Araçla ilgili kaygılarım

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Sevgili arkadaşlar bir araba almayı düşüniyorum aklıma pejo partnertepe geldi gerek fiziki bakışı olarak akıtyakıtı olsun yol tutuşu olsun aklima bu araç geldi bildiğim kadarıyla bunun birden fazla modeleri var olduğunu biliyorum mesela aktive alure gibi değişik paketleri varmış gerci araba seçimi hakında pek bilgi sahibi değilim ?yinede siz değerli arkadaşlarımızın görüş ve değindirmelerinizi alarak bir sonuca varmak istedim iyi forumlar diliyorum

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Fransızların hatunları haricinde nesi varsa çöptür. :hihi tercih sizin ama her şartta Fransız mamülü bir şey tavsiye edemem, paraya yazık...

Mümkünse, japon değilse alman ürünü araçlara bakmanızı tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de araba almak istediğimde Citroen bulmuştum bir tane, Forumdaki arkadaşlara danıştığımda mantıklı bir alışveriş olmayacağı görüşü hakim olunca vazgeçtim.

Bana göre asıl önemli olan kullanım amacı? ne iş yapmayı düşünüyorsunuz bu araba ile?

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Mrb adem ustam ustam bu aracı ev ve işyerim için kulanacağim kast etiğin aracıda araştirdim citreon pejopartner tepe kasaları ayni kiysaldığinda citreon çabuk dükülüyor pejoda üyle bir olaay olmadığini söylendi ama ne kadar doğruysa tabiki

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Mrb adem ustam ustam bu aracı ev ve işyerim için kulanacağim kast etiğin aracıda araştirdim citreon pejopartner tepe kasaları ayni kiysaldığinda citreon çabuk dükülüyor pejoda üyle bir olaay olmadığini söylendi ama ne kadar doğruysa tabiki
Citroën ile Peugeot aynı şeyin lacivertidir, aynı şirket ve fabrikasyondur...

Bu tarzda bir araç için Sota Sota nın önerdiği VW ile coolwind coolwind in önerdiği Connect'ler sağlamlık ve ikinci el piyasası bakımından idealdir.

Fransıza bulaşma derim. :kas

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Fransızları bende sevemedim gitti.Almanlar bu işin piri.Fakat alınacak her arabanın kendi alanında handikabı oluyor.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Yakınım için 2-2.5 aydır ikinci el araç bakıyorum ama piyasa fiyatları uçmuş çöp arabalar dolu ve onları hatasız kusursuz diye milleti kandırmaya çalışan dolandırıcılar ile dolu kolay kolay böyle ağır komuşmam ama hiç kusura bakmasınlar adamı çileden çıkartıyorlar hatasız dedikleri arabalara bakınca boya değişen ne ararsan çıkıyor ,hasar kayıtsız dedikleri arabada iki hasar kaydı çıkıyor ve biri tutarsız sonuçlanmamış dosyalı ,değişensiz hatasız dedikleri arabada kaputun değiştiği ortaya çıkıyor ama sorsan hatasız sadece tuğla saksı vs. düşmüş kaputa bu örnekleri say say bitmiyor bu kadar kısa sürede nelere şahit oldum insanın başını belaya sokacaklar tam yüzsüzler ? ikinci el araba alacaklara bol sabır ve kolaylıklar diliyorum çok dikkatli olun bu dolandırıcılara karşı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
2012 yılında Sıfır olarak satın aldığım 4 adet Fiat Ticari arabanın 2 si Pratico, 2 si ise Maxi Doblo idi.
Hepsi 1.3 Multijet motordu ve zaten bu gün halen beni Multijet motorlara hayran bırakan da bu arabalar oldu açıkçası.
Vestel Yetkili servisi olduğum dönemde kullanılabilecek en hoyratca şekilde kullanılmasına rağmen bu arabayı tasarlayan mühendisten, üretim bantlarında temizlik yapan emekçi kardeşime kadar herkese ciddi dualar etmişimdir.

Şirketi devrederken araçlaran sadece bir tanesini yani maxi dobloyu kendime ayırdıum ve bu gün halen aynı hoyratlık ile kullanmaya devam ediyorum.

2 sene boyunca ileri derecede aktif kullanılmasına rağmen motor yağı değiştirmediğim, 4 sene boyunca tek bir kere dahi bakım yaptırmadığım ve bu süre zarfında V kayış germe rulmanı arızası dışında (100tl ye hallettik, kendimiz taktık) tek bir kere dahi en ufak problem çıkartmamış olan bu araba benim gözümde ticari sınıfta tam bir kahramandır.

Yalnız köy yollarında alçak olması nedeni ile zorlandık bunu belirtmezsem olmaz.

Turbosu ciddi düzeyde aktif çalışmakla birlikte buna paralel yakıt konusunda sizin kullanımınıza göre değişmekle birlikte ticari olmasına rağmen çok ekonomik.

Bizim bu tarafları bilenler, Ölüdeniz rampasının dikliğini bilirler. Araç tam dolu halde 4 üncü vitesin altına inmemiştir o yolda.

Velhasıl , söz konusu ticari araç ise ben nedense doblo diyor başka bir şey diyemiyorum (8 senedir aktif kullanıcısıyım)

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bütçeyi bilmemekle birlikte Skoda Yeti diyorum.

- Otomobil ruhsatlı,
- VW kalitesi,
- geniş hacim,
- ekstra donanımlar (panaromik cam tavan, otomatik dsg şanzıman...)
- görünüş olarak aynı olmasının yanında konfor,
- 4x4 / 4x2 seçeneği

son olarak bir görsel atayım,

Skoda-Yeti-Test_Skoda-Yeti-Dizel-Otomatik-Test_Sko.png

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Imkan var ise birinci seçenek wv Caddy
İkinci seçenek Ford

Diğer sıralama ise maliyet açısından doblo

Daha sonra peugeot ve citroen

Citroen doblo ya göre biraz daha konforludur donanım paketine göre cam tavan otomatik kabin parfümü vs gereksiz seçenekler de bulunabilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri