Beko ankastre davlumbaz sesi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet bugün ankastre davlumbaz arıza verdi yani motordan dınk dınk dınk diye ses geliyor. Ses hız kademesine göre değişiyor tabiki.. Bugün içini açıp kontrol edicem.. İçeride birşey çarpıyor tahminimce... Ve bu motoru yetkili servis tarafından yaklaşık üç yıl önce 150 tlye değişmiştim....

DSC_00017a879811e70eb05d.jpg

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Fan vida rulman kontrol et saglam iken motorun yanmasını istemessin sanırım. Aspirator motoru hiç açmadım fakat kalkış anında zorlanıomu bak motor un kondansatör leri de gitmiş olabilir

Normalde motor 380 çalışır 220 de çalışması için kondansatör koyulur bozulursa ya çalışmaz ya zorla çalısır kalkışta sonrsında ses yapar

Ama dediğim gibi bu ev tipi oldugu için nasıl bir motor var içinde bilemiyorum ama sorun basit motor yanmadan düzeltilmeli?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam, farekettigim üzere carbon filitre kullanmıyorsunuz, bu durumda baca bağlı o zaman ;Önceliğin baca çıkış kısmından içeri bak, kullanıldığı yeri bilmiyorum ama genelde karşımıza kargalar fln bacaya bişey bırakıyor, bu da taaaa pervaneye kadar geliyor içindeki mekanizmaya çarpıyor olabilir.
Önceliğin komple sökmeden bı üstten gözetlemek, nadir de olsa fan pervanesinin bir dişi kırılıyor.

Edit; sesi duymadığımız için sadece olası yorumda bulundum ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Selam, farekettigim üzere carbon filitre kullanmıyorsunuz, bu durumda baca bağlı o zaman ;Önceliğin baca çıkış kısmından içeri bak, kullanıldığı yeri bilmiyorum ama genelde karşımıza kargalar fln bacaya bişey bırakıyor, bu da taaaa pervaneye kadar geliyor içindeki mekanizmaya çarpıyor olabilir.
Önceliğin komple sökmeden bı üstten gözetlemek, nadir de olsa fan pervanesinin bir dişi kırılıyor.

Edit; sesi duymadığımız için sadece olası yorumda bulundum ?
Bende vestel piramit tipi var hocam .şu sesine bir care yokmudur?Birde eşim arasıra yağ damlattığından şikayetçi.Acaba filtreleri falan mı iş görmüyor ayda bir makineye de atıyor ama bilemedim yani.Eşimde titizdir söküyor siliyor her yerini buna rağmen arasıra motor içinden yağ geliyor .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende vestel piramit tipi var hocam .şu sesine bir care yokmudur?Birde eşim arasıra yağ damlattığından şikayetçi.Acaba filtreleri falan mı iş görmüyor ayda bir makineye de atıyor ama bilemedim yani.Eşimde titizdir söküyor siliyor her yerini buna rağmen arasıra motor içinden yağ geliyor .
Günaydın Sevgili Mert; Bağlantısı bacalı mı yoksa karbon filtre mi kullanıyorsunuz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Günaydın Sevgili Mert; Bağlantısı bacalı mı yoksa karbon filtre mi kullanıyorsunuz?
Günaydın Adem hocam ? .

İlk sene karbon filtreli kullandık .2. yılda ben dolap üstünden alüminyum boru ile duvardan delik açıp dışarı verdim boruyu.Eğimi dışarıya doğru vermeye çalıştım ama daha önceden de hatırlarsanız böyle bir sorunumuz var geçen yıllardan .

Bu arada fethiye videonuzu sabırsızlıkla bekliyorum hocam .Saat 11 olsun diye bekliyorum .

Fethiye aşığı biri olarak benzer videolardan memnuniyet duyarız hocam :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın Adem hocam ? .

İlk sene karbon filtreli kullandık .2. yılda ben dolap üstünden alüminyum boru ile duvardan delik açıp dışarı verdim boruyu.Eğimi dışarıya doğru vermeye çalıştım ama daha önceden de hatırlarsanız böyle bir sorunumuz var geçen yıllardan .

Bu arada fethiye videonuzu sabırsızlıkla bekliyorum hocam .Saat 11 olsun diye bekliyorum .

Fethiye aşığı biri olarak benzer videolardan memnuniyet duyarız hocam :)
Evet hayal meyal bu konuyu hatırlamıştım o nedenlşe sorma gereği duydum.

Malum yağ buharı fiziken daha ağırdır ve tahliyesi biraz daha zordur, bu sebeple alüminyum filtreler aslında yağ buharını hava kanalına gitmeden daha evvel tutmak amacıyla dizayn edilmiştir. Mutlaka tamamını tutabilmek mümkün olmaz. Peki devir seçeneğiniz ne oluyor genelde kullanırken? Sesten rahatsız olmanıza bağlayarak acaba birinci kademe mi diye düşündüm? :alala

Fethiye konusu tam bir spot çekim oldu, Sevgili İlteriş'in aklına geldi. Malum bizler doğal insanlarız, aklımıza ne gelirse (Mantık çerçevesinde) sizlerle paylaşıyoruz ve bu da onun gibi bir şey oldu. :kiskis

Ben de bekliyorum, bakalım @Pixel Teknoloji neler yapmış videoda :kiskis

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Sevgili A Adem Helvacı abim. Bizde 8 senelik esty aspiratör var. Yavaş yavaş miadını doldurmak üzere. Yeni alma ihtimalimiz var. Alırken bacaya mı bağlatalım karbon filtre mi taksınlar. Arçelik alırız muhtemelen alırken. Baca borusunu bizim mi almamız lazın servis getiriyor mu yanında. Şu an ki aspiratör bacaya bağlı çekişinden memnun değiliz. Bu karbon filtre olayınıda açarsan sevinirim. Fiyatı performansı yenileme sıklığı hakkında.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sevgili A Adem Helvacı abim. Bizde 8 senelik esty aspiratör var. Yavaş yavaş miadını doldurmak üzere. Yeni alma ihtimalimiz var. Alırken bacaya mı bağlatalım karbon filtre mi taksınlar. Arçelik alırız muhtemelen alırken. Baca borusunu bizim mi almamız lazın servis getiriyor mu yanında. Şu an ki aspiratör bacaya bağlı çekişinden memnun değiliz. Bu karbon filtre olayınıda açarsan sevinirim. Fiyatı performansı yenileme sıklığı hakkında.

Aspiratör sökülüp temizlendi mi peki? :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Evet hayal meyal bu konuyu hatırlamıştım o nedenlşe sorma gereği duydum.

Malum yağ buharı fiziken daha ağırdır ve tahliyesi biraz daha zordur, bu sebeple alüminyum filtreler aslında yağ buharını hava kanalına gitmeden daha evvel tutmak amacıyla dizayn edilmiştir. Mutlaka tamamını tutabilmek mümkün olmaz. Peki devir seçeneğiniz ne oluyor genelde kullanırken? Sesten rahatsız olmanıza bağlayarak acaba birinci kademe mi diye düşündüm? :alala

Fethiye konusu tam bir spot çekim oldu, Sevgili İlteriş'in aklına geldi. Malum bizler doğal insanlarız, aklımıza ne gelirse (Mantık çerçevesinde) sizlerle paylaşıyoruz ve bu da onun gibi bir şey oldu. :kiskis

Ben de bekliyorum, bakalım @Pixel Teknoloji neler yapmış videoda :kiskis
Valla eşim koku konusunda benden daha hassas olduğu için 3. kademe de kullanıyor ben mutfaktaysam çok nadir 1. kademe ye alıyorum .Şuan 1 aydır yapmıyor damlatma.Hatta servis eviminiz dibinde olunca , sekreter bayanda akraba olur bize bu yüzden gitti sormaya , çalışan görevli teknisyen arkadaş garanti dışı durum olduğunu motor içinden geliyor motor değişiminden başka çare olmadığını söylemiş.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Baca bağlantısı mutlaka olmalı, bana sorarsanız ben evimde baca bağlantısı yaptım, karbon filtre de taktıom zira alüminyum filtreden kurtulan buhar motora takılacağına karbona takılsın mantığındayım.

Tahliye borusu servis getirmez, getirse dahi piyasadan daha yüksek bedel ile size satar o nedenle lütfen önceden kendiniz tedarik ediniz.

Ayrıca, Alüminyum folyo gibi olanlardan değil, çelik helezon yaylılardan alınız. Birisi 15, diğeri 25 veya 30tl dir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri