Başım Toz ile belada.

F Çevrimdışı

ferdigecici

Yeni Üye
11 Kas 2017
24
Merhaba 2017 Ağustos da 48ub8300 modeli vestel tv mi aldım ve biriken toz nedeniyle 2 defa servise gitti. Geçen gün yine servis istedim ve gelen ekip abi henüz çok birikmemis biraz çoğalsın garanti bitmesine yakın çağırın dedi. Tamam o zaman dedim gönderdim. Ama aklıma şu geldi. Bu adamlar gelip temizleyecek ve artık garanti bitecek daha sonra ne olacak? Ben her yıl bunun için ücret mi ödeyeceğim. Ben şimdi servisi çağırıp 3. Defa toz olayı için tv yi göndersem ve tüketici heyetine bu sekilde beyan versem tv mi değiştirirler mi. A Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

Sadece toz temizliği yapılıp teslim mi ediliyor yoksa filtre uygulaması yapılmış mı tv ye? Bunu bir öğrenmenizi rica ederim öncelikle :ok

F Çevrimdışı

ferdigecici

Yeni Üye
11 Kas 2017
24
A Ado hocam ikinci defa temizlenip geldiğinde neden böyle oluyor ya normal değil dedim abi havalandirmadan toz giriyor bizde panelin etrafını komple bantladik dediler ama yine aynı. Ben yeni evliyim eşyalar sıfır ev tertemizdi çöplük çocuk yok aslında toz olabilecek bir ortamda yok yani. Ama gözüm hep o tozlu yerde.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam ikinci defa temizlenip geldiğinde neden böyle oluyor ya normal değil dedim abi havalandirmadan toz giriyor bizde panelin etrafını komple bantladik dediler ama yine aynı. Ben yeni evliyim eşyalar sıfır ev tertemizdi çöplük çocuk yok aslında toz olabilecek bir ortamda yok yani. Ama gözüm hep o tozlu yerde.

Toz konusu büyük sıkıntıdır, UV ve RF olan yerlerde ise tamamen kaçınılmaz bir durumdur. (Ultraviole ve radyofrekans)

Sorun şu ki bu sorunun marka ve model ayırımı yoktur. Her marka ve modelde toz sorunu vardır. VESTEL tv lerde daha fazla bunu ben de kabul ediyorum zira paneller Manisa da, bizim koşullarımız ile toplanıyor.

Ancak unutulmamalı ki aynı VESTEL tv leri 4-5-6- yıl boyunca evinde kullanan ve toz sorunu yaşamayan yüzbinlerce insan var. Yani toz konusu maalesef ki ortam ve koşul endeksli bir sorundur. Şimdi uzun ve stresli bir sürece girip tv yi değiştirdiğimizi düşündüğümde yine içim rahat etmeyecek zira yeni gelen tv de aynı şekilde bir sonuç ile karşılaşmanıza neden olacaktır diye tereddüt ederim.

Yine de elbette ki yasal hakkınızı kullanmak istemek en doğal hakkınızdır :ok

Y Çevrimdışı

Yasin2234

Yeni Üye
18 May 2019
6
37
Selamun aleyküm.Vestel 47PF9090 LED TV de böyle bir sorun ile karşılaştım Geçen sene 2018 Ağustos ayında bu kararma sorunu oldu servise yolladım 2000 lira fiyat çekince vazgeçtim Televizyon 8 9 aydır kenarda duruyordu geçen hafta televizyonu bir çalıştırayım dedim baktım görüntü düzelmişti sevindim ama sevincim kısa sürdü Tekrar eski hale geldi Adem beyin YouTube de ki videolarını takip ederekten Benim TV'nin yapılabilir olduğu konusunda biraz umutluyum Karanlık kısımda görüntü var Sizce LED bar arızası olabilirmi LED bar arızası ise tamiri ortalama kaç liraya mal olur Saygılar iyi forumlar.
IMG_20190518_155408.jpg
IMG_20190518_155417.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Selamun aleyküm.Vestel 47PF9090 LED TV de böyle bir sorun ile karşılaştım Geçen sene 2018 Ağustos ayında bu kararma sorunu oldu servise yolladım 2000 lira fiyat çekince vazgeçtim Televizyon 8 9 aydır kenarda duruyordu geçen hafta televizyonu bir çalıştırayım dedim baktım görüntü düzelmişti sevindim ama sevincim kısa sürdü Tekrar eski hale geldi Adem beyin YouTube de ki videolarını takip ederekten Benim TV'nin yapılabilir olduğu konusunda biraz umutluyum Karanlık kısımda görüntü var Sizce LED bar arızası olabilirmi LED bar arızası ise tamiri ortalama kaç liraya mal olur Saygılar iyi forumlar.
IMG_20190518_155408.jpg
IMG_20190518_155417.jpg

LED bar arızası olma ihtimali var bence. Telefonun flaş ışığını karanlık kısma tutun, görüntüyü görüyorsanız muhtemelen aydınlatma arızasıdır.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
sevgili yasin kardeşim daha önceden aynı problemi yaşamış olan biri olarak son olarak garanti bitmesine 2 ay gibi kala servisi ara temizliğini yaptırt ve tv yi sat çünkü sök tak sök tak artık o tv randuman vermez ondan dolayı ilerde de aynı sorunu yaşamaman amaçlı diyorum yeni tv almanı tavsiye ederim tv nin olduğu odada odunlu soba klima vantilatör olmasın bununda etkisi olur daha önce teknikte çalışan bir abim söylemişti bunu ve 3-4 günde bir toz al üniteyi tv yide haftada 1 kere fişi çekili vaziyette hafif nemli toz beziyle tozunu almanı tavsiye ederim havalandırma deliklerine bant koymak akıl karı deyil tv yi bozarsınız bezede 1-2 fıs cam sil koyarsan daha güzel işçilik çıkarırsın. :ok cam sili ekrana sıkma direkt ado hocamın youtube de videosu var bununla ilgili Onun dışında temizlikte masa bezi çamaşır suyu yersil Vs Kullanma sakın tv yi alkolle kolonya ile temizleyenler var çok yanlış bir hareket.:ciks

Y Çevrimdışı

Yasin2234

Yeni Üye
18 May 2019
6
37
LED bar arızası olma ihtimali var bence. Telefonun flaş ışığını karanlık kısma tutun, görüntüyü görüyorsanız muhtemelen aydınlatma arızasıdır.
İlginize teşekkür ederim Telefonun ışığıyla baktım görüntü var Bende LED bar diye tahmin ediyorum Ama Vestel servisine de göndermek istemiyorum ilgisiz davranıyorlar İşten anlayan birine cihazı baktırmak istiyorum TV 1 2 sene idare edecek hale gelse yeter
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sevgili yasin kardeşim daha önceden aynı problemi yaşamış olan biri olarak son olarak garanti bitmesine 2 ay gibi kala servisi ara temizliğini yaptırt ve tv yi sat çünkü sök tak sök tak artık o tv randuman vermez ondan dolayı ilerde de aynı sorunu yaşamaman amaçlı diyorum yeni tv almanı tavsiye ederim tv nin olduğu odada odunlu soba klima vantilatör olmasın bununda etkisi olur daha önce teknikte çalışan bir abim söylemişti bunu ve 3-4 günde bir toz al üniteyi tv yide haftada 1 kere fişi çekili vaziyette hafif nemli toz beziyle tozunu almanı tavsiye ederim havalandırma deliklerine bant koymak akıl karı deyil tv yi bozarsınız bezede 1-2 fıs cam sil koyarsan daha güzel işçilik çıkarırsın. :ok cam sili ekrana sıkma direkt ado hocamın youtube de videosu var bununla ilgili Onun dışında temizlikte masa bezi çamaşır suyu yersil Vs Kullanma sakın tv yi alkolle kolonya ile temizleyenler var çok yanlış bir hareket.:ciks
İlginize teşekkür ederim Mağduriyetinizi forumda okudum maalesef bizi mağdur eden markalar değil servislerde Nihayetinde elektronik cihaz bozulabilir arıza çıkarabilir lakin basit bir arızaya bile Faiş tutarlarda fatura çıkarmak akıl işi değil adamlar soyguna çıkmış Birde işin Enteresan tarafı bendeki Ürün garantisi bittikten sonra bozuldu burda fesatlık aramak istemiyorum ama bu denli tesadüf olamaz diyorum. Cihaz programlanmış gibi zamanı geldiğinde bozulması olağan birşey değildir diye düşünüyorum lakin devir teknoloji devri herşey bekler olduk

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İlginize teşekkür ederim Telefonun ışığıyla baktım görüntü var Bende LED bar diye tahmin ediyorum Ama Vestel servisine de göndermek istemiyorum ilgisiz davranıyorlar İşten anlayan birine cihazı baktırmak istiyorum TV 1 2 sene idare edecek hale gelse yeter

Açılabilen türden bir panelse, elim yatkın diyorsanız, yeni LED bar alıp kendiniz de takabilirsiniz.
Ama paneli kırma, kablolarını koparma riskiniz mevcut.
Şu konuları inceleyin derim;

Paneliniz EDGE LED mi yoksa Direct LED mi bilmiyoruz tabi.

A Ado ya danışın derim.

Y Çevrimdışı

Yasin2234

Yeni Üye
18 May 2019
6
37
Panel LG üretimi edge LED bende şimdi arka kapağı açtım kontrol için bakış açımıza göre sağ tarafın ledleri hiç yanmıyor bunlar yanlış düşünmüyorsam sağlı sollu 2 tane edge LED bar var ekran dik yarı ledleri yanmıyor

IMG_20190519_094514.jpg
IMG_20190519_094518.jpg

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
''garanti bitmesine 2 ay gibi kala servisi ara temizliğini yaptırt ve tv yi sat''

Siz alır mısınız böyle bir tv yi?:ciks Böyle dediğinize göre %99.99 da panelin toz arızasından bahsetmeyeceksiniz satar iken...
değerli kardeşim 2.el elektronik eşyada gidersin denersin parasını verir alırsın 1 ay sonra 6 ay sonra bozulmuş satıcıyı suçluyamassın ayrıca sen kendini o adamın yerine koy piyasanın zor şartlarında gitmişsin ordan burdan kısıp tv almışsın milyarlarca e yapcan çöpemi hurdayamı atcan cihazı ZARARIN neresinden dönersen kardır derler en makuluda bu zaten garanti varken servis söker temizliğini yapar kullanıcıda satışını yapar

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
değerli kardeşim 2.el elektronik eşyada gidersin denersin parasını verir alırsın 1 ay sonra 6 ay sonra bozulmuş satıcıyı suçluyamassın ayrıca sen kendini o adamın yerine koy piyasanın zor şartlarında gitmişsin ordan burdan kısıp tv almışsın milyarlarca e yapcan çöpemi hurdayamı atcan cihazı ZARARIN neresinden dönersen kardır derler en makuluda bu zaten garanti varken servis söker temizliğini yapar kullanıcıda satışını yapar
Merak buyurmayiniz. Pek çok defa ürün alıp sattım.
Her ürünün bir alıcısı vardır, fakat şartı dürüst olmaktır. İkinci şartı doğru fiyatlama yapmaktır.
Kişi bu televizyonu satar iken ilgili sorunu söyleyip, fiyatı ona göre belirleyecek ise sorun yok. Karşı taraf kararını buna göre verir Fakat sizin hem ilk, hem de ikinci yazinizdan böyle bir niyet görmedim.
Zararı insanlardan mı çıkaralım

Fakat görüyorum ki , siz buna hiç deginmemişsiniz. Hala bir dünya para verildi, ne yapsın çöpe mi atsın gibi, anlam veremediğim bir savunmaniz var. Ben mi yanlış anlıyorum?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt