Aşırı Hız Yapmanın Sonuçları

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
312 KM hız ile giderek yarış yapan bir BMW otomobile ait kaza görüntüleri;

Kaza öncesi;

312-km-bmw.jpg

Kaza Sonrası;

bmw-after-crash.jpg

Şimdi de nasıl olduğunu izleyelim;

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
gerizekalılıkta sınır tanımayanlar klubu uyesı bunlar... 312 km/h nedir yani.. neyi kanıtlamış bu arkadaş..
yazık yaa. cok yazık vallahi yaa

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Evet, zaten videoda görüldüğü üzere trafiğe açık bir yolda bir grup insanın gece vakti yarış yaptığı görülüyor.☹
araçlarına 80 km/s ve altı garanti veren üreticiler neden bu kadar hız yapabilen bir araç üretirler, üretimde ki asıl amaç nedir ben hiç bir zaman anlam veremedim bu tür kazalarda hep sorarım suçlu kim ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
araçlarına 80 km/s ve altı garanti veren üreticiler neden bu kadar hız yapabilen bir araç üretirler, üretimde ki asıl amaç nedir ben hiç bir zaman anlam veremedim bu tür kazalarda hep sorarım suçlu kim ?

Arzı üreticiler yarattı, insanlar da almak istedi. Kısacası ortada dürtüleri uyarma durumu mevcut.
Firmaların işi ticarettir. İnsanlar ürünümü alıp ne yapmış diye her zaman ilgilenmezler.

Suçlu kısmına gelecek olursak, bu olayda suçlu yarış yapamayacağı koşullarda yarış yapmaya çalışan sürücüdür.
Bir de bu yoldaki eksik denetim derim. (Kaza yurt dışında bir ülkede gerçekleşti.)

Bir yerde insanlar modifiyeli araçlarıyla toplanacak, sırayla yarış yapılacak, 300'lere çıkılacak ve devlet olarak haberim olmayacak.
Bu bariz denetim sorunu demektir bence.

Gece vakti o yetersiz aydınlatma seviyesinde 312 KM gibi bir hıza çıkmak, ölüm anındaki beyaz ışığı görmeye niyetlenmekten başka birşey değildir.
312 KM hıza çıkmak için yarış pilotu olmanıza gerek yok, ama 312 KM'de sağ kalabilmeniz için o makinede yeterince tecrübeli olmak zorundasınız.

Bugün tesadüfen izlediğim bir haberi sizlerle paylaşmak isterim;

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Arzı üreticiler yarattı, insanlar da almak istedi. Kısacası ortada dürtüleri uyarma durumu mevcut.
Firmaların işi ticarettir. İnsanlar ürünümü alıp ne yapmış diye her zaman ilgilenmezler.

Suçlu kısmına gelecek olursak, bu olayda suçlu yarış yapamayacağı koşullarda yarış yapmaya çalışan sürücüdür.
Bir de bu yoldaki eksik denetim derim. (Kaza yurt dışında bir ülkede gerçekleşti.)

Bir yerde insanlar modifiyeli araçlarıyla toplanacak, sırayla yarış yapılacak, 300'lere çıkılacak ve devlet olarak haberim olmayacak.
Bu bariz denetim sorunu demektir bence.

Gece vakti o yetersiz aydınlatma seviyesinde 312 KM gibi bir hıza çıkmak, ölüm anındaki beyaz ışığı görmeye niyetlenmekten başka birşey değildir.
312 KM hıza çıkmak için yarış pilotu olmanıza gerek yok, ama 312 KM'de sağ kalabilmeniz için o makinede yeterince tecrübeli olmak zorundasınız.

Bugün tesadüfen izlediğim bir haberi sizlerle paylaşmak isterim;

Söylediklerinizin çoğu kısmına katılsam da çoğuna katılmıyorum araçlarla ulaşılan hızlar bir defa dünyanın kütle çekimine aykırı bunu üreticiler bildikleri halde rekabet veya satış için kısaca ve kabaca para için insan hayatını tehlikeye sokacak araçlar üretmeleri bence suç bu konu arz talep olarak görülmemeli düşünün paraşütle atlayabileceğiniz son noktadan atlıyorsunuz ve paraşütün ipini açması için hiç bilmediğiniz tanımadığınız birilerinin eline veriyorsunuz o kişi paraşütü açmazsa ipi onun eline verdiğiniz için sadece siz suçlusunuz öyle mi? Büyük küçük tüm suçlar özgür irade ile işleniyor ve kolluk kuvvetleri yasa kanun cezaevleri bunun için var ama suç işlendikten sonra devreye giriyorlar işlenmeden önlem alınsa caydırıcılık olsa suç oranı o kadar azalır değil mi ve suçsuz yere daha az kişinin canı yanar düşün ki o kaza tüm trafik kurallarına uyan başka bir araçla çarpıştığını suçlu tabi ki hız yapan kurallara uymayan sürücü peki sürdüğü araç o kadar hızlara çıkamasaydı?? Söylemek istediğim araçların bu kadar hıza ulaşmalarında ki amaç ne, normalde kullanabiliyor muyuz ya da kullanabilirmiyiz?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Söylediklerinizin çoğu kısmına katılsam da çoğuna katılmıyorum araçlarla ulaşılan hızlar bir defa dünyanın kütle çekimine aykırı bunu üreticiler bildikleri halde rekabet veya satış için kısaca ve kabaca para için insan hayatını tehlikeye sokacak araçlar üretmeleri bence suç bu konu arz talep olarak görülmemeli düşünün paraşütle atlayabileceğiniz son noktadan atlıyorsunuz ve paraşütün ipini açması için hiç bilmediğiniz tanımadığınız birilerinin eline veriyorsunuz o kişi paraşütü açmazsa ipi onun eline verdiğiniz için sadece siz suçlusunuz öyle mi? Büyük küçük tüm suçlar özgür irade ile işleniyor ve kolluk kuvvetleri yasa kanun cezaevleri bunun için var ama suç işlendikten sonra devreye giriyorlar işlenmeden önlem alınsa caydırıcılık olsa suç oranı o kadar azalır değil mi ve suçsuz yere daha az kişinin canı yanar düşün ki o kaza tüm trafik kurallarına uyan başka bir araçla çarpıştığını suçlu tabi ki hız yapan kurallara uymayan sürücü peki sürdüğü araç o kadar hızlarda çıkamasaydı?? Söylemek istediğim araçların bu kadar hıza ulaşmalarında ki amaç ne, normalde kullanabiliyor muyuz ya da kullanabilirmiyiz?

Ben hıza meraklı insanların pistlere teşvik edilmesinden yanayım.
Aşırı hız sonucu kontrol kaybının yüksek ihtimalle ölüme götüreceğini bilemeyecek insan yoktur bence.
Madem aşırı hızı göze alıyorsun, sonucuna da katlanacaksın diyorum.

Aşırı hızda madem cezalar caydırıcı değil, o zaman daha ağır cezalarla da sorunlar dizginlenebilir bence.
Mesela bir Lamborghini sürücüsü aşırı hız yaparken yakalandı diyelim, aracı gözlerinin önünde ceza olarak parçalanabilir ve otomobil kullanması birkaç yıllığına yasaklanabilir.

Önemli olanın suçun işlenmediği bir ortam yaratmak olduğunu ben de düşünüyorum ama bunun da denetimli ve iyi bir eğitimden geçtiğini düşünüyorum.

Dünyanın önemli sorunlarından biri de eğitim sistemleridir. (Bence)
30-40 kişiyi aynı sınıfa koyup tek bir kalıba veya düşünceye göre yetiştirmek bunu doğuruyor zaten.

Paylaştığım haber de Polis ne diyor, bunu sosyal hiyerarşide yükselme olarak düşünüyorlar.
Yani bunu bir itibar veya saygınlık kazanma olarak düşünüyorlar.
Bu bireylerin yaşadığı şey tükenmişlik sendromu veya onaylanma ihtiyacı gibi duruyor bence.

Özetleyecek olursak çocuk yaşta doğru eğitilememiş karakterin, yetişkinliğe eriştiğinde ortaya çıkardığı sonuç bu oluyor.
Çocuklar iyi eğitilmezse, geleceğin anne ve babaları da iyi eğitilememiş olur.
Bu kısır döngü halinde de ilerlemeye devam eder.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Ben hıza meraklı insanların pistlere teşvik edilmesinden yanayım.
Aşırı hız sonucu kontrol kaybının yüksek ihtimalle ölüme götüreceğini bilemeyecek insan yoktur bence.
Madem aşırı hızı göze alıyorsun, sonucuna da katlanacaksın diyorum.

Aşırı hızda madem cezalar caydırıcı değil, o zaman daha ağır cezalarla da sorunlar dizginlenebilir bence.
Mesela bir Lamborghini sürücüsü aşırı hız yaparken yakalandı diyelim, aracı gözlerinin önünde ceza olarak parçalanabilir ve otomobil kullanması birkaç yıllığına yasaklanabilir.

Önemli olanın suçun işlenmediği bir ortam yaratmak olduğunu ben de düşünüyorum ama bunun da denetimli ve iyi bir eğitimden geçtiğini düşünüyorum.

Dünyanın önemli sorunlarından biri de eğitim sistemleridir. (Bence)
30-40 kişiyi aynı sınıfa koyup tek bir kalıba veya düşünceye göre yetiştirmek bunu doğuruyor zaten.

Paylaştığım haber de Polis ne diyor, bunu sosyal hiyerarşide yükselme olarak düşünüyorlar.
Yani bunu bir itibar veya saygınlık kazanma olarak düşünüyorlar.
Bu bireylerin yaşadığı şey tükenmişlik sendromu veya onaylanma ihtiyacı gibi duruyor bence.

Özetleyecek olursak çocuk yaşta doğru eğitilememiş karakterin, yetişkinliğe eriştiğinde ortaya çıkardığı sonuç bu oluyor.
Çocuklar iyi eğitilmezse, geleceğin anne ve babaları da iyi eğitilememiş olur.
Bu kısır döngü halinde de ilerlemeye devam eder.
Sadece eğitim konusunda katılmıyorum ? tabi eğitim önemli ama kişiliği ne kadar değiştirir bu tartışılacak bir konu bununda en basit örneği nazi almanyası

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Sadece eğitim konusunda katılmıyorum ? tabi eğitim önemli ama kişiliği ne kadar değiştirir bu tartışılacak bir konu bununda en basit örneği nazi almanyası

Nazi Almanyasındaki kişiler alanlarında iyi eğitilmişlerdi (mühendislik & askeri) ama karakter ve ruh sağlığı olarak çoğu sorunluydu bence.
Yakalanıp mahkemeye çıkarılan savaş suçluları görevini yaptıklarını düşünmüyorlar mıydı?
Ki balık baştan kokuyor zaten Adolf Hitler ne kadar sağlıklı bir ruha sahipti ki?:kiskis

Ben bebek yaşta başlayıp, çocukluğa kadar devam eden eğitim sürecinden bahsediyorum.
Eğitim bilimi bu kadar hafife alınmamalı bence.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Nazi Almanyasındaki kişiler alanlarında iyi eğitilmişlerdi (mühendislik & askeri) ama karakter ve ruh sağlığı olarak çoğu sorunluydu bence.
Yakalanıp mahkemeye çıkarılan savaş suçluları görevini yaptıklarını düşünmüyorlar mıydı?
Ki balık baştan kokuyor zaten Adolf Hitler ne kadar sağlıklı bir ruha sahipti ki?:kiskis

Ben bebek yaşta başlayıp, çocukluğa kadar devam eden eğitim sürecinden bahsediyorum.
Eğitim bilimi bu kadar hafife alınmamalı bence.
Tam olarak anlatmak istediğim bu her birey ne kadar eğitilirse eğitilsin ruhu ne ise öyle yaşar güzel bir atasözüyle özetlemek istiyorum katranı kaynatırsan olur mu şeker cinsini... cinsine çeker ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt