Bebek maması

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba,
Bebeğimin mama serüveni devam ederken bi kaç anekdot paylaşmak istedim,

Kızım artık 64 günlük oldu, doğumdan itibaren anne sütünün 1 hafta gelmemesi nedeni ile mecburi mama kullandık, hastane doğumunda mama olarak bir kaç mamamyı beğenmedi, en son hipp mama kullandık ve beğendi, 1 ay kadar hipp Combiotic 1 numara kullandık sonrasında gaz şikayetleri arttı ve gaz çıkartamamaya başladı. Bizde arayışlara girdik ilk önce bütün markalardan tester istedim, olumsuz dönüş yaptılar (1 firma hariç).

kullandığımız hipp mama;

4062300285279frontprocessedkopya.jpg

_____________________________________________________________________________________________________________

Bende aptamil 1 numara 350gr aldım. Bebek tüküre tüküre içti pek beğenerek içmedi. listeden sildik :)

10533146558514.jpg

________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ardından bebelac 1 numara 250gr aldım. Aynı şekilde tükürerek içti beğenmedi. Listeden sildik :)

Bebelac-No1-250-Gr-Baslangic-Mamasi-9abc.jpg

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ardından bebelac gold aldım. Gaz çıkaramayan mama beğenmeyen bebek kendini boğarcasına biberonu çekti, gazını kendi çıkardı rahatladı neşesi yerine geldi. bebelac gold nutricare 350 gr altın kutu üzeri yıldızlı mama iyi geldi

10547663405106.jpg

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Bu süreçte Hünanp keçi sütlü mama için hünnaptan cevap geldi; her firmanın gönderemiyoruz maili sonrası Hünnap yetkilisi direk adres bilgisini istedi, 1 gün sonra sadece kargo ücreti ödeyerek koca bir kutu teslim aldım.

WhatsApp-Image-2020-04-10-at-12.52.14.jpg

sadece mama değil en çok satış yapan keçi boynuzu pekmezi de göndermişler, buradan şükranlarımı tekrar tekrar sunuyorum.
Ama bebek içmedi ve gaz çıkarma sorunu geri döndü bizde mecbur kenara koyduk

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ardından bebelac gold 350gr tekrar aldım ve bu süreç devam etti, Sonrasında 350 gr tekrar tekrar almaktan sıkılıp 900gr alayım dedim ve bi baktım kutu farklı.

589958219z.jpg

reyon görevlisine durumu izah edince bebelac gold kutular değişti aynı ürün dedi, bende buna istinaden aldım ilk mama içişi sorun yok 2. sinde biraz huzursuzluk sezdim her gün 2 defa büyük ihtiyacını yapan bebek o gün yapmadı hep ıkınma, gaz çıkaramıyor, internetten arayınca 1 haftaya kadar normal olduğunu gördüm ama benim bebiş nazlı sıkıyor kendini kızarıyor uyumuyor. bastım hastaneye zaten coronadan korkuyoruz. Ayrıca doktorum bana bebelac gold tavsiye etti. Bebebk için gaz damlası ve müsil ilacı verdi, çocuk rahatladı tekar verdim mama yine aynı şekilde sorunlar.
Bende firmayı aradım, durumu izah ettim ama dedikleri şey; bebelac kutuları değişti, bebelacgold ise sadece omg3 arttırıldı.

Tekrar bebelacgold altın kutu aldım
1054766340510618b125d90b6b88d9.jpg

çocuk yine düzeldi, bende bu süreci şikayetvar sitesine yazdım hemen aradılar Biraz tartıştık çözüm olarak ben yeni kutudan istemiyorum eski altın kutudan istiyorum dedim.
depodan bulmuşlar gönderdiler. Gelen kutu çocuğu kabız yapan kutuydu.
589958219z47e447eef1235d07.jpg

meğer bu kutu eski kutuymuş, bi iletişim hatası oldu. Bende geri gönderdim şimdi istediğim kutuyu bekliyorum.

sonuç olarak bir sürü mama denedik, para olarak almadığım mamalar da örnek sma mama arkadaşım kullanıyor biraz aldım hiç içmedi. Her bebeğe her mama yaramıyor. Kutu değişiminde veya en ufak içerik değişikliliğinde bile tepkileri farklı olabiliyor.
Bana göre hipp en kaliteli oldu ne köpürme oluyordu nede erimememe gibi hiç sorun olmadı. Aptamil güzel ama kokusu bana değişik geldi. Hünnap keçi kokusu geliyor ve içerik olarak başarılı, bebelac serisi çok köpürüyor ve erime si zor oluyor, çocuğuma ise yarıyor :)
anne sütümüz 1 hafta sonra geldi ama bebek biberona alışınca anneyi tutmadı. Bizde gelen sütü sağarak biberonla veriyoruz ama yetersiz. anca 3 öğünü karşılıyabiliyor. Arttırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık, her şeyi denedik ama bebek emmediği sürece artmıyacağını anladık,

işte benim macera serüvenim :)

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
ben bundan yemişim fiko tavsiye ederim :kas :ok

Ahaha bizim büyüdüğümüz gibi büyüseler ohooy ben hatırlıyorum bizden küçüklere ağızda çiğne koy kaşığa geri bas bebeye ahaha
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SMA marka denediniz mi biz aptamil kullanırken yurt dışından gelenler bunu kullanıyordu o zamanlar burda yoktu sanırım ama şu anda çok kolay bulunabiliyor

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Tecrübelerimize göre bence de en iyisi Hipp. İçerisinde tarımsal olarak elde edilen herşey organik ve gereksiz, ekstra bir madde yok. Sonra ise Bebelac Gold. Aptamil bana nedense biraz güvensiz geliyor. Hatta bazı markalar içine şeker ekliyorlar.

Unuttum: F fikoloji Allah güzel günlerini görmeyi de nasip etsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri