arçelik beko grundig

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,434
32
Bende yerli malcıyım hocam evimde 2 tv vestel 1 i yerli marka sunny klima baymak beyaz eşya full vestel. Bende sizin düşüncenizdeyim .Ama bir iki kişiyle olmuyor genele bu düşünceyi kanıtlamak mesele. Bunu da yapacak olan firmaların kendisi.Bakın ne güzel dediğin eşdeğerde olsun diye bence yetmez fiyat olarak ucuz olmasını geçtim her ürününe sabit 7 yıl garanti ver , müşteri memnuniyeti ni üst düzey tut zaten insanlar da senin benim gibi düşünmeye başlar.

5 dk sallantı benim için kabul edilemez herkes içinde öyle.Ben destek olmak için o ürünü alıcam sallan sallan ilerde amortisör ü anakartı bozulacak sonra servis gelince benden 300 500 para isteyecek o iş olmaz hocam.Elin ecnebi si sallantısız sessiz yapıyorsa sen daha sessizini yapacaksın yapamıyorsan o sektörden çekileceksin.

Misal vestel venüs serisi cep telefonları ile iyi bir giriş yaptı diyelim ilk seriler kötü de olsa 5580 v3 e2 e3 gibi fiyat performans olarak iddalı modellerle karşımıza çıktı takdir topladı.Hastane de otobüste duyuyorum hep venüsün zil sesini.

Ama kaç yıl oldu vestel yazılım anlamındadır özellik rekabet olarak ne koydu üstüne ? Üzerine elle tutulur birşey koymadığı gibi fiyat performans ı kaybetti üstüne , venis servislerde memnuniyeti ziyan etti.Dayım aldı adam haklı telefon da şebeke gidiyor teslim ettiği servis bile gördü.adam 5 kere gönderdi sorun yok deyip geri gönderdiler sonunda adam kırdı telefonu küfür etti gitti Samsung aldı.

firma yetkilileri girsinler forumlara baksın lar Samsung u vesteli arçeliği hepsi küfür yiyor.Beni kendi yerli firmam ilgilendirir ne yapıyor bu firmalar hiç bir şey.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Evimde 82 inç bir arçelik full hd smart led tv var, yaklaşık 6yıl önce değişim cihazı olarak verildi. 2019 üretimi vestel (49ud9200) göre smart uygulamaları eski bir model olmasına karşın gayet güncel. iptv,digitürkplay tivibu go gibi uygulamalar halen güncelleniyor. değişim cihazı olarak vermelerine rahmen garantisi sıfırdan başlatılmıştı, bunu taktir etmiştim. dahili wifi alıcısı 5ghz destekliyor. menü renkleri ve açılış logosu (arçelik,beko,grunding olarak) servis menüsünden değiştirilebiliyor.

Eksi yönü dahili uydu alıcı kanal listesi görünümü ve kullanımı pek hoş değil, ekranın altında ve sağa-sola doğru bir kullanımı var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
tv alt yapısı grundig beyaz esya alt yapısı romanya

Bizde Siemens lisanslı çamaşır ve bulaşık makineleri vardı. Çamaşır makinesini elden çıkardık ama bulaşık makinesi görevine hala devam ediyor.
Çamaşır makinesi Full Automatic 2100, bulaşık makinesi de Leydi 3440 modeli.

Bir de Blomberg diye bir marka ile işbirlikleri vardı sanırım, herhalde Siemens'ten önce. :alala
Bizdeki cihazlar çünkü 90'lı yıllarda alınan modellerdi. :bilmiyom

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bizde Siemens lisanslı çamaşır ve bulaşık makineleri vardı. Çamaşır makinesini elden çıkardık ama bulaşık makinesi görevine hala devam ediyor.
Çamaşır makinesi Full Automatic 2100, bulaşık makinesi de Leydi 3440 modeli.

Bir de Blomberg diye bir marka ile işbirlikleri vardı sanırım, herhalde Siemens'ten önce. :alala
Bizdeki cihazlar çünkü 90'lı yıllarda alınan modellerdi. :bilmiyom
Bloomberg de koç grubunda şuan. 2100 2200 arçeliğin nirvanaya ulaştığı makinalardır. İster siemens lisansı olsun ister olmasın. Bu makinaları kötüleyen tek kişi gördüm oda dh deki candoğan nickli şahıs. Gerçi arçeliği hep kötülemiş neyse. Arçelik bence bütün ürünleriyle yerli sermaye firmaların üstündedir. İsteyen kabul eder isteyen kabul etmez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bloomberg de koç grubunda şuan. 2100 2200 arçeliğin nirvanaya ulaştığı makinalardır. İster siemens lisansı olsun ister olmasın. Bu makinaları kötüleyen tek kişi gördüm oda dh deki candoğan nickli şahıs. Gerçi arçeliği hep kötülemiş neyse. Arçelik bence bütün ürünleriyle yerli sermaye firmaların üstündedir bence. İsteyen kabul eder isteyen kabul etmez.

Siemens olmayanların o kadar iyi olmadığı söyleniyordu, ne kadar doğrudur bilemem.
Mühendislik Arçelik'e ait ama önemli parçalar diğer markalardaki gibi ithal maalesef.

Gerçi geçen bizim Hotpoint'i incelediğimde de farklı manzara ile karşılaştığım söylenemez.
Onda da motor başka firmanındı. :bilmiyom

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Siemens olmayanların o kadar iyi olmadığı söyleniyordu, ne kadar doğrudur bilemem.
Mühendislik Arçelik'e ait ama önemli parçalar diğer markalardaki gibi ithal maalesef.

Gerçi geçen bizim Hotpoint'i incelediğimde de farklı manzara ile karşılaştığım söylenemez.
Onda da motor başka firmanındı. :bilmiyom
Arçeliğin şuan ki ürünleride bence kaliteli ama başta 4k televizyonları olmak üzere f/p oranında başarılı değil. Özellikle 4k dedim çünkü alt segment smart televizyonlarına sakın bulaşmayın arayüzde bile donuyor. Akılsız alınırsa olur.

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
gecen gunlerde komsuda vardı androıdlı tv uygulamarı donuyor androıdlısıde iyi değil

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Televizyonu fabrika ayarlarına çevirin. Hiç kanal yüklemeden internete bağlamadan direk açın. Seri nosu ile arçeliğin sitesinden temin ettiğiniz yazılımı usb ye indirin ve televizyona yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra tvyi tekrar sıfırlayın ve tvnin kurulumunj yapın. Sorun düzelmiş olacaktır

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
donanım herzaman androıd için yuksek olmalı ram rom işlemci bunlar kuvvetliyse problem yaşanmaz ama bir tv ortalama 10 yıl olsa en fazla 5 sene guncellense diğer gecmişteki tvler gibi özellikleri çöp olacak

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
yerli firmaların yurt dışına sattıkları ürünler ile iç piyasaya sattıkları ürünler aynı kalitede olmuyor.bu nedenlede ben mecbur kalmadıkça tercih etmiyorum.ne zaman türk insanına gereken değeri verirler o zaman bende müşteri olarak ithal tek ürün almam.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Smart tv nin ömrü kısa deniyor ama görüntü güzelse android box alınarak devam edilebilir.
Gerçi benim Asus 1 gb remli tabletimi 6 yıldır sorunsuz kullanıyorum istediğim şeyleri kurarak.

Geri
Üst Alt