Atıl Duran Alaturka Tuvalet Üzerine Çamaşır ve Kurutma Makinesi Üst Üste Nasıl Konur?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
744
Burada önemli olan tablanın Tuvalet taşına denk gelmemesi lazım, Tuvalet taşının uzunluğundan bahsetmemişsiniz. Makinalar 60 cm genişliğinde oluyor, ayaklar daha içte olduğu için 57 cm filandır, alaturka taşın uzunluğunu kurtarır mı bilmiyorum. Aşağıdaki ürünlere bakabilirsiniz. Fiyatları uygunluğuna siz karar verin

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Burada önemli olan tablanın Tuvalet taşına denk gelmemesi lazım, Tuvalet taşının uzunluğundan bahsetmemişsiniz. Makinalar 60 cm genişliğinde oluyor, ayaklar daha içte olduğu için 57 cm filandır, alaturka taşın uzunluğunu kurtarır mı bilmiyorum. Aşağıdaki ürünlere bakabilirsiniz. Fiyatları uygunluğuna siz karar verin

Bizim için arasından ziyade güvenliği önemli hocam. Bu ürünlerin yorumları pek pozitif gibi değil. :/

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bizim makinanın ayakları arası 56-57 cm idi sanırım,köyde böyle bir yere çamaşır makinasını koymuştuk,ben şanslıydım taş yatay değil dikey idi, deliğe de köpükten yuvarlak kesip tıkamıştım, boşaltma hortumu girecek kadar delmiştim,boşatltma hortunumu da makinanın arka kapak vidasına bağlamıştım, havada kalmıştı yani,uzun zaman kullandık köyde,deliği tıkadığımızdan koku da gelmiyordu :) Yani extradan yere bir şey koymamıştım, zaten makinenin altında kaldığından görünmüyordu da ,sendeki taş yatay, taşın düz yerlerini ölç , makinenin de ayaklarının arasını ölç ,belki kurtarır,bir şey de koymana gerek kalmaz (diye düşünüyorum) :ok

Bizim için arasından ziyade güvenliği önemli hocam. Bu ürünlerin yorumları pek pozitif gibi değil. :/
Fotoda belirttim, buraların açıklığı ve yüksekliği makinenin ayaklarına ve yüksekliğe uymuyor mu :alala ,uyuyorsa tek güvensizlik wc taşının sağlamlığı,bence boşluk gibi bir yere takılmamıştır mutlaka :)

wc-27bd1804c71ae7bfc.jpg

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Fotoda belirttim, buraların açıklığı ve yüksekliği makinenin ayaklarına ve yüksekliğe uymuyor mu :alala ,uyuyorsa tek güvensizlik wc taşının sağlamlığı,bence boşluk gibi bir yere takılmamıştır mutlaka :)

wc-27bd1804c71ae7bfc.jpg

Makine genişliği 59,5 cm. Sağ-sol olarak ayaklar makinenin 1 cm içerisinden başlıyor. ve ayakların çapı sanırım 2,5 cm genişliğinde falan.

Görüntüsü şuna çok benziyor = (Bu ayağı internetten rastgele buldum)

00637399-up-445x445.jpg

Tuvalet taşı ölçüleri şu şekilde:

3333333.jpg

11111112e65efb07842daa.jpg

2222222.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Makine genişliği 59,5 cm. Sağ-sol olarak ayaklar makinenin 1 cm içerisinden başlıyor. ve ayakların çapı sanırım 2,5 cm genişliğinde falan.

Görüntüsü şuna çok benziyor = (Bu ayağı internetten rastgele buldum)

00637399-up-445x445.jpg

Tuvalet taşı ölçüleri şu şekilde:

3333333.jpg

11111112e65efb07842daa.jpg

2222222.jpg
Bence makina bu ölçülere oturur gibi ,belki ayakları "açık ağız anahtar" ile yüksekliği biraz ayarlamak ister ama bence oturur buraya,sadece deliği kapatacak bir düzenek yaplamısın koku için o kadar.Ama "yok abi, sağlam olmaz" dersen(ki bence olur muhtemelen) , yerden 5 cm yüksekliğinde içeriye beton attırırsin tabii yine deliğe gider borusu takmak şartı ile, böylece evladiyelik olur,ahşap ürünleri zamanla şişer anlamazsın, makineler devrilme riski taşır,ama önce verdiğin ölçülere bak ,bence oturur , sana yarım torba çimento+ 2 torba kuma patlar tabii bir de işçilik ,tabii ev kendinize ait ise :ok

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Bence makina bu ölçülere oturur gibi ,belki ayakları "açık ağız anahtar" ile yüksekliği biraz ayarlamak ister ama bence oturur buraya,sadece deliği kapatacak bir düzenek yaplamısın koku için o kadar.Ama "yok abi, sağlam olmaz" dersen(ki bence olur muhtemelen) , yerden 5 cm yüksekliğinde içeriye beton attırırsin tabii yine deliğe gider borusu takmak şartı ile, böylece evladiyelik olur,ahşap ürünleri zamanla şişer anlamazsın, makineler devrilme riski taşır,ama önce verdiğin ölçülere bak ,bence oturur , sana yarım torba çimento+ 2 torba kuma patlar tabii bir de işçilik ,tabii ev kendinize ait ise :ok

Ev bize ait ama 10 sene sonra vs tekrar alafranga tuvalete dönüştürür müyüz bilmiyoruz. 10 sene sonrasını düşünerek yaşamak da saçma olur aynı zamanda. Hem sağlam ve güzel olsun hem de geri döndürülebilir olsun düşüncesindeyiz.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
Hesaplamalar ? ( yerinde tesbit )
Örneğin :
Tabla : ? cm x ? cm x ? cm ? mermer veya diğer metaller vs . ( Soba altlığı gibi )
Ayakları : ? cm x ? cm x ? cm ? mermer veya diğer metaller .

Boşluk doldurma .
Titreşim Önleyici Kaydırmaz Vantuzlu Stoper Set 4 Adet
Ve Diğer ?

tas-yeria41e839b442b1c7d.png

BOYUTLAR07221df7bf1a831c.png

Son düzenleme:
prmtunc Çevrimdışı

prmtunc

Yeni Üye
29 Ocak 2023
5
27
Bugün aynı amaçla 88*95 mdf kestirdim 18mm'lik. Makinenin ayakları normalde tuvalet taşını kurtarmıyordu.
10 adet ufak ayak aldım ayarlanabilenlerden. Yarın montajını yapacağım. Toplam maliyet 550TL oldu.

Taşımasında sıkıntı olacağını sanmıyorum. Neticede makinenin yükü ayak kısımlarından binecek sadece.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Bugün aynı amaçla 88*95 mdf kestirdim 18mm'lik. Makinenin ayakları normalde tuvalet taşını kurtarmıyordu.
10 adet ufak ayak aldım ayarlanabilenlerden. Yarın montajını yapacağım. Toplam maliyet 550TL oldu.

Taşımasında sıkıntı olacağını sanmıyorum. Neticede makinenin yükü ayak kısımlarından binecek sadece.
tuvalet deliğini geçici olarak kapatmayı ihmal etmeyin.
Uzun süre su girişi olmayacağı için içeriye koku verebilir.
Su her sıcaklıkta buharlaşabileceği için mdf şişmesine neden olabilir.

prmtunc Çevrimdışı

prmtunc

Yeni Üye
29 Ocak 2023
5
27
tuvalet deliğini geçici olarak kapatmayı ihmal etmeyin.
Uzun süre su girişi olmayacağı için içeriye koku verebilir.
Su her sıcaklıkta buharlaşabileceği için mdf şişmesine neden olabilir.
Delikte valfli tuvalet kapaklarından vardı, üzerine bir tane yuvarlak buat kapağını bantladım.

Neme kurutma makinesi mi sebep oluyor?

Ekleme: Sonradan anladım onu da tuvalet deliği için demişsiniz:ok

Son düzenleme:
Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63

Siz de sadece 1 makinemi olacak yoksa bendeki gibi üst üste 2 makine mi konacak? Aldığınız ayarlanabilir ufak ayakları MDF'ye takmak için mi aldınız ve fotoğraf atabilir misiniz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ev bize ait ama 10 sene sonra vs tekrar alafranga tuvalete dönüştürür müyüz bilmiyoruz. 10 sene sonrasını düşünerek yaşamak da saçma olur aynı zamanda. Hem sağlam ve güzel olsun hem de geri döndürülebilir olsun düşüncesindeyiz.
Bence oturur orada makine, başka şey yapmaya gerek kalmaz ,belki ayakları biraz yükseltirsin hafiften de çeşmeye doğru yanaştırdın mı olur diye düşünüyorum, tabii sen bilirsin , şimdiden kolay gelsin :ok

Geri
Üst Alt