Araç Lastik seçimi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim lastikler 9 yıllık lastik,prelli P1,çok kullanılmadığından tırnaklar daha uzun,sıkıntı yok fakat ,artık değiştirme zamanının geldiğini ,hatta geçtiğini biliyorum,dün kayınbirederi aradım,meğer o da lastklerini değiştirecekmiş ,bana "araştır bakalım alo" dedi ,araştırdım bugün ,bizim 6.cı sanayiye gittim ,lastikçileri dolaştım ,fiyatlar aldım markalara göre.
Prelliden emekli arkadaşımı aradım önce ,bana "alocum şuraya git ,seninkini 300 tlden ,diğerini 525 tlden verecekler dedi ve tel no verdi (benimki 175/65/R14 ,kayınbiraderin 195/55/H16) ,telefon ettim ,"2 araç gelecek ve traka para vereceğiz" dedim ,bayan nuh dedi peygamber demedi :)
Ben de 6.cı sanayiye gittim ,tüm lastikçileri dolaştım ,hepsine de tek tek " peşin alacağız,taksit yok,ona göre fiyat ver" dedim ,Prelliye birisi benimkine 270 ,diğerine 500 verdi,en uygunu bu idi ,başka bir satıcı bana "ben petlas kullanıyorum"deyince onun fiyatını da petlasçıdan aldım ,benimkine 240 ,diğerine 340 verdi.
Bu arada goodyear benimkine 260 ,diğerine 425 verdi.Petlas ucuz ,diğerleri pahalı ,çok kullanılan bir alet(!) değil bizim araçlar,yata yata akü bitiriyoruz ,şimdi gelelim can alıcı soruya :
Hangi lastiği almalıyız ,petlas kullananlar var mı ve memnun mu (petlas kullanan satıcı başka bir marka lastiklerin bayisi bu arada :) )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Emmi Falken markasını araştır.
Falken 310 tavsiye ederim
daha iyisini istersen Falken 510
Fiyatına göre ciddi sekilde performanslı lastikler.

Sava markasınıda araştırabilirsin.

Buarada 14" jant nedir emmi yaa
scooter mı kullanıyorsun :hihi

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Pirelli alma çok sert lastik
Sava olur, Michelin 2.kalitesi
Good Year olur
Lassa olur
Petlas da olur şantiye arabasında kış lastiği olarak kullandık ses hariç gayet iyiydi

Bizim emektar 2006 doblo sıfırdan beri 14" hiç değiştirme gereği de duymadık. ?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Emmi Falken markasını araştır.
Falken 310 tavsiye ederim
daha iyisini istersen Falken 510
Fiyatına göre ciddi sekilde performanslı lastikler.

Sava markasınıda araştırabilirsin.

Yapma tanıdıkla alışveriş abi ?
Bunlara karşın birde kumho olabilir Onada bi bak istersen teraspy teraspy

P Çevrimdışı

Pakito

Yeni Üye
5 Kas 2019
24
40
ben continental ecocontact 6 aldım 4 tane 960 tl 14 inç n11 de kampanyaya denk gelmiştim. eski lastiklerimde cpc 5 ti ..

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Toyo lastikleri
Japonya’da üretime başlayan Toyo lastikleri, birçok diğer lastik grubuna göre yeni sayılan bir lastik şirketidir. Toyo lastiklerinin Japonya genelinde oldukça yüksek değerde tüketici bilinirliği ve marka bilinirliğine sahiptir. Genelde uygun fiyatıyla tüketicileri kendine çeken toyo lastikleri genellikle yakıt tasarrufu ve güvenlik özellikleriyle de öne çıkmaktadır. Her geçen yıl büyüyen ve güvenilir bir şirket olan toyo lastikleri birçok farklı özelliğe sahiptir.

Toyo lastikler kamyonet, kamyon hafif ticari, araba, motosiklet ve iş makinaları, gibi araçlar için üretilir. Diğer yandan, otobüs ve minibüs gibi araçlar için de farklı lastikler üretmektedir. Bunun yanı sıra, yakıt tasarrufunu yüksek tuttuğu için ve genel olarak birçok tüketiciye uygun fiyata satılmasından dolayı giderek popülerleşmektedir.

Toyo lastikler her yıl birçok farklı araştırma, geliştirme aktiviteleri, ve teknolojik yeniliklerden geçmektedir. Ayrıca, bu faaliyetlerle kendisini yenileyen bir lastik olma özelliğine sahiptir. Toyo lastikleri ayrıca her alanda endüstriyel üretimleri ve gelişimi destekleyerek yeni teknolojiler uygular.

Toyo lastiklerde her iklim koşulunda ve her yol koşulunda her alanda iyi ve kaliteli yüksek performans, yazlık lastiklerde ve kışlık lastiklerde rahat, yüksek performanslı ve güvenli kullanım özelliklerine önem vermektedir. Toyo lastikler her araç için güvenli lastik üretiminde uzmanlaşmıştır. Bir yanda spor arabalaa özel lastikler üretir diğer yanda ise farklı alanlarda kullanılan lastik ürünlerinin üretiminde uzmanlaşarak, hafif binek araç ürün gamında güvenilir bir marka olmuştur.

Toyo lastik fiyatları
En ucuz Toyo lastikleri birçok farklı alanda görülebilir bunlar arasında özellikle de Türkiye’de bulunan online alışveriş siteleri önde gelmektedir. Online alışveriş sitelerinde birçok farklı lastik markasını bulabilir karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, bu alışveriş sitelerinde görebileceğiniz birçok toyo lastik kampanyalarında da uygun toyo lastik fiyatlarını bulabilirsiniz.

En ucuz toyo lastik fiyatlarını arayacağınız zaman birkaç şeye dikkat etmeniz önerilir. Öncelikle aracınıza uygun ebatlı lastik kullanmanız ve almanız gerekmektedir aksi takdirde aracınız zarar görebilir. Her zaman uygunsuz ebatlı lastik kullanımı ve seçimi sürüş sırasında güvenlik konusunda bir açığa sebebiyet verebilir.

En uygun fiyatlı Toyo lastikleri alırken dikkat etmeniz gereken diğer konular ise lastiklerin kullanımıdır. Lastiklerin ne kadar uzun ömürleri ve nasıl ve nerede sürüldükleri, nasıl saklandıkları oldukça önemlidir. Ayrıca, lastiklerin üzerinde bulunan rakamlardan da lastiklerin yaşını öğrenmeniz gerekir. Bu şekilde, lastiklerinizin nasıl saklandığını ve nasıl üretildiğini de öğrenebilirsiniz.

Toyo lastikleri alırken doğru seçim yapmak için lastiklerinizi hangi iklim ve yol koşullarında kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde doğru lastiği, yumuşak hamur mu sert hamur mu gibi seçebilirsiniz. Yumuşak hamurlu lastikleri genellikle düz ve asfalt sorunsuz yollarda tercih etmeniz gerekir, sert hamurlu lastikleri de bozuk ve arazi yollarında kullanabilirsiniz.

Toyo lastikler genellikle müşterilerinin yorumlarını önemser ve bu yorumlara yenilenir. Toyo lastikleri her yıl üretimde yeni teknolojiler kullanır ve bu şekilde kendisini yeniler ve yeni müşterilere ve pazarlara ulaşmak için yeni pazarlama stratejileri geliştirir. Böylece, yenilenmiş bir pazarlama stratejisiyle yeni bir pazara giriş yapar. Bu konuya oldukça önem veren toyo lastikler aynı zamanda araba yarış sporları ve farklı spor dallarında da kullanılan lastikler olarak öne çıkar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim palioda önlere sıfır lassa almıştık ikisi 500tl. Arkalar idare eder demişlerdi ama içim rahat etmedi geçen ay arka iki lastiği de sıfırlayayım dedim. Aynı lastikçide aynı lassa lastiklere 640tl istediler , Hade len dedim gittim 500 e iki tane petlas aldım taktırdım Alo abim.

Bizim araba zaten ayağımızı yerden kessin yeter mantığında oldupu için ses mes bana hikaye. Yolda bırakmasın yeter :kiskis

Herkesin 18 jant arabası yok Sota Sota :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Falken-Azenis-FK510-test-1.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-2.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-3.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-4.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-5.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-6.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-7.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-8.jpg

Falken-Azenis-FK510-test-9.jpg

kaynak : alltyretests

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bireysel kullanıcı olarak en verimli lastiğim lassa oldu. Şuan petlas var mecburen ucuz diye onu aldık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt