Arçelik 3D Yazıcı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Direnç.net'de gezerken gördüm;

Arçelik 3D yazıcı çıkartmış. Türkçe arayüzü, kaldığı yerden devam etme, kablosuz ve bulut üzerinden baskı alma özellikleri mevcut.
Bu işlere maddiyat nedeniyle uzağım fakat böyle bir ürünü Arçelik'ten görünce şaşırdım.
Arçelik tasarımı ve üretimi bir ürün müdür bilmiyorum, belki sadece yazılımını Arçelik derlemiştir.
İlgili olan üyelerimizin yorumlarını bekliyorum. :ok

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Umut Barış Umut Barış hocam eğer ilgili isen çok daha az bütçeye bir yazıcıya sahip olabilirsin. Türkiye'de popüler olan ender 3 veyahut tevo tarantula pro flash vb. Gibi çin yazicilari iş görür. Hatta Türkiye'de prusia clonlarida bolca var yerli olarak. Bu tarz firmalar sadece makine satmakla kalmıyor flamentleride cipli yapıp kendi flamentini aldırmaya zorluyor. Bu konuda davinci baya can yakmıştı. Çoğu makine ilk flamentinden sonra pek kullanılmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Umut Barış Umut Barış hocam eğer ilgili isen çok daha az bütçeye bir yazıcıya sahip olabilirsin. Türkiye'de popüler olan ender 3 veyahut tevo tarantula pro flash vb. Gibi çin yazicilari iş görür. Hatta Türkiye'de prusia clonlarida bolca var yerli olarak. Bu tarz firmalar sadece makine satmakla kalmıyor flamentleride cipli yapıp kendi flamentini aldırmaya zorluyor. Bu konuda davinci baya can yakmıştı. Çoğu makine ilk flamentinden sonra pek kullanılmadı.

Yok hocam sağ olun şu an bu işe bütçe ayırabilecek durumda değilim. :ok
Görünce paylaşayım dedim sadece. :bilmiyom

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
gelecegin hobi alani bence ama suan cok pahali. bu işin ticareti de var yaziciyla birseyler icat etmek zevkli olsa gerek

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
F flip-flop, Hocam çok pahalı sayılmaz. 2000-2500 lira gibi bir bütçe yeterli oluyor. 1kg flament ise 100 lira. Fakat Yazıcıyı ne için aldığınız önemli. Yazıcı sahipleri genelde tasarım yapmıyor ise thingiverse gibi sitelerin verdiği şeyler ile kalıyorlar. Fakat tasarım bilgisi olduğunda işler çok daha renkli oluyor. Ben yaklaşık 10 yıl kadar tasarım işleri ile uğraştım. Evde kırılan dökülen şeyleri kendim yapmam hoşuma gidiyor. Bazen ufak tefek şeylerde tasarlayıp koyuyorum evin bir köşesine. Fakat şöyle bir gerçek var. Tasarım oturdum hop 1 saatte bir şeyler çizdim olmuyor. Emek sabır ve zaman istiyor. Ayrıca mekanik bilgisi elektrik bilgisi gibi bilgilerde gerekli. Çok sevdiğim bir hobi. :) Kimisi maker akımı diyor buna. Bence biraz havalı bir isim geliyor bana.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
zaxe ismini duymuştum yerli 3d yazıcı firmasıymış 10bin tl ye kadar cikiyor fiyatlari ucuz olanlar hem makinasi hem bir sure sonra üretilen plastik malzemeler dayanikli olmuyormuş.. ayri bir konu açıp yaptiginiz modelleri paylasirsaniz guzel olur bence

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Estağfurullah hocam. Zaxe xlite diye ucuz bir model çıkarttılar Çin menşei yazıcılar ile rekabet edebilmek için. Link vermek doğru mu bilmiyorum fakat yaptığım bir tasarımı aşağıya ekliyorum.

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Çinden getirtilmis. Flashforge 3 boyutlu yazıcıları üreten firmaya ürettirilmiş.

Muhtemelen Flashforge adventurer3 modelinin birebir aynisi sadece 2 kat pahali :deli

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Taksitli fiyat 3 D Yazıcı 7.999 TL 3D Filament 109 TL

bayiden pazarlık ?

parası fazla gelen varsa alsın diyeceğim ama yardım yapsın daha iyi . ( fiyat ???? )

D Çevrimdışı

deniz1834

Yeni Üye
24 Haz 2021
1
28
Cihazı bir süredir takip ediyorum, bu ara 3500 tl civarlarında indirimde. Almayı düşünüyorum. Okullarında kullanan öğretmen arkadaşım var oldukça memnun. 3D printer cihazlar için eğer teknik bilginiz yoksa sorun çıkardığında çözmesi zor oluyor. Arçelik garanti ve ücretsiz teknik destek verdiği için bu ürünü almak mantıklı geliyor. Piyasadaki diğer ürünlerde Türk yapımı bile olsa problem çıktığında destek olmuyorlar.

Yeni başlayanlar için çok kolay bir cihaz. Kurulum derdi yok. Kalibrasyon gerektirmiyor ve dilimleme yazılımında parametrelerin çoğu optimize edildiği için ayarları yapmak basit. Elektrik kesintisinden sonra kaldığı yerden devam etmesi, sessiz, kapalı tasarım olması da iyi. Bir de baskı almak için önceden test edilmiş model kütüphanesi varmış. Bu da avantaj çünkü ücretsiz model sitelerinde çok sayıda model imkanı var ama basınca patlak yüzey vs. yüzünden filament çöp olabiliyor.
Çocuğunuz da varsa rahatlıkla kullanabilir. Gelişimleri için anlatımlı maker projeleri, ders içerikleri falan da var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Cihazı bir süredir takip ediyorum, bu ara 3500 tl civarlarında indirimde. Almayı düşünüyorum. Okullarında kullanan öğretmen arkadaşım var oldukça memnun. 3D printer cihazlar için eğer teknik bilginiz yoksa sorun çıkardığında çözmesi zor oluyor. Arçelik garanti ve ücretsiz teknik destek verdiği için bu ürünü almak mantıklı geliyor. Piyasadaki diğer ürünlerde Türk yapımı bile olsa problem çıktığında destek olmuyorlar.

Yeni başlayanlar için çok kolay bir cihaz. Kurulum derdi yok. Kalibrasyon gerektirmiyor ve dilimleme yazılımında parametrelerin çoğu optimize edildiği için ayarları yapmak basit. Elektrik kesintisinden sonra kaldığı yerden devam etmesi, sessiz, kapalı tasarım olması da iyi. Bir de baskı almak için önceden test edilmiş model kütüphanesi varmış. Bu da avantaj çünkü ücretsiz model sitelerinde çok sayıda model imkanı var ama basınca patlak yüzey vs. yüzünden filament çöp olabiliyor.
Çocuğunuz da varsa rahatlıkla kullanabilir. Gelişimleri için anlatımlı maker projeleri, ders içerikleri falan da var.
Siz veya öğretmen arkadaşınız bir inceleme yazısıyla görüşlerini ve cihaza dair detayları paylaşırsa güzel olur. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri