torba boş olmasına rağmen şimdi yokuşta boğulmuş araba sesi gibi ses çıkarıyordu. Bu sesi çıkarmasından 3 ay sonra bugün gitti. Sargıların fotoğraflarınıda eklerim. Servisin vereceği motor eskisi ile aynı olmak zorunda değil mi? Sota Sota Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Birde motor daha önce daha yumuşak bir ses çıkarıyordu torba boş olmasına rağmen şimdi yokuşta boğulmuş araba sesi gibi ses çıkarıyordu. Bu sesi çıkarmasından 3 ay sonra bugün gitti. Sargıların fotoğraflarınıda eklerim. Servisin vereceği motor eskisi ile aynı olmak zorunda değil mi? Sota Sota Umut Barış Umut Barış

Muhtemelen sargılar yandı.
Kapasitör, sürücü devre gibi ihtimaller olsa neyse.
Motora 2 kablo giriyor gördüğüm kadarıyla, universal motor dedikleri türden bir motor bu.
Kapasitör olur en fazla girişinde tahminimce.

Rotoru çıkartabiliyorsanız rotoru fiziksel olarak gözden geçirin derim.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Kafamı bozdu komple fırlattım arkaya, şimdi yeni bakıyoruz. Önerebileceğiniz uygun fiyatlı sesi DB cinsinden çok olmayan en fazla 80 DB olabilir. Önerileriniz varsa açığım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Karaca marka bir süpürge beğendik ama beko 1800 watt gücündeydi bu karaca 750 watt yazıyor sizce 370₺ ye karaca alınır mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Karaca marka bir süpürge beğendik ama beko 1800 watt gücündeydi bu karaca 750 watt yazıyor sizce 370₺ ye karaca alınır mı?

Toz torbasız modelse eğer, türbin bulunduğu için daha düşük motor gücüne ihtiyaç duyuluyor.
Karaca kendisi üretmiyordur muhtemelen, Çin işi bir üründür diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Yeni süpürgelerin hepsi 700-750w gücünde
Eski 1800-2400w üretimden kaldırıldı mı
Bilmiyorum ama Türkiye girişi yasak.
Enerjinin verimliliği nedeniyle

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Aynısı bizim evde başıma geldi annem süpürüyordu motor kısmı ateş gibi olmuştu çat diye birden kapandı makina annem gel bak dedi haliyle ellemedim makineyi öğleden akşama kadar hiç çalıştırmadık sonra geceye doğru fişe bir taktım çalıştı tabi bunu sürekli yapmaya başladı motor belirli ısıya geldiği zaman çat diye kendini kapatıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Aynısı bizim evde başıma geldi annem süpürüyordu motor kısmı ateş gibi olmuştu çat diye birden kapandı makina annem gel bak dedi haliyle ellemedim makineyi öğleden akşama kadar hiç çalıştırmadık sonra geceye doğru fişe bir taktım çalıştı tabi bunu sürekli yapmaya başladı motor belirli ısıya geldiği zaman çat diye kendini kapatıyor.
Hepa ve toz filtresini kontrol et.
Buyuk ihtimal hepa tikanmistir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Hepa ve toz filtresini kontrol et.
Buyuk ihtimal hepa tikanmistir.
Toz filitresi yan kısımda sevgili ahmet onu söktüm temizledik çok tozluydu evet annem alışamadı buna normalde suyla çalışan makine var evde onuda kardeşlerim sağolsun mandallarını kırdılar.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Yeni süpürgelerin hepsi 700-750w gücünde
Eski 1800-2400w üretimden kaldırıldı mı
Bilmiyorum ama Türkiye girişi yasak.
Enerjinin verimliliği nedeniyle
Çekiş gücü olarak bilginiz var mı? Sonuçta bu ürünleri alanlar oluyordur. Alıpda hüsrana uğramak istemiyorum. Çevremde makineler 1000₺+ üstü fiyatlarda ben o kadar pahalı düşünmüyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Toz torbasız modelse eğer, türbin bulunduğu için daha düşük motor gücüne ihtiyaç duyuluyor.
Karaca kendisi üretmiyordur muhtemelen, Çin işi bir üründür diye düşünüyorum.
Toz torbalı model ama alanlar torbası yok uyduruyoruz diyor ama birebir aynısıda değilmiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt