Az yakan Çok kaçan Beyaz Eşya Arayışı

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Merhaba,

Yeni eve taşınıyorum. Hiç bir eşyam yok. Bu nedenle beyaz eşya almam lazım. Ev 1+1 , ben de bekarım tek başıma yaşayacağım. Ekonomik durumum ülkem gibi, ne öldürüyor ne güldürüyor. Bana önerebileceğiniz en uygun fiyatla benim işimi görebilecek buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi tavsiyelerinize açığım. Ama dediğim gibi bütçem çok kısıtlı. Eve girerken 3 kira bedeli para ödeyince iyice kısıtlandı.

Aradığım tek özellik buzdolabının 400+ litre olması. Aslında 3250 TL Vestel SC47001 Statik Buzdolabı satılıyor fakat annem onun karını buzunu temizleyemezsin dedi. Tabi annem bu yorumu seneler önce kullandığı dolaptan yola çıkarak yaptı. Benim buzdolabına verebileceğim maksimum para 3000 TL ama Vestel olsun bari diyerek 3250 TL ye tamam dedim. Ama işte annemin dediği doğruysa sürekli buzdolabından kar temizlemeye çalışacaksam da sorun yaşayabilirim belki. Ama bazı yorumlarda da artık statik buzdolapları öyle eskisi gibi değil, ben aldım yılda 1 temizlemek yetiyor gibi yorumlar var.

Çamaşır ve bulaşık makinelerinde sorun yok, 1750 liraya çamaşır, 2000 TL ye bulaşık makinesi bulunuyor. Ama buzdolabı sıkıntı. Bana lütfen bir şeyler önerebilir misiniz, bu haftaiçi taşınmam lazım ama ortada hala hiç eşya yok. Belirlediğim maksimum bütçe üç eşya için 7.000 TL

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Alınabilecek 2 marka var, Vestel ve Arçelik.
Bunların servis ağı kurumsal.
Vestel ve Arçelik üretimi cihazlar bakacaksınız.
Vestel'den çamaşır makinesi alacaksanız 7 kg ve üstüne çıkmayın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Nerdesin bilmiyorum ama spotçuları gez mutlaka,hatta emlakçııları da gezip spot eşya alacağım dersen adres verirler,sıfır almak yerine spottan alabilirsin,hatta evi döşeyebilirsin ,çünkü 1+1 ev :ok

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Aslında tam olarak dediğini yaptım teraspy hocam, evi tuttuğum emlakçıya spotçu tanıdığın var mı dedim, gel götüreyim ucuza alırız dedi. Sonra internette okudum, eşya aldık, 2 ay sonra bozuldu garantide yok gidip tekrar para verip aldık diyorlar falan. Biraz çekindim açıkçası. Spotçularda sıfır var ama onlarında garantisi var mı bilmiyorum hayatımda hiç spotçudan bir şey almadım hatta biraz daha açık olmak gerekirse spotçu nedir onu bile bilmiyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler nexon, finlux, vestfrost, flavel ve keysmartı hiç bilmiyordum. Hatta epey gibi akakce gibi sitelerde o markaları direk geçiyordum. Seg ve Altus baktıklarım arasında olsada diğerlerini çinin en ücra köşesinden birisi getirmiştir sanıyordum. Şimdi tekrar onlarıda dahil ederek bakacağım. Buzdolabına çok önem veriyorum çünkü en çok onu kullanacağım. Minik bişey olmasın en az 400 + litre olsun istiyorum ama fiyatıda 3 bini geçmesin, en azından çok fazla geçmesin diye arıyorum.

Ankara'da oturuyorum, buralarda bildiğiniz spotçu vesaire varsa önerebileceğiniz beni keriz gibi silkelemeyecek, çok memnun olurum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Aslında tam olarak dediğini yaptım teraspy hocam, evi tuttuğum emlakçıya spotçu tanıdığın var mı dedim, gel götüreyim ucuza alırız dedi. Sonra internette okudum, eşya aldık, 2 ay sonra bozuldu garantide yok gidip tekrar para verip aldık diyorlar falan. Biraz çekindim açıkçası. Spotçularda sıfır var ama onlarında garantisi var mı bilmiyorum hayatımda hiç spotçudan bir şey almadım hatta biraz daha açık olmak gerekirse spotçu nedir onu bile bilmiyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler nexon, finlux, vestfrost, flavel ve keysmartı hiç bilmiyordum. Hatta epey gibi akakce gibi sitelerde o markaları direk geçiyordum. Seg ve Altus baktıklarım arasında olsada diğerlerini çinin en ücra köşesinden birisi getirmiştir sanıyordum. Şimdi tekrar onlarıda dahil ederek bakacağım. Buzdolabına çok önem veriyorum çünkü en çok onu kullanacağım. Minik bişey olmasın en az 400 + litre olsun istiyorum ama fiyatıda 3 bini geçmesin, en azından çok fazla geçmesin diye arıyorum.

Ankara'da oturuyorum, buralarda bildiğiniz spotçu vesaire varsa önerebileceğiniz beni keriz gibi silkelemeyecek, çok memnun olurum
Hımm,o zaman spotçuya sor "bunun garantisi devam ediyor mu" diye ,bazen ellerine geliyor öyle ürünler ,yeğenim tv almıştı spottan,garantili.Ben şahsen almam sıfır ürün,yazılan markaları da bulursun bence.Ankara'da spotçular nerededir bilmiyorum ama öğrenilebilir ,bir esnafa sorsan en azından semtini söyler,havalar soğumadan hallet işini bari :ok

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Yarın gidip spotçu arayacağım. Köşe takımı almam lazım millet modalife a git ucuza bulursun dedi. kafamda 1000-1500 tl arasıdır diyerek gittim, tek bi koltuğa 3.000 den fazla söylediler. Sitelere git dediler orada 5.000+ fiyatlar söylediler. En son hayata küstüm geri döndüm eve. Gece sahibindene bakarken kendisi üretim yapıp satan yerler buldum kuytuda köşede kalmışlar sanırım. Yarın oralara köşe takımı sormaya, spotçulara beyaz eşya sormaya gideceğim. Fakat aklıma bir şey takıldı şimdi.

Umut Barış Umut Barış hocam demiş ki Vestel üretimi çamaşır makinesi alırsan 7 kilo ve üstüne çıkma. Ama SEG'in 7 kilo altında makinesi yok? A101'in sitesinden buzdolabı çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini ekliyordum, çamaşır makinelerinin hepsi 7 - 10 kilo arası. Bu durumda SEG markasını eliyor muyum?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yarın gidip spotçu arayacağım. Köşe takımı almam lazım millet modalife a git ucuza bulursun dedi. kafamda 1000-1500 tl arasıdır diyerek gittim, tek bi koltuğa 3.000 den fazla söylediler. Sitelere git dediler orada 5.000+ fiyatlar söylediler. En son hayata küstüm geri döndüm eve. Gece sahibindene bakarken kendisi üretim yapıp satan yerler buldum kuytuda köşede kalmışlar sanırım. Yarın oralara köşe takımı sormaya, spotçulara beyaz eşya sormaya gideceğim. Fakat aklıma bir şey takıldı şimdi.

Umut Barış Umut Barış hocam demiş ki Vestel üretimi çamaşır makinesi alırsan 7 kilo ve üstüne çıkma. Ama SEG'in 7 kilo altında makinesi yok? A101'in sitesinden buzdolabı çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini ekliyordum, çamaşır makinelerinin hepsi 7 - 10 kilo arası. Bu durumda SEG markasını eliyor muyum?
Forumda memnun olanlar vardı sanırım, Arçelik'in alt üretimlerine de bakın derim.

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Onları satan site bulamadım epey gibi sitelere mesela flavel yazdım sadece küçük büro tipi dolapları gördüm ya da keysmart

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Arkadaşlar dün A101 den almaya karar verdiğim Seg Scm 7101/Cm 710 model çamaşır makinesi tükenmiş. Ne zaman yenilerler bilemiyorum stoğunu. Onun yerine Flavel marka bir makine gelmiş. Sizce SEG olanı mı bekleyeyim yoksa Flavel mi alayım. Flavel arçelik üretimiymiş, sizce flavel olan seg olandan daha mı iyidir? SEG daha karizma görünüyor ekranı olduğu için. Flavel olanda da açıklamada LED GÖSTERGE yazıyor ama ben herhangi bir gösterge göremedim.

Ürünlerin linkleri:

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Arkadaşlar dün A101 den almaya karar verdiğim Seg Scm 7101/Cm 710 model çamaşır makinesi tükenmiş. Ne zaman yenilerler bilemiyorum stoğunu. Onun yerine Flavel marka bir makine gelmiş. Sizce SEG olanı mı bekleyeyim yoksa Flavel mi alayım. Flavel arçelik üretimiymiş, sizce flavel olan seg olandan daha mı iyidir? SEG daha karizma görünüyor ekranı olduğu için. Flavel olanda da açıklamada LED GÖSTERGE yazıyor ama ben herhangi bir gösterge göremedim.

Ürünlerin linkleri:

FLAVEL varken diğerinin yüzüne bile bakma.

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Flavelin tipi daha sanki daha kötüymüş gibi geldi ondan emin olamadım. Kalite olarak Flavel daha mı iyi? Ya da hangi bakımdan daha üstün SEG olan modele göre?
Peki bulaşık makinesi açısından hangisini önerirsiniz?

Geri
Üst Alt