Atababa Gerçek Döküm Demir Tost Makinesi Nasıl , Yorum ,İnceme

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ürün belki güzel tost yapıyordur ama sıfır ürün dediğin hatasız olmalı yok orası yamuk yok burası armut bu işler böyle olmaz yıllarca almanlarla-italyanlarla-Danimarkalılarla-isveçlilerle makine kurmuş onların kalite standartlarını görmiş birine beğendiremezler.
Evet o konuda arkadaşlarda aynısını söyledi ama bu şekilde sıkıntılar özellikle son yorumlarda var.Dikkat ederseniz ürün 20 gün önce üretilmiş.Belli ki fabrika korono sürecinde çalıştı.İşçiler isteksiz çalışmışlar gibi.birazda şans meselesi sıfır kusursuz ürün gelenlerde var.

IMG_20200605_12203139120f408a252460.jpg

S Çevrimiçi

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
KAyınvalide çok istiyordu bu tarz bir makineyi. 8 dilim Remta aldık. İşçiliği ve malzemesi buna göre biraz daha iyi. Gerçi pek de hassas işçilik de beklememek lazım bu tarz ürünlerden. Milyonlar üreten büyük fabrika değil atölye malı en nihayetinde.

kendisinden çok memnunuz. Lakin, kullanım tarzı itibarıyla ticari amaca uygun. Ev kullanımı için ısınma süresiyle oldukça yavaş kalıyor. Arada yenecek bir tost için bekleme süresi ve sarfiyat kötü.

O nedenle kendimize Dökümix aldık. Ev için çok daha uygun. Pik döküm ise o da aynı. Ama ısınması çok hızlı. Sanayi tostu da yapılabiliyor daha ne olsun.

bu arada, ağızdan ağıza reklam ile dökümixin totosu iyi kalkmış. Corona da etkiledi herhalde fiyatlar uçmuş. Atababa ne diye baktım burada görünce, o da dökümix yolunda gidiyor göründü. ;)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
KAyınvalide çok istiyordu bu tarz bir makineyi. 8 dilim Remta aldık. İşçiliği ve malzemesi buna göre biraz daha iyi. Gerçi pek de hassas işçilik de beklememek lazım bu tarz ürünlerden. Milyonlar üreten büyük fabrika değil atölye malı en nihayetinde.

kendisinden çok memnunuz. Lakin, kullanım tarzı itibarıyla ticari amaca uygun. Ev kullanımı için ısınma süresiyle oldukça yavaş kalıyor. Arada yenecek bir tost için bekleme süresi ve sarfiyat kötü.

O nedenle kendimize Dökümix aldık. Ev için çok daha uygun. Pik döküm ise o da aynı. Ama ısınması çok hızlı. Sanayi tostu da yapılabiliyor daha ne olsun.

bu arada, ağızdan ağıza reklam ile dökümixin totosu iyi kalkmış. Corona da etkiledi herhalde fiyatlar uçmuş. Atababa ne diye baktım burada görünce, o da dökümix yolunda gidiyor göründü. ;)
arada 130 küsür lira fark var.Değer değmez tartışılır.Ancak bana çok hızlı ısınıyor geç soğuyor gibi geldi şimdilik.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
evet acemilik eserim?????

IMG_20200605_192125.jpg

buda kalfalık eserim?

IMG_20200605_192238.jpg

buda sucuk

IMG_20200605_194030.jpg

İlk izlenimlerim şu şekilde;

Ben benim eski külüstür makine gibi koydum termostatı 300 e dayayıp balkona çıktım kimler var yok diye sokakta? eşimde tostların içini hazırlıyordu.

Sonra ekmeği alıp makineye koyup basmamla birlikte mutfağı duman kapladı?Ben ekmeği alıncaya kadar yandı.?

Sonra termostatı 200 e aldım.Açıkcası ısı algılaması güzel çabuk tepki veriyor benim eski makine gibi geç algılamıyor.

Ama 200 yukarısı ciddi yangın sebebi bu kadar güçlü ısı vereceğini tahmin etmiyordum.

lezzete gelince eve büfeci lerin tostları nasıl oluyorsa bunda da öyle oluyor tabi iç malzeme vs. o biraz sizin ustalığınıza ve damak zevkinize kalmış.

Benim için önemli olan dişli tabakaları sayesinde ekmek önceki makinemdeki gibi dümdüz ve kuru olmuyor.Son derece gevrek ve sıcak oluyor.Önceki makinede daha yemeye başlamadan soğuyordu tost.

Sucuk yaparken ben üstü de bastım ama gerek yok sanırsam hatta ızgara gibi tek taraflı pişirilse daha güzel olur.

Biz tost konusunda acemiyiz şimdiye kadar düzgün makinemiz olmayışı ve eşiminde sevmediği için ancak sıradan tost yapabilecek seviyedeyiz.??

Şimdi bolca miktarda tost videosu izleyeceğim.Önemli olan makine ekmeği kurutup sertleştirmiyor, iç malzeme pişecek kadar ısıtıyor en önemlisi yerken bile ekmek sıcak oluyor.

Son düzenleme:
S Çevrimiçi

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
arada 130 küsür lira fark var.Değer değmez tartışılır.Ancak bana çok hızlı ısınıyor geç soğuyor gibi geldi şimdilik.

Aldığımız zaman bu marka pek yoktu sanki ortada. Görsem alırdım. Hepsi özünde aynı malzeme, paslanmaz işçiliği fark yaratır. Yoksa rezistans aynı döküm plaka aynı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Oooo,mert hadi güle güle kullanın bakalım ,keşke konuy daha önce açsaydım,karnım acıktı yine gecenin 01:25inde iyimi ,yarın evdemisiniz ,hanımla geliyoruz ,ama ancak geliriz araba ile ,sen cihazı ısıt ,biz yola çıkıyoruz, yarın olmazsa mıtlaka 15 gün sonra oradayız :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Oooo,mert hadi güle güle kullanın bakalım ,keşke konuy daha önce açsaydım,karnım acıktı yine gecenin 01:25inde iyimi ,yarın evdemisiniz ,hanımla geliyoruz ,ama ancak geliriz araba ile ,sen cihazı ısıt ,biz yola çıkıyoruz, yarın olmazsa mıtlaka 15 gün sonra oradayız :kiskis
teşekkürler hocam her zaman bekleriz tabi? edirne ye giriş yapınca ara hemen takayım prize çok geç ısınmıyor bizimkisi?

Senden de bir tarif alayım hocam güzel tost nasıl yapılır?Ama senden ricam aşama aşama anlatıcan ???

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hayırlısı olsun mert, hala geleceğim ama çiğerden tosta dönmeyelim ha :hihi
basit 500 tl lik ev tipi alacağına en dandik de olsa bu şekillerde sanayi tiopi almak daha mantıklı, hem fazla ekmek alıyor, hem döküm sebebi ile kendisi bastırıyor, hem daha kullanışlı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hayırlısı olsun mert, hala geleceğim ama çiğerden tosta dönmeyelim ha :hihi
basit 500 tl lik ev tipi alacağına en dandik de olsa bu şekillerde sanayi tiopi almak daha mantıklı, hem fazla ekmek alıyor, hem döküm sebebi ile kendisi bastırıyor, hem daha kullanışlı.
hehe her zaman beklerim hocam.Önce ciğer sonra tost yeriz bizde??

Evet bim a101 e gelmiş oyuncak yani bildiğimiz ve fiyatı 100 lira.

Bu hem döküm sağlıklı hemde daha güzel yapıyor pişman değilim ama biraz daha eşimle üzerinde çalışmamız gerekiyor? tost konusunda.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt