Beko ankastre davlumbaz sesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Valla eşim koku konusunda benden daha hassas olduğu için 3. kademe de kullanıyor ben mutfaktaysam çok nadir 1. kademe ye alıyorum .Şuan 1 aydır yapmıyor damlatma.Hatta servis eviminiz dibinde olunca , sekreter bayanda akraba olur bize bu yüzden gitti sormaya , çalışan görevli teknisyen arkadaş garanti dışı durum olduğunu motor içinden geliyor motor değişiminden başka çare olmadığını söylemiş.
Yok canım sökülerek temizlenebilir istense ama gerçekten servis ytetkisinde değil bu durum.

Hatta Yetkili servisler ne yazıkki kömür değiştirmek yerine motoru dahi komple değiştirmeyi tercih ederler zira onları da buna zorlayan koşullar olduğunu biliyoruz. Bu ayrı bir sohbet konusu elbette :)))

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Baca bağlantısı mutlaka olmalı, bana sorarsanız ben evimde baca bağlantısı yaptım, karbon filtre de taktıom zira alüminyum filtreden kurtulan buhar motora takılacağına karbona takılsın mantığındayım.

Tahliye borusu servis getirmez, getirse dahi piyasadan daha yüksek bedel ile size satar o nedenle lütfen önceden kendiniz tedarik ediniz.

Ayrıca, Alüminyum folyo gibi olanlardan değil, çelik helezon yaylılardan alınız. Birisi 15, diğeri 25 veya 30tl dir :ok
işte bu aradığım cevaptı :ok

"karbon filtre de taktıom zira alüminyum filtreden kurtulan buhar motora takılacağına karbona takılsın mantığındayım."

"Alüminyum folyo gibi olanlardan değil, çelik helezon yaylılardan alınız"

Ben ucuz diye folyo olandan aldım birkaç yerinden küçük açıldı önemsemedim birde sanki folyo olanlar daha fazla ses yapıyor.

Aylak kaldığımda en iyisi bir el atayım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
işte bu aradığım cevaptı :ok

"karbon filtre de taktıom zira alüminyum filtreden kurtulan buhar motora takılacağına karbona takılsın mantığındayım."

"Alüminyum folyo gibi olanlardan değil, çelik helezon yaylılardan alınız"

Ben ucuz diye folyo olandan aldım birkaç yerinden küçük açıldı önemsemedim birde sanki folyo olanlar daha fazla ses yapıyor.

Aylak kaldığımda en iyisi bir el atayım.

Ses bilimsel olarak bir titreşimdir.
Titreşimi ne kadar sağlıklı yaybiliyorsan sesi de o derece kaliteli iletmiş olursunuz.

İşte alüminyum olanı, bu titreşimi kaliteli aktaranlardan ama o bir müzik seti olmadığı için biz kaliteli aktarmak bir yana, tam aksine absorbe etmek isteriz o nedenle daha kısa ama biraz esnek elbette, çelik helezon telliolanlardan tercih edersen ses farkı da bir nebze düşecektir. Ancak asıl sesi yapan adı üstünde Davlumbazın kendisi :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Aspiratör yerinde sağlam duruyor mu peki? :alala
Evet duruyor..

Selam, farekettigim üzere carbon filitre kullanmıyorsunuz, bu durumda baca bağlı o zaman ;Önceliğin baca çıkış kısmından içeri bak, kullanıldığı yeri bilmiyorum ama genelde karşımıza kargalar fln bacaya bişey bırakıyor, bu da taaaa pervaneye kadar geliyor içindeki mekanizmaya çarpıyor olabilir.
Önceliğin komple sökmeden bı üstten gözetlemek, nadir de olsa fan pervanesinin bir dişi kırılıyor.

Edit; sesi duymadığımız için sadece olası yorumda bulundum ?
Pervaneye kadar bir şey gelmesinin yüzde yüz mümkünatı yok. Benim düzenek farklı.. Ve emniyet kapakları çalışıyor...
Yalnız bir hafta önce dikkatimi çekmişti. İlk çalıştırırken kışın zor çalışan motor gibi başlıyordu... Henüz açmadım ama tahminim balans gibime geliyor..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aliminyum boru çok ses yapar. Sessiz davlumbazın bir özelliği kalmaz. Normal plastik boru ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Farkı o zaman göreceksiniz
imkan olsa pvc ile değiştiririm ama dolap üstünden gözükür taç yaptırdım ama gözükür yinede onuda biz istemiyoruz :)

IMG-20161126-WA000162b4ec9fe5dbfd17.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O kadara gerek yok atar yenisini alırız fikir edinmek için sormuştum ?

Dememin sebebi şu, hani çekim gücü düştüyse eğer pervane balansı da bozulmuş olabilir yağlanmadan dolayı.
Ben temizlik yaparken içini tamamen sökmüştüm aspiratörün, ama unuttuğum bir şey vardı, klemens bağlantısının fotoğrafını çekmeyi unutmuştum.
Tek motorunu yaktım bu sebepten aspiratörün. :kop

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Amman aspiratörlere dikkat edin,hertarafını temizlesenizde güç anahtarlarında "yağ" birikiyor ,bu yağ birikmesi çok tehlikeli,uzun süre evden çıkacaksanız mutlaka fişini çekin de çıkın(elektriği tamamen kesin) ,neden mi?
Bir bayram günü bayramlaşmak için evden çıkacaktık,hatta çıkmıştık,hanımın adetidir, mutlaka kapıyı kilitlemeden içeri göz atar hep,birden bağırış "aloo,koş yanıyoruz" hemen girdim ,baktım mutfakta aspiratörden dumanlar çıkıyor ,önce şalteri kapattım,dolu ama tarihi geçik oto yangın söndürücüyü sıktım,herşey düzelince olayın aspiratörün tuş takımından kaynaklandığını gördüm(tabii hanımın bağırmasına komşularda geldiler :) )
O gün bu gün ,uzun süre evden çıkacaksak mutlaka şalterini kapatıyoruz -tuş takımını temizlesem de -

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bugün duvardan söktüm içini açtım ve motoru yerinden çıkardım. Motorun içini açtım. İçindeki kafes pervane tam kenara sıfır yaklaşmış ve sürtüyordu. Dinamo ya bağlı orta göbek vidayı gevşetip biraz kenara yukarı bir kaç mm. çektim. Şuan sorunsuz çalışıyor. :mutlu

DSC_0008339f4c94652767d0.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt