Araç Lastik seçimi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Dün beyaz boya almak için çarşıya gittiğimde emekli olmadan önceki amirim olan osman güler'i görmeye gittim ,o da emekli zaten ,oturduk sohpet ettik ,ben ona "osman aga" derim hep ,emekli yüzbaşıdır.Konu arabama geldi - bana arabayı o aldırdı ,ben sana adam gibi bir araba aldıracağım demişti ,2009 yılında aldım arabayı- alıştınmı iyice alattin usta dedi ,"alışamadım arabaya" dedim ve konu lastiğe geldi "lastik araştırıyorum osman aga" dedim ," aaa,dur ben arkadaşı arayayım" dedi ve aradı,gelsin yrdımcı olurum demiş ,kaba fiyat da verdi ,bugün gittim biraz pazarlıkla ve osman aganın adı ile "hankook" aldım :)
Bu arada neden lastiklerimin havasının zırt-pırt indiğini de öğrenmiş oldum iyice ,jantların dördüne ama özellikle birisine tornada işlem yapıldı,lastik öyle takıldı.275ten aşağı veremem dediği lastiği 265 tlden aldım 0720 üretimi,82T(pirelli ile aynı hız ve yük kapasitesi) ,bu arada lastiği takan ayarlayan neredeyse komşum çıktı :)
Güzel tercih olmuş abi, kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Gençler ve genç kalanlar ,unuttum af edersiniz...
İlgilenen ,yorum yazan ,fikir veren herkese tek tek teşekkür ediyorum ?

EK:
Teşekkür ederim sevgili Domestos Domestos ,amin inşallah :ok

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
2013'de starmaxx taktırdım... vectra b kasa.. halen yol tutuş özelliğinden pek bir kaybı yok .. normal şartlarda 4 senede bir değiştirin denilse de fiyatların uçuk olması değiştirmeme konusunda etkendir diye düşünüyorum..yine de yatan araba da olsa zamana bağlı olarak lastik özelliğini kaybetmesinden dolayı değiştirilmesi gerekir..Hem kendimiz hem de diğer araçların güvenliği açısından..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
2013'de starmaxx taktırdım... vectra b kasa.. halen yol tutuş özelliğinden pek bir kaybı yok .. normal şartlarda 4 senede bir değiştirin denilse de fiyatların uçuk olması değiştirmeme konusunda etkendir diye düşünüyorum..yine de yatan araba da olsa zamana bağlı olarak lastik özelliğini kaybetmesinden dolayı değiştirilmesi gerekir..Hem kendimiz hem de diğer araçların güvenliği açısından..
Aha ,hoşgeldin sevgili H hkn40 ,nerelerdeydin bakayım sen :)
Diğer konu ,evet yatan araba benimki resmen ,ama çocukken geçirdiğim kaza yüzünden(6-7 yaşındaydım) zaten 70-80 üzerine hiç çıkmam ,geçen sene Aydın'a cenazeye gidiyorduk 2 araba ,otoyolda kayınbiraderi kaybettim mesela ,o bastı gitti ,ben cenaze merasimine yetiştim ancak ,genelde 3.cü şeritten 70-80 ile giderim :)
Yani bu konuda çok dikkatliyimdir :ok
NOT:
Bu arada 2008 de araziyi alana kadar araba almamaya yeminli idim ,yemini bozmak için neler yaptım neler :) ,çünkü o kazadaki arabanın teneke sesi hiç kulaklarımdan çıkmıyor ,asla ,Dr yardımı alıyordum,ama baktım ki faydası yok ,bıraktım almayı,hatta bununla alakalı ilginç bir de anım vardır (tenek sesi olayı) :) ,belki ileride anlatırım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri