Asgari ücret sizce kaç olmalı (2023)

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
asgari ücrete ne kadar yüksek zam yapılırsa bize geri dönüşü de o kadar ağır olacaktır. milletteki bu asgari ücret sevdasını da anlamıyorum. diyelim ki 10bin oldu, sonra? ekmek 10 lira olacak, süt 40 lira olacak, kiralar daha da yükselecek.. refah seviyemiz artmış mı olacak bu durumda?

Halkın yarıdan fazlası asgari ücret aldığı için bu sevda. Normal ülkelerde en fazla %10 seviyesinde olması gereken ücret bizde 60 ın üzerindedir. Artmasın demek değneğin bir ucu, artsın demek diğer ucu. İçinden çıkılması imkansız bir duruma geldik, bakalım ne olacak.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Bence 8.000 Tl ye işi bağlayacaklar.Türk iş 9.000 Tl altına imza atmam dedi ama işverenler kabul etmemiş.Her ne kadar seçim öncesi baştakiler fazla vermek istese de asgari ücret artışı diğer maaşları da etkileyeceğinden fazla vermezler diye düşünüyorum.Aslında maaşları yükselteceklerine alım gücünü yükseltseler,piyasaları,fiyatları kontrol etseler daha iyi olur ama bir takım nedenlerden dolayı yap(a)mıyorlar.

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
ekonominin ne halde olduğunu en koyu fanatik akseverler bile görüyor. daha doğrusu görmek zorunda kaldılar. ve bu iktidarın , bu sorunu çözmesi mümkün değil arkadaşlar. mümkün olsa, inanın şimdiye kadar on kere çözmüşlerdi. çünkü iktidarları eriyor. oyları düşüyor. yani bu iktidar, herhangi bir çözüm bulmaktan çooook uzak çook. ,

önümüzdeki seçim varlık-yokluk seçimi vatandaş için. tümden bitmek isteyen akpye oy versin, çoluğunu çocuğunu düşünen, ülkeyi düzeltemeye aday olanlara oy versin. şakası yok bu işin. sırf dindar görünüyorlar diye, hiç bir şey bilmeyenlerin , her konuda karar vermesini içinize nasıl sindiriyorsunuz? ilerde, çocuğunuz torununuz size hesap sorar.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,640
59
Verilecek olan zam bugünden itibaren elimizden alındı bile arkadaşlar doğalgaz faturası,elektirik ve su geldi dudak uçuklatıyor adeta doğalgaz:730,elektirik:375,su:105 mahallede sordum bazı arkadaşlara onların,ki dahada kötü 835 ile 1020 arası resmen halkı soyuyorlar ne kadar yaparlarsa yapsınlar bu halk her halukarda bu durumda soyulmaya mahkum halkı korumaya yönelik hiç bir önlem yok 80 milyon kişi en tepedekileri beslemeye devam edecek olay bundan ibaret.
tanıdığım bir çok kişi dedelerinin geçmişini arşivlerden araştırmaya başladı ve geldikleri yerlerden vatandaşlık almaya çalışıyor
bu gidişat hiç iyi bir gidişat değil Allah cümlemizin yardımcısı olsun.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,316
39
Verilecek olan zam bugünden itibaren elimizden alındı bile arkadaşlar doğalgaz faturası,elektirik ve su geldi dudak uçuklatıyor adeta doğalgaz:730,elektirik:375,su:105 mahallede sordum bazı arkadaşlara onların,ki dahada kötü 835 ile 1020 arası resmen halkı soyuyorlar ne kadar yaparlarsa yapsınlar bu halk her halukarda bu durumda soyulmaya mahkum halkı korumaya yönelik hiç bir önlem yok 80 milyon kişi en tepedekileri beslemeye devam edecek olay bundan ibaret.
tanıdığım bir çok kişi dedelerinin geçmişini arşivlerden araştırmaya başladı ve geldikleri yerlerden vatandaşlık almaya çalışıyor
bu gidişat hiç iyi bir gidişat değil Allah cümlemizin yardımcısı olsun.
Abi 730 ne ki bana geçen yıl 1.500 TL doğalgaz faturası geliyordu kışın en soğuk dönemlerinde, bu yıl en az 2.500 bekliyorum 😊

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,640
59
Abi 730 ne ki bana geçen yıl 1.500 TL doğalgaz faturası geliyordu kışın en soğuk dönemlerinde, bu yıl en az 2.500 bekliyorum 😊
dükkan,mı çalıştıyon kardeşim 😟 bizim altta emlakçı var ona 1700 gelmiş biliyorsun onlar işletmeye girdiği için iki katı daha fazla geliyor eğer senin işyeri değilse bina izalasyonu yaptırmanız lazım yoksa bu paralar havaya uçuyor allah herkesin yardımcısı olsun inşallah,

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,316
39
dükkan,mı çalıştıyon kardeşim 😟 bizim altta emlakçı var ona 1700 gelmiş biliyorsun onlar işletmeye girdiği için iki katı daha fazla geliyor eğer senin işyeri değilse bina izalasyonu yaptırmanız lazım yoksa bu paralar havaya uçuyor allah herkesin yardımcısı olsun inşallah,
Bina izolasyonu var ama 1. katta oturmanın dezavantajı diyelim; alt boş, üstteki büyük odada oturmuyor dolayısıyla üst boş diyebilirim, yan taraflar boş...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,640
59
Arkadaşlar emin olun,ki bu verilen 8,506 tl sadece temel ihtiyaçları karşılıyor yiyecek,içecek,barınma,ısınma,yol ücreti bunun içinde giyim,çocuğun varsa mama,bez okula gidiyorsa servis ücreti hariç ben kendi açımdan bir hesap yaptım,ki benim okula giden çocuğum yok kiram yok emekli olduğum için devamlı yol ücretim yok ve yinede bu ücretten giderim 2500 tl daha fazla
birde düşünün kredi borcu olup ödeyenler extradan evde kullandığın makinelerden biri bozulsa,arıza yapsa ya yenisini alacak yada bakım için en az ücret 400 ile 1200 arası bu vatandaş işin içinden nasıl çıkacak bugün yeni bir makine alacak olsa en dandik makine 5000 tl,den başlayıp 25000 tl,ye kadar çıkıyor bu enflasyon tüm rakamlar aşağıya çekilmedikçe,alım gücü artmadıkça isterlerse 50000 tl yapsınlar yine aynı oranda hepsi artacak vatandaş ezilmeye mahkum kaçınılmaz son maalesef Allah herkesin yardımcısı olsun.:hmm

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Arkadaşlar emin olun,ki bu verilen 8,506 tl sadece temel ihtiyaçları karşılıyor yiyecek,içecek,barınma,ısınma,yol ücreti bunun içinde giyim,çocuğun varsa mama,bez okula gidiyorsa servis ücreti hariç ben kendi açımdan bir hesap yaptım,ki benim okula giden çocuğum yok kiram yok emekli olduğum için devamlı yol ücretim yok ve yinede bu ücretten giderim 2500 tl daha fazla
birde düşünün kredi borcu olup ödeyenler extradan evde kullandığın makinelerden biri bozulsa,arıza yapsa ya yenisini alacak yada bakım için en az ücret 400 ile 1200 arası bu vatandaş işin içinden nasıl çıkacak bugün yeni bir makine alacak olsa en dandik makine 5000 tl,den başlayıp 25000 tl,ye kadar çıkıyor bu enflasyon tüm rakamlar aşağıya çekilmedikçe,alım gücü artmadıkça isterlerse 50000 tl yapsınlar yine aynı oranda hepsi artacak vatandaş ezilmeye mahkum kaçınılmaz son maalesef Allah herkesin yardımcısı olsun.:hmm
milletin yarısına yakını kendine bu kadar düşman olup, bu durumun sorumlularına hala oy vermeyi isterken, Allah ne sebeple millete yardımcı olmak ister, muallak...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri