araç kamerası almak istiyorum aramızda kullanan var mı

M Çevrimdışı

merkez7000

Yeni Üye
15 Mar 2024
16
39
bulunduğum yerde kamera yok ve akşam arabaya kim vurdu vb. durumlar için kanıt niteliği taşıması için arabaya kamera almak istiyorum fakat araç kontak kapalıyken kayıt alsın istiyorum en az 8 saat kayıt alması önemli acaba aramızda bu konularda tecrübeli olan varsa yol gösterirse sevinirim sanırım bataryası baya güçlü bir kamera olacak.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
70mai markasının;
İç kamera ünitesi: a500s
Arka kamerası: RC-06
Park modu kablosu: UP-02

Eğer park modu kablosu alırsanız akünüzün durumuna göre kontak kapalı olması durumda bile ön kamerası ile 2 3 güne kadar hızlandırılmış kayıt yapabiliyor, akü bitti derdi yok çünkü o kablo sayesinde akü azalınca otomatik gücü kesiyor. Acil bir durumda(sarsıntı) normal çekim moduna girerek arka kamera dahil normal kayıta geçiyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
70mai markasının;

Eğer park modu kablosu alırsanız akünüzün durumuna göre kontak kapalı olması durumda bile ön kamerası ile 2 3 güne kadar hızlandırılmış kayıt yapabiliyor, akü bitti derdi yok çünkü o kablo sayesinde akü azalınca otomatik gücü kesiyor. Acil bir durumda(sarsıntı) normal çekim moduna girerek arka kamera dahil normal kayıta geçiyor.
Çoğu araç içi kamera yaz aylarında su koyuyor. Malum kapalı ve güneş altında kalınca 60 dereceye bulan sıcaklık oluyor.

Bende almayı çok düşündüm fakat bir türlü nihayete erdiremedim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
70mai markasının;

Bilgi için çok teşekkürler. Park modu konusunda bu detayı araştırmış ancak bulamamıştım. İç kamera için bir alternatif daha a800s ya da a810 olabilir.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
A500s için konuşuyorum, görüntü kalitesi epey iyi, geniş açısı tüm kaput ve dışını iyi bir şekilde alabiliyor. Park modu kablosunu sipariş geçmedim şu an memlekette değilim, o yüzden aküdeki etkisi hakkında yorum yapamam. Ama kullananlar 2-3 günü garanti ediyor.

Benim en büyük gördüğüm eksiklik kamera iç modülünün ekranının küçük olması ve geri gelmek istediğinizde geri kamera takmış olmanıza rağmen küçük olduğu için tam net anlaşılmamakta. Bunun için araç multimedyasına eklenen kameraları kullanmak gerekmekte.

Her ne alırsanız alın içindeki dahili batarya sadece acil sarsıntı durumunda 1dklık kayıt alabilmek için konuluyor. Bataryalı modelleri boşuna aramayın.

Ek olarak tüm kameralar aşağı yukarı park modunda aynı gücü çekiyor ama farklı olarak bazı kamera markalarının kablolarına ek olarak hangi voltajda kesim yapacağını seçebiliyorsunuz. 70MAİ kablosu standart olarak 11.5v kesim voltajı ile geliyor ve değiştiremiyorsunuz. Araba akülerinin 12V altında kimyasal olarak yıpranmaya başladığını biliyoruz.

Bu yüzden eğer haftada bir aracı çalıştıran birisiyseniz ne olursa olsun şuanda bulunan hiçbir seçenek sizin işinizi görmeyecektir. Kameralar 5v ile çalıştığı için 20000mahlık powerbankler ile kullanılıyor, böyle kullanan insanlar var fakat bu kullanımda da park modu kablosu iptal olacağından kaynaklı kamera hep aktif kalarak güç tüketimi yüksek olur ve dolayısıyla yine aynı sürelerle karşılaşırsınız, powerbank'i park modu kablosuna entegre etseniz bile bu sefer de kamera park modunda düşük güç çekeceği için powerbank kendisini kapatabilir.

Eğer aracı 2-3 günde bir çalıştıran birisi iseniz bu saydığım sorunlarla karşılaşmazsınız.

F Çevrimdışı

fatihsengil

Yeni Üye
25 Nis 2024
3
29
Hocam cihazı ben 1 ay kadar kullandım. Hatta tanıdıklarıma, arkadaşlarıma bile aldırdım. Kaderin cilvesi sadece benim cihazım arızalandı. Garantiye gönderdim. Sorun çözülemedi ve para iadesi yaptılar. Ancak bu cihazı tekrar almak istiyorum ve piyasada bulamıyorum. Sonradan arka kamerasınıda almıştım. O da elimde kaldı. Satın alınabilir bir kaynak bulan paylaşırsa güzel olur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Hocam cihazı ben 1 ay kadar kullandım. Hatta tanıdıklarıma, arkadaşlarıma bile aldırdım. Kaderin cilvesi sadece benim cihazım arızalandı. Garantiye gönderdim. Sorun çözülemedi ve para iadesi yaptılar. Ancak bu cihazı tekrar almak istiyorum ve piyasada bulamıyorum. Sonradan arka kamerasınıda almıştım. O da elimde kaldı. Satın alınabilir bir kaynak bulan paylaşırsa güzel olur.
Cihazın model markasını belirtirsen bakılabilir muhtemelen de bulunur :ok

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
82
36
Viofo 129 tavsiye ederim, ön ve arka kameralı, uzun yıllar kullandım. Aracınızın aküsü iyi ise, park kitide almanızı tavsiye ederim. park halindeyken çekim yapmaya devam ediyor.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Çoğu araç içi kamera yaz aylarında su koyuyor. Malum kapalı ve güneş altında kalınca 60 dereceye bulan sıcaklık oluyor.

Bende almayı çok düşündüm fakat bir türlü nihayete erdiremedim.
Bende senin gibiyim. Alacaktım, dediğin gibi sıcakta Bataryaları şişip su koyduklarını öğrendim. Kapasitörlü kameraları öneriyorlar, Viofo markasında varmış. Bir inceleyiver istersen. Alırsan bende alayım :)

Geri
Üst Alt