Arçelik a55 c 985 b android 11 16gb tv play store hariç uygula yüklenmiyor

M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
Müşteri hizmetleri ile Konuştum güzel sesli bir bayan koymuşlar söyledikleri bunu telefonla kaşırtırmayın diyor kendileri de birşey bilmiyor karşısındakinide salak sanıyor. İyi tamm da dışarıdan hiçbir şekilde yüklenmiyor uygunsuz olması kabul etmemesi sıkıntı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Müşteri hizmetleri ile Konuştum güzel sesli bir bayan koymuşlar söyledikleri bunu telefonla kaşırtırmayın diyor kendileri de birşey bilmiyor karşısındakinide salak sanıyor. İyi tamm da dışarıdan hiçbir şekilde yüklenmiyor uygunsuz olması kabul etmemesi sıkıntı
Nasıl bir konfigürasyon var bilmiyorum ama kısıtlamanın teknik bir nedeni vardır muhtemelen.
Android ile haşır neşir olan üyeler bilir. Ben o kadar kurcalamadım hiç.

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Açıkcası bunlar ciddi anlamda neden niçin yaptıklarını bilmeyen firmalar

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
XDA forumdan vs. bakın.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152
Google Play Store dan Tv File Commander programını indirin.

Sonrasında yine Google Play Store dan Send Files To Tv programını indirin. Bu programı ayrıca telefonunuzada indirin.

Tv ye yüklemek istediğiniz uygulamanın apk sını önce telefonunuza indirin. Sonrasında telefonunuzdan ve Tv nizden Send Files To Tv uygulamasını açın. Hem telefon hemde tv Wifi kablosuz bağlantı ile aynı ağa ( modeme ) bağlı olacak.

Telefonunuza indirdiğin apk yı Send Files To Tv uygulaması ile Tv nize gönderin. Gönderdiğiniz uygulamayı Tv File Commander programını açıp Dahili Depolmaya girip Download klasöründen açıp yükleyebilirsiniz.

Unutmayın ki apk ile yüklenen çoğu uygulama telefon kullanımına göre yapıldığı için dokunmatik kullanım için yapışmıştır. Bunun için air kumanda yada mouse ile bu uygulamaları rahatca kullanabilirsiniz.

M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
Google Play Store dan Tv File Commander programını indirin.

Sonrasında yine Google Play Store dan Send Files To Tv programını indirin. Bu programı ayrıca telefonunuzada indirin.

Tv ye yüklemek istediğiniz uygulamanın apk sını önce telefonunuza indirin. Sonrasında telefonunuzdan ve Tv nizden Send Files To Tv uygulamasını açın. Hem telefon hemde tv Wifi kablosuz bağlantı ile aynı ağa ( modeme ) bağlı olacak.

Telefonunuza indirdiğin apk yı Send Files To Tv uygulaması ile Tv nize gönderin. Gönderdiğiniz uygulamayı Tv File Commander programını açıp Dahili Depolmaya girip Download klasöründen açıp yükleyebilirsiniz.

Unutmayın ki apk ile yüklenen çoğu uygulama telefon kullanımına göre yapıldığı için dokunmatik kullanım için yapışmıştır. Bunun için air kumanda yada mouse ile bu uygulamaları rahatca kullanabilirsiniz.
Send files ile vovoo yu bir kaç birşey gönderdim aldı sonra bir daha göndermedi dosya gezgini ile yüklemek için dosya gezginine girdim depolama izni yok diyor gönderdiklerimide silemedim depolama izni yokmuş diye sonra tv sıfırladım silmek için Müşteri hizmetleri arıyor yardım için bunlar böyle diyor dışarıdan kabul etmezmiş mağazadan indirecekmişim ama onlarda da depolama izni sorunu çıkıyor

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Send files ile vovoo yu bir kaç birşey gönderdim aldı sonra bir daha göndermedi dosya gezgini ile yüklemek için dosya gezginine girdim depolama izni yok diyor gönderdiklerimide silemedim depolama izni yokmuş diye sonra tv sıfırladım silmek için Müşteri hizmetleri arıyor yardım için bunlar böyle diyor dışarıdan kabul etmezmiş mağazadan indirecekmişim ama onlarda da depolama izni sorunu çıkıyor
İzin de mi verilemiyor? Yazılım sıkıntılı o zaman.

Veya Arçelik kendi engelledi. Olabiliyor mu bilmiyorum da.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
İzin de mi verilemiyor? Yazılım sıkıntılı o zaman.

Veya Arçelik kendi engelledi. Olabiliyor mu bilmiyorum da.
Bence yazılım kısıtlamalı.
Standart yazılımı Android ile değiştirmek gibi olmuş.
Android'in yazılım desteğinden faydalanalım, TV'lerin uygulama desteği uzun olsun diye düşündüler herhalde.

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Buradan bir kez daha görüyoruz ki böyle markalara bulaşmamak gerekiyor. Toshiba Arçelik gibi TV ler bir sonraki alacağım TV de asla tercihim olmayacak.

M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
Bu haftasonuna kadar kullanayım haftasonu biraz daha kurçalayıyım eve teknik servis talep edeceğim bakalım o neyapacak seri 8 olanda sorun yokmuş 9 seride böyle iade etmeyi düşünüyorum

Döndük başa şimdi ne alacağız 😀

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bu haftasonuna kadar kullanayım haftasonu biraz daha kurçalayıyım eve teknik servis talep edeceğim bakalım o neyapacak seri 8 olanda sorun yokmuş 9 seride böyle iade etmeyi düşünüyorum

Döndük başa şimdi ne alacağız 😀
Bütçe elveriyorsa Samsung Tizen veya LG WEBOS.
İlla Android olsun diyorsanız Philips veya Sony.
Ya da TCL.
Android tarafında Philips ve TCL'e bulaşmak biraz riskli.
Servisi nedeniyle.
Sony'i de pek bilmiyorum ama servis konusunda bir Philips değildir tahminimce.
Adem Helvacı'nın YouTube kanalında markalar hakkında videolarına bakabilirsiniz.

Geri
Üst Alt