arçelik beko grundig

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Siemens, Sanyo, Lg, Whirpool, Gorenj patentli ürünleri mükemmel di.
Diğerleri eve sokulmaz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
eski 4100 var babamda Heralde 20 yılı geçti maşallahı var.

şuan fırın , ankastre set , buzdolabı ve bulaşık mak. konusunda tecrübenin de kattığı olgunlukla kaliteli ve kullanışlı ürünleri var.

Aslında tv leri özellikle arayüz ve yazılım ları özellikleri ile hoşuma gidiyordu kağıt üstünde ancak gördüğüm kadarıyla kullacılar memnun değiller.

Yoksa bir aralar çift uydu girişli , pip pap bir ekranda izlerden diğer kanalı kaydetme , tv den ekran görüntüsü alıp sosyal medyada paylaşma , tv den direk telefona veya usb ye kayıt gibi eşsiz ve güzel özellikleri vardı.Hatta derdim kendi kendime vestel den beklerdim böyle özellikleri diye.

servis konusunda ise Türkiye nin en deneyimli en eğitimli servis ve elemanları var .Ancak Vestel 1. liği elinden alacak gibi duruyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada çamaşır mak. klima , telve kahve makinesi , süpürge makinaları , 5 para etmez gözümde.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Dünya icin basarili bizim icin basarisiz.

Başarısızlık değilde yerli firmalar tek bir müşteri olsa dahi niçin memnuniyetsizlik var bunu araştırmalı ve önemsemeli.Yoksa kimse düşman değil kendi markasına.Misal yukarıda yazdım yerli olarak vestel ve arçeliğin çamaşır makineleri problemli ve kullanıcılar tarafından memnun kalınmıyor bakın bir zamanlar beyaz eşyada 1 numara herkesin aklına ilk gelen isim arçelikken şuan evlenen çoğu tanıdığım bosch ve durumu biraz daha iyi olmayan vestel alıyor.Demekki arçeliğin fiyat performans olarak da sıkıntısı var.Bakın kimse servisinden şikayetçi değil en azından önemsencek kadar değil.Demekki serviste sıkıntı yok.

Birde yerli firmalar kendi milletini yoluncak kaz gibi görmemesi gerekiyor .Daha geçen bir vestel çalışanı arkadaş derin dondurucunun yurt dışına 50 dolar gibi komik bir rakama satıldığını söyledi Demekki istese kendi vatandaşına da emsal fiyatta satabilir isteseler.Şuan aynı özellik ve eşdeğerde lg , samsung , Bosch , vestel ,arçelik ve bilimum markalar arasında fiyat 300 400 lira oynuyorsa darılmaca gücenmece yok vatandaş gider kendine güven markaya para verip alır.Hatta bazı ürünlerde arçelik alman üretim bosch lardan daha yüksek fiyata satılıyor.Ötv indirimi zamanı ilk indirimi ecnebi firması bosch yaparken arçelik 1 hafta sonra vestel ise 1.5 2 hafta sonra başlattı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Arçelik 'ın bir zamanlar 1 numara olması yukardaki markalarla ortaklık yapmış olması.
Süpürgesi 22 yıl.
Bulaşık makinesi 20 yıl.
Buzdolabı 31 yıl oldu. Hiçbiri kendi ürünü değil.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Başarısızlık değilde yerli firmalar tek bir müşteri olsa dahi niçin memnuniyetsizlik var bunu araştırmalı ve önemsemeli.Yoksa kimse düşman değil kendi markasına.Misal yukarıda yazdım yerli olarak vestel ve arçeliğin çamaşır makineleri problemli ve kullanıcılar tarafından memnun kalınmıyor bakın bir zamanlar beyaz eşyada 1 numara herkesin aklına ilk gelen isim arçelikken şuan evlenen çoğu tanıdığım bosch ve durumu biraz daha iyi olmayan vestel alıyor.Demekki arçeliğin fiyat performans olarak da sıkıntısı var.Bakın kimse servisinden şikayetçi değil en azından önemsencek kadar değil.Demekki serviste sıkıntı yok.

Birde yerli firmalar kendi milletini yoluncak kaz gibi görmemesi gerekiyor .Daha geçen bir vestel çalışanı arkadaş derin dondurucunun yurt dışına 50 dolar gibi komik bir rakama satıldığını söyledi Demekki istese kendi vatandaşına da emsal fiyatta satabilir isteseler.Şuan aynı özellik ve eşdeğerde lg , samsung , Bosch , vestel ,arçelik ve bilimum markalar arasında fiyat 300 400 lira oynuyorsa darılmaca gücenmece yok vatandaş gider kendine güven markaya para verip alır.Hatta bazı ürünlerde arçelik alman üretim bosch lardan daha yüksek fiyata satılıyor.Ötv indirimi zamanı ilk indirimi ecnebi firması bosch yaparken arçelik 1 hafta sonra vestel ise 1.5 2 hafta sonra başlattı.
Egriye egri doğruya dogru tabiki hakli buluyorum bircok noktada sizi fakat bütün kriterleri tek tek masaya yatirdigımizda bana ginede Arcelik grubu ürünler veya Vestel cazip geliyor tabi yerli markalarımiz olusu benim biraz milliyetci kafada olmam sartlar benzer veya eşitse kendi ürünlerimizi kullanmak istiyorum.Yerli sermayeyi desteklemek ithalatın azaltilmasi denen olay makinenin sikmada 3 5 dakka fazla sallanmasiyla sarsıntisiyla idare edilebiliyosa ülkeme katma deger katiyosa az veya cok ben raziyım.

Yoksa ülke olarak hanimlarin tutkusu marka prestiji su marka aldim aaa cok guzel bende ondan aldim gibi sebeplerle her konuda diorum gelir gider dengemiz duzelmesi mumkun olmaz elbette ithal urunlerin atiyorum garantisi cok guclu olur alalim cok daha fazlasini sunar alalilim biri 5 verir biri 7 verir alalim sartlar esit ve cok benzerse ben neden ulkemin malini almiyayim havasi batsin ithal ürünlerin Samsungmus bsh grubuymus lg mis aegmis biz kendimizi düsünmez isek kimse bizi düsünmez.Diyceksiniz ki yerliler bizi cok mu düsünüyor haklisiniz.Ama bizim olan bizimdir demeliyiz ülke olarak.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt