Arçelik 6220t Bulaşık Makinesi Çalışmama ve Su Gitmeme Sorunu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bugün yetkili servisten arkadaşlar geldi. Faturadaki işlemleri yaptı. 200 tl tuttu. Az mı çok mu bilemedik ama sorunsuz çalışıyor şuan.

IMG_20210512_164643.jpg
Uygun yapmışlar Z motor kalmadığı için motor kapasitör değişmiş, ventilde ne sorun vardı bilmiyorum çünkü su almada sorun yoktu ?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Uygun yapmışlar Z motor kalmadığı için motor kapasitör değişmiş, ventilde ne sorun vardı bilmiyorum çünkü su almada sorun yoktu ?
Evet yoktum ama bilmiyorum. Zaten ben evde yoktum. Kayınbabam gilin evinde oldu. Ventil ne onuda bilmiyordum şimdi İnternetten baktım ne olduğuna :)

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Benim Altus AL 432 bulaşık makinası da, geçen akşam çay koymaya gittiğimde,baktım yerler ıslak ama makineden çalışma sesi çıkıyordu.İçine baktık bulaşıklar yıkanmış gibi duruyordu ama bir damla su yoktu, su tahliye hortumu sıcaktı.Bulaşıkları boşalttık,yeniden çalıştırdık.Vınvın ses yapıyor,hatta su sesi de geliyor,biraz sonra kapağını açıp bakıyoruz, makinanın içinde bir damla su yok.Velhasıl,yukarda bir arkadaşın anlattığı gibi yan yatırdım makinayı altını söktüm,herşey pırıl pırıl tabi biraz kasada toz pas olmuş ama motor aksamı pırıl pırıldı.İçinde bir kenardaki 6 cm genişliğindeki bir yalıtım parçası oldukça ıslaktı.Böyle yatık vaziyette çalıştırdım :) metal tüp gibi bir parça oldukça ısındı ve üstünde buhar ya da duman çıkmaya başladı.Sonra kapattık makinayı.Pervanelere baktık,tıkanıklık falan yok.11 yıllık makina diye, yeni makina siparişi verdim,o da bugün geldi.Bu altus adam olur mu hakkaten,bir tamirciye göstersek değer mi değmez mi bilemedim açıkcası.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Eski konuyu hortlatıyorum fakat sırf bunun için yeni konu açmayayım dedim. Arçelik 6220 FT bulaşık makinem var 6-7 yıllık, üst bulaşıklık kısmı paslandı artık, servisi aradım sordum 245 TL dedi, tabi bu gel al fiyatı, eve getirirlerse 80 TL daha. İzmir'de daha uyguna bulabileceğim yer var mı yoksa fiyat normal mi sorayım dedim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eski konuyu hortlatıyorum fakat sırf bunun için yeni konu açmayayım dedim. Arçelik 6220 FT bulaşık makinem var 6-7 yıllık, üst bulaşıklık kısmı paslandı artık, servisi aradım sordum 245 TL dedi, tabi bu gel al fiyatı, eve getirirlerse 80 TL daha. İzmir'de daha uyguna bulabileceğim yer var mı yoksa fiyat normal mi sorayım dedim.
İkiçeşmelik'i gez baştan aşağı,sağlı-sollu ,Çankaya'da soğutmacıları dolaş (sana yol gösterirler ,şuraya bak diye) ,aklıma gelenler bunlar :ok

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
İkiçeşmelik'i gez baştan aşağı,sağlı-sollu ,Çankaya'da soğutmacıları dolaş (sana yol gösterirler ,şuraya bak diye) ,aklıma gelenler bunlar :ok
Teşekkürler bilgi için, 150 liraya bulmadıkça Karşıyaka tarafından oraya git gel daha fazla benzin yakarız gibi duruyor :) Bir sepet 250 lira, vay halimize.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Teşekkürler bilgi için, 150 liraya bulmadıkça Karşıyaka tarafından oraya git gel daha fazla benzin yakarız gibi duruyor :) Bir sepet 250 lira, vay halimize.
İzban Karşıyaka istasyondan bin ,Halkapınar'da inip ,metroya bin ve Çankaya'da in.Bulamadın mı,hemen izban ile İnkilapta in ,hurdacıları da gez :)
Hem yürümüş olursun,hem benzin harcamazsın hem de trafikten sinir olmazsın :ok

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Merhabalar. 13 yıllık Arçelik 6220 F Bulaşık makineme kendiliğinden su dolmakta. Bugün bir baktık su dışarıya taşmış. Azar azar doluyordu. Artık hızlı dolmaya başladı. Yeni konu açmak istemedim. Sorun su giriş ventilinde mi acaba. Kendim müdahale edebilirim. Tam sorunu tespit atmeye çalışıyorum. Daha önce kart arızası oldu çıkma kart taktım 2 senedir çalışıyor. Son 1-2 aydır su dolma sorunu baş gösterdi.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Merhabalar. 13 yıllık Arçelik 6220 F Bulaşık makineme kendiliğinden su dolmakta. Bugün bir baktık su dışarıya taşmış. Azar azar doluyordu. Artık hızlı dolmaya başladı. Yeni konu açmak istemedim. Sorun su giriş ventilinde mi acaba. Kendim müdahale edebilirim. Tam sorunu tespit atmeye çalışıyorum. Daha önce kart arızası oldu çıkma kart taktım 2 senedir çalışıyor. Son 1-2 aydır su dolma sorunu baş gösterdi.
Ventil kaynaklı olabilir için kum vs girdi ise tam kapanmıyor olabilir.Ventil su griş hortumunun bağlandığı yerde cihazın sol yan kapağını sökün görsel ekleyin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt