Beko 670560EB Buzdolabı Enerji Tüketimi hakkında

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
IMG_20211103_012143.jpg

Bende statik bd kullanıyorum

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, bahse konu buzdolabı ile başka bir sıkıntım var?

Bu buzdolabının dondurucu kısmının tahliye sistemi çalışma prensibi nasıl acaba?
Ben bu konuyu açtığımda buzluğun kapağını öncesinde açık unuttuğumuz için buzluğun içinin her tarafı buz tutmuş ben de buzluğu eritip temizlemiştim.

Ancak o arka tahliyeden bu geçen 1 yıllık süreçte ara ara baktığımda hiç su çıkışı görmedim buzluk tahliyesinden. Soğutucu kısmından su tahliyesi çıkıyor, ama dondurucu kısmı hep kuru.

Neyse aradan geçen yaklaşık 1 yıl ile, hiç kapak açık kalmamasını rağmen, dondurucu en alt rafın altının buzla dolduğunu farkettim.

Yine arka tahliye kısmı da belli tıkalı donmuş. Üflediğimde hava karşıya geçmiyor.

Sormak istediğim şu, bu buzdolabında belli zamanlarda buzları çözüp yeniden mi çalıştırmak lazım?

Yoksa bu yaşadığım sorun, bir sıkıntıya mı işaret etmektedir?

Salı günü yetkili servis gelecek ama, servisten gelenler genelde tatmin etmiyor. Bu nedenle buradan uzman yorumu almak istiyorum mümkünse.

IMG_20210625_151439.jpg

IMG_20210625_133005.jpg

Bu fotoğraflar geçen sene, başımıza gelmiş donuk hali ve çözük hali.
Sanıyorum şuan yine donuk halindeki durumda, o fotoğraftaki beyaz borular ısı verip bu buzu tahliye etmesi gerekmiyor mu normalde?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt