AWOX U5100 50" ve B 205500 55" Rimless Hakkında

keremg Çevrimdışı

keremg

Yeni Üye
19 Mar 2020
8
34
Adem hocam ve saygıdeğer forum ahalisi yeni bir üye olarak sizleri selamlıyorum,
Öğrenmek istediğim, bu iki yeni AWOX TV ile ilgili neler biliyoruz? Yeni bir TV alma arefesindeyim ve çerçevesiz bu modeller oldukça güzel görünüyorlar ancak eski modellerin sorunlarını taşıyorlar mı acaba diye de endişe ediyorum. Bugün fabrikayı arayıp kullanılan panel ve anakart modellerini öğrenmeye çalıştım ancak nafile.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
TV'deki sorundan çok firmadaki kurumsallık sorununu dikkate alsanız daha iyi olur.
AWOX alırsanız macera yaşama ihtimaliniz var.

keremg Çevrimdışı

keremg

Yeni Üye
19 Mar 2020
8
34
Teşekkür ederim Umut bey,
Görünen o ki, epey bir şikayet var bu firma ile ilgili.
Peki ya şu anda 2500-3000 TL bandında bunlara alternatif f/p Tv'ler neler olabilir? Mesela şu an Vestel 55U9500 TV 3000 TL civarında lakin anladığıma göre karma panellere sahip, kullanılan bu panellerin arasında bu iyi şu kötü denebileecek bir durum var mıdır? Orada da kumar oynar mıyız örneğin?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Teşekkür ederim Umut bey,
Görünen o ki, epey bir şikayet var bu firma ile ilgili.
Peki ya şu anda 2500-3000 TL bandında bunlara alternatif f/p Tv'ler neler olabilir? Mesela şu an Vestel 55U9500 TV 3000 TL civarında lakin anladığıma göre karma panellere sahip, kullanılan bu panellerin arasında bu iyi şu kötü denebileecek bir durum var mıdır? Orada da kumar oynar mıyız örneğin?

Öncelikle TV alırken kullanım amacınızı ve beklentilerinizi iyi belirlemeniz gerekir.
Android yüklü TV almak yerine Android yüklü bir kutu almanız daha verimli olur bu konuda en basiti.
Karma panel işinde de ancak seri numarasını bu forumda sorarak kendinize uygun panel tipini tespit ederek alabilirsiniz.
Öbür türlü adam depodan elini neye atarsa onu verecek. :hihi

AWOX yerine Vestel tercih etmek daha mantıklı bir hamle olur.
Öncelikle kullanım amacınızı, beklentilerinizi söylerseniz ona göre daha net tavsiyeler verilebilir.

A Adem Helvacı

keremg Çevrimdışı

keremg

Yeni Üye
19 Mar 2020
8
34
Umut Bey,
Üşenmeyip sabırla cevap verdiğiniz için tekrar teşekkürler. Genelde yakın mesafeden 50 - 55" boyutlarında, arasıra oyun oynayabileceğim onun haricinde Netflix'den içerik tüketebileceğim en önemlisi görüntü kalitesi yüksek, şık 2500 - 3000 TL arasında bir TV arıyorum. Tabii bu istediklerimin hepsini bu paralara bulamayacağımın da farkındayım. Hayallere dalıyorum bazen, şeytan git paraya kıy Samsung Q80 al, arkana bakma diyor fakat kendimi zor tutuyorum malum içinde bulunduğumuz devir de ekonomi devri :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Umut Bey,
Üşenmeyip sabırla cevap verdiğiniz için tekrar teşekkürler. Genelde yakın mesafeden 50 - 55" boyutlarında, arasıra oyun oynayabileceğim onun haricinde Netflix'den içerik tüketebileceğim en önemlisi görüntü kalitesi yüksek, şık 2500 - 3000 TL arasında bir TV arıyorum. Tabii bu istediklerimin hepsini bu paralara bulamayacağımın da farkındayım. Hayallere dalıyorum bazen, şeytan git paraya kıy Samsung Q80 al, arkana bakma diyor fakat kendimi zor tutuyorum malum içinde bulunduğumuz devir de ekonomi devri :bilmiyom
3000 liraya çok şey istiyorsunuz bence. :hihi
Hem ucuz hem kaliteli hem de büyük panel olmaz.
3000 civarına Vestel üretimi bir Toshiba vardı ama nasıldı bilmiyorum.

keremg Çevrimdışı

keremg

Yeni Üye
19 Mar 2020
8
34
Hahahaha peki üstad.
Senin vardır düşündüğün bir f/p cihazı bence?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
peki fiyat limiti olmasa idi..
arkadaşın sorduğu kriterlerde bi tv için
cevabınız hangi marka ve model olurdu ??

Limit olmasa high end için adresler belli.
LG, Samsung, Sony, Philips.
Ülkemizde satışı ve servisi olan firmalar bunlar.
Bir de bu firmalar işlemci ve yazılım geliştiriyorlar. Ciddi anlamda ar-ge bu firmalarda. (Her ne kadar ticarileşmeye doğru kaysalar da.)

Ama bu kadar uçuk rakamlar TV'ye ödendiğinde bize ciddi anlamda vaadedileni verebilir mi, o önemli.
Güzel paneller var yüksek fiyatlara ama o eski kalite yok üstatların söylediğine göre. Yani bu fiyatları bu devirde ödemek mantıklı değil benim anladığım.
Ben TV tavsiyesi vermiyorum, F/P arayana veya bütçesi düşük olana F/P olabilecek modelleri yazıyorum. Araştırın diyorum.

Mesela QLED panel, bence kesinlikle LCD'nin alternatifi. Ama OLED'in alternatifi olamaz bence.
Fazla irdelemedim tabi QLED modelleri, 55Q8R'yi görme fırsatım olmuştu.
Benim için bütçe sorunu olmasa, gözümü karartır OLED panel alırım. (Sorunları olduğu için.)
OLED'in kontrast farkı o paneli nereye koyarsan koy ben buradayım diyor. Bu da beni etkiliyor tüketici olarak.
Bilgisayar kullandığım için TV'lerle fazla ilgilenmiyorum. Eskisi gibi film, dizi de izlemiyorum pek.

Tavsiye istiyorsanız onu size Albanez veya Adem Helvacı verebilir.
Aşağıdaki konuya yazın veya geriye doğru yeni atılmış mesajlara bakın;

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
markalar belli yerli montajlar oldukça bana göre kısmen daha hesaplı
malum markalar ise bence çok pahalı!
nokta atışı şudur denebilecek bir panel de yok,olan QLED lere iyi desem bile
o fiyatlarına kötü diyorum ben,ama sen basar alırsın ona da bir şey diyemeyiz
tabiki!

bu TV işlerinin tavsiyesi bence artık bitti yaw,kalkıp bu iyi bu süper v.s demek de
ne kadar doğru olur o da ayrı bir tarışma konusu! hani ben "SATICI" olsam
şimdi kalkıp markayı uçururum yaw illa bunu al derim diğerini de acaip kötülerim!

ben normal de artık bir kullanıcıyım,kendimin içine nasıl siniyorsa bu olaya o gözle
bakıyorum;hani kendime alıyorum hesabıyla hareket ediyorum,sonra rakamlara bakıyorum
MARKA lara küfür ediyorum sadece:hayir

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Awox markasından öncelikle iyi niyet bekliyoruz biz tüketiciler olarak.

Basit ve anlaşılır şekilde sorduğumuz soruları görmezden gelmek, anlamamazlıktan gelmek yerine somut çözümler bekliyoruz.

Halkı düşünecek şekilde ekonomik satışlar yapmalarını takdir ediyor olsak da, Satış sonrası hizmet kalitesi konusunda ÇOK CİDDİ sorunları olduğunu önce kendileri kabul etmeliler.

Şartlar böyle olunca dikkat ederseniz ürünlerin teknolojisinden ziyade satış sonrası hizmet kalitesinde yaşadıkları sorunları konuşuyoruz biz sürekli.

Biz ki koskoca LG markasını dahi yerden yere vuruyoruz sırf bu satış sonrası hizmet sorunları nedeniyle. Bu gerekçeler ile LG dahi önermiyorsam (Şahsım adına) AWOX markasının adını dahi anmak LG ye büyük saygısızlık olur kanaatindeyim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beyler sürekli ve epeyi zamandır bir şeyin altını iyice kalınca çiziyorum
TV işi tabiri caizse ayağa düştü ya da cılkı çıktı v.s desem aynen yeridir!
Bunlara para verilir ama "çok değil"

Sakın birilerinin Sony/Samsung gazına filan gelmeyin,sürekli malum forumlar da
bazı iki ayaklı çakallar bunun gazını verselerde "iktir" edin gitsin bu tipler!
sakın ha sakın,bu olayı şöyledir böyledir filan diye görmeyin(MARKA diye
geçinenler için yazıyorum)zaten işin neredeyse tamamı Çine gitti!!
Çin li de iyisini değil ucuzunu yapıyor,iyisinide yapacak becerisi fazlasıyla
var ama böyle mallar artıkı çıkmıyor!

Bu iş bitti artık,ucuz yollu bir panel alın bir kaç sene gitsin,zaten bir kaç seneyi de sıkıntılı
götürecektir ki çoğunda böyle oluyor!
Smart filanıda sallayın geçin,BOX ile güzel hallediliyor bu iş

yok kablo karmaşası oluyor yok cihazlar çok oluyor gibi bahaneler ile olay çarpıtılıyor!
kablolar arkada yaw ikm görecekki,cihazlar fazla olsa ne yazar alt tarafı 1 veya 2 cihaz
olur onuda zaten millet bir şekilde altına v.s koyuyor,bunlar ile kafanızı karıştırmayın

eskiden panel alırdı insanlar resim kalitesi ve bağlı olarak ayarlar v.s konuşurdu
veya birbilerine resim ayarları v.s bilgileri verirlerdi günümüzde panelin
bu işleri hiç tartışılmıyor bile:hmm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri