A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam model bilmiyorum ama bir yakınım Grundig 49 ekran kullanıyor. Yemin ederim AWOX a dua edersin..

Yani ben Grundig markasında ne bulunduğunu pek anlayamadım lakin beğenenlerin de bir gördüğü, bildiği vardır mutlaka.
Vestel'in Toshibası ne ise, Arçelik'in Grundig'i de o dur benim gözümde. Tamam anlaşmalar gereği markaların imajlarına zarar vermeyecek kalitede üretim yapmak zorundalar biliyoruz ama ben hiç bir Toshiba nın Vestel den daha kral görüntü verdiğini görmedim. Hiç bir Grundig de Arçelik den daha kral görüntü vermez düşüncesindeyim. (Aynı segment ürünlerden bahsediyorum)

Grundig markasının isim hakkına sahip olan Arçelik, Kendi markasından daha kaliteli görüntü veren ama yine kendisinin ürettiği bir tv yi mantık olarak kendileri kabul eder mi onu da bilemiyorum.

Pazarlama stratejistlerine sormak lazım :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Yani ben Grundig markasında ne bulunduğunu pek anlayamadım lakin beğenenlerin de bir gördüğü, bildiği vardır mutlaka.
Vestel'in Toshibası ne ise, Arçelik'in Grundig'i de o dur benim gözümde. Tamam anlaşmalar gereği markaların imajlarına zarar vermeyecek kalitede üretim yapmak zorundalar biliyoruz ama ben hiç bir Toshiba nın Vestel den daha kral görüntü verdiğini görmedim. Hiç bir Grundig de Arçelik den daha kral görüntü vermez düşüncesindeyim. (Aynı segment ürünlerden bahsediyorum)

Grundig markasının isim hakkına sahip olan Arçelik, Kendi markasından daha kaliteli görüntü veren ama yine kendisinin ürettiği bir tv yi mantık olarak kendileri kabul eder mi onu da bilemiyorum.

Arçelik grubundaki tepe tvler grundig markasıyla satılıyor abi

S Çevrimdışı

Systemci

Yeni Üye
8 Tem 2019
32
36

Hocam selamlar.. Grundig alanların markanın geçmişe olan saygısından dolayı aldığını düşünüyorum. Zira tanıdığım Grundig kullanıyor şuanda allahtan anlamıyorlar izleyip geçiyorlar. O parayı ben versem ve bu sonuçla karşılaşsam üzülürdüm. Teknik olarak değil daha çok gözümle gördüğümü anlatıyorum inanın.

Bu arada Toshibanın Vestelden daha kral görüntü verdiğini görmedim demişsiniz. Anladığım kadarıyla bu güncel ürünler üzerinden yaptığınız bir söylem. Eski serilere bakarsak Efsane olan AV serisi, hız konusunda diğer panellere nal toplatan ZF serisi, siyahları Pioneer Kuro ile yarışacak düzeyde (Yabancı forumlarda daha iyi olduğunu bile söyleyen vardı) Local Dimming özellikle SV685 serisini kastetmediğinizi umuyorum.

Yanlışım olduysa affola severek takipteyiz sizi.. :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üzüldüm gerçekten iade etmeli miydim ? Acaba ümit ettiklerimiz burnumuzdan mı gelecek ?

Selamlar,

AWOX U5600 mü kullanıyorsunuz ?

H Çevrimdışı

Hocca

Yeni Üye
17 Kas 2019
6
53
Servise alınan TV için bir belge düzenlenir mı? Zira servis TV yıldızı fabrikaya göndereceğiniz diye paketleri götürdü. Herhangi bir belge veya kayıt, tutanak hiç bir şey bırakmadı. Telefon açıyorum " gelişme olduğunda bilgi veririm." Diye geçiştiriyor. 22 gün oldu. 30 günü geçerse tazminat veya değişim isteyeceğim ama kaç gün olduğunu nasıl ispatlayacağım?

T Çevrimdışı

tülin toker

Yeni Üye
15 Kas 2019
65
31
Hocam selamlar.. Grundig alanların markanın geçmişe olan saygısından dolayı aldığını düşünüyorum. Zira tanıdığım Grundig kullanıyor şuanda allahtan anlamıyorlar izleyip geçiyorlar. O parayı ben versem ve bu sonuçla karşılaşsam üzülürdüm. Teknik olarak değil daha çok gözümle gördüğümü anlatıyorum inanın.

Bu arada Toshibanın Vestelden daha kral görüntü verdiğini görmedim demişsiniz. Anladığım kadarıyla bu güncel ürünler üzerinden yaptığınız bir söylem. Eski serilere bakarsak Efsane olan AV serisi, hız konusunda diğer panellere nal toplatan ZF serisi, siyahları Pioneer Kuro ile yarışacak düzeyde (Yabancı forumlarda daha iyi olduğunu bile söyleyen vardı) Local Dimming özellikle SV685 serisini kastetmediğinizi umuyorum.

Yanlışım olduysa affola severek takipteyiz sizi.. :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar,

AWOX U5600 mü kullanıyorsunuz ?
Evet kullanıyorum

K Çevrimdışı

Karakan54

Yeni Üye
6 Ara 2019
4
43
Arkadaşlar bende 65 inch awox alarak aranıza katıldım. Neredeyse her konuda beni memnun etti TV. Tek olumsuz taraf android de yani ip tv kullanırken görüntü ayarları değişmiyor. Ya ben beceremiyorum yada desteklemiyor TV. Bu işin ilmini bilen varsa rica etsem bilgi verse. Yani TV izlerken menü açılıyor görüntü ayarları değişiyor sinema oyun modu vb. Ama Android'de menü tuşu yok. Sorun bu maalesef

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
Arkadaşlar bende 65 inch awox alarak aranıza katıldım. Neredeyse her konuda beni memnun etti TV. Tek olumsuz taraf android de yani ip tv kullanırken görüntü ayarları değişmiyor. Ya ben beceremiyorum yada desteklemiyor TV. Bu işin ilmini bilen varsa rica etsem bilgi verse. Yani TV izlerken menü açılıyor görüntü ayarları değişiyor sinema oyun modu vb. Ama Android'de menü tuşu yok. Sorun bu maalesef
misafir var evde bunun cozumu var aksama video cekebılırsem gostereyim abi

S Çevrimdışı

Systemci

Yeni Üye
8 Tem 2019
32
36
Evet kullanıyorum

Tülin Hanım U5600 kullanıcısı iseniz iade edecek bişey göremiyorm ben kendi tv de. Yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. Problemsiz kullanıyorum desem yeridir. Bence keyif almaya bakın. Probleminiz ne ise açıklarsanız kendimce yardımcı olmaya çalışırım.

T Çevrimdışı

tülin toker

Yeni Üye
15 Kas 2019
65
31
Tülin Hanım U5600 kullanıcısı iseniz iade edecek bişey göremiyorm ben kendi tv de. Yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. Problemsiz kullanıyorum desem yeridir. Bence keyif almaya bakın. Probleminiz ne ise açıklarsanız kendimce yardımcı olmaya çalışırım.
Köşelerde siyah renk var geçişler acayip yavaş

IMG_20191122_152417883b1d9333610055.jpg
IMG_20191122_152401f167f668c05ef2a4.jpg

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Köşelerde siyah renk var geçişler acayip yavaş

IMG_20191122_152417883b1d9333610055.jpg
IMG_20191122_152401f167f668c05ef2a4.jpg
Merhabalar...
Benim tv de de hafif var Bence sorun edilecek kafaya takılacak bir problem değil bu kafanız rahat olsun. İnanın farklı birçok markada dahil ışık sızması ghosting sorunları çok fazla. Kanal geçişleri yavaş mı evet yavaş fakat kendinden dahili uydu alıcılı tv lerde genelde kanal geçişleri yavaş oluyor. Bunun çözümü harici uydu cihazı alıp öyle kullanmak. Bana göre kafaya takılacak sarı renk sorunu var onu da bir arkadaşımız ince ayar yaparak büyük oranda halletti. O ayarları bende yaptım şuan keyifli kullanıyorum. Bu büyüklükte Android işletim sistemi olan bir tv yi bu fiyatlara bulmak imkansız. Ses ve kasa kalitesi kötü ben küçük bir hoparlör takıp kullanıyorum. Bunun haricinde ekranınızda bence hiç bir problem görünmüyor güle güle kullanın selamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt