Araba Satın Almanın Büyük Maliyetleri

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Kara Şimşek dizisi geldi aklıma. Araba konuşacak üstadlar konuşacak...

Biri araca yanaştığında ve cama yazı yazmak istediğinde ya da camı kırmaya niyet ettiğinde araç ; ''Bas git lan işine, kırarım boynuzunu iblis'' diyecek ki adam, kadın topuklarına vura vura kaçsın.:haha1

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Kara Şimşek dizisi geldi aklıma. Araba konuşacak üstadlar konuşacak...

Biri araca yanaştığında ve cama yazı yazmak istediğinde ya da camı kırmaya niyet ettiğinde araç ; ''Bas git lan işine, kırarım boynuzunu iblis'' diyecek ki adam, kadın topuklarına vura vura kaçsın.:haha1

Bunu Türkiyede yaparsak arabanın egzozuna fırça sapı sokarlar, bakalım ne diyecek diye.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Bu tablo ortalama rakamları gösterir.

Screenshot_20230319_001923_Samsung-Internet.jpg
4. basamaktan mı başlıyorum yoksa 1 mi?

Ehliyetinde işli kaza var mı, aracın üzerine kayıtlı kaza var mı, yaşın kaç, aracın fiyatı ne kadar?
İlk araba ehliyete işli kaza yok aracta 2 ufak kaza gozukuyor tramer 4-5 bin kadar yas 30 arac 350 bin.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Kiralama işi veya taksi gelişmiş ülkelerde iş görür ancak. Çünkü ekonomileri stabil.

Bizim gibi ülkelerde işlemez maalesef. O bahsedilen ek masraflar aracın değeri yanında devede kulak kalıyor.
Araba fiyatları o kadar arttı ki, orta direk bir vatandaş sıfırdan düzgün güzel bir araca binemeyecek duruma geldi. Aracı büyüterek hem yatırım yapılıyor hem de ulaşım ihtiyacı görülüyor. Şehirlerarasında 10 saatte gidilen yol, arabayla 6 saatte gidilebilyor ve istediğiniz her yere gitme imkanı da cabası. Minibüsle vs etraftaki görülecek doğal yerlere gidemezsiniz. O nedenle imkanı olan alsın.

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Gece uyuyamadım, düşünüp durdum, kardeşim ile de oturup konuştuk, bizim arabayı satıp TOGG alacağız, ama yardımcı olmanız gerekmektedir. OCİCOTOGG yazıp 2023 e SMS yollayın bir SMS bedeli 499 TL.

Hadi pamuk eller cebe, elinizi korkak alıştırmayın bir üye en az 10 SMS atsın bu fakire 🙏

TOGG'u alınca, sizlere de dua edeceğim 🙏

Ramazan üstü büyük sevaba giriyorsunuz hadi yine iyisiniz...
(Pazar sabahı şakasıdır kimse sövmesin😉

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523
sonra dan öğrendik ki yanlışım varsa düzeltin, kasko olunca bir kereye mahsus orijinal cam değişimi yapılabiliyrmuş, ama iş işten geçti, yönlendiren olmadı, eskiden bu güzide forumu keşfetseydim siz üstadlara danışırdım o başka ;)
Aslında sigorta ve kasko konularıyla ilgili konu açılsa çok güzel olur.
Kaza anında ve sonrasında yapılması gereken islerimi tartışırız.

Fikri siz verdiniz siz başlatın :ok

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Aslında sigorta ve kasko konularıyla ilgili konu açılsa çok güzel olur.
Kaza anında ve sonrasında yapılması gereken islerimi tartışırız.

Fikri siz verdiniz siz başlatın :ok
Evet, iyi olur Başkanım.Ancak ben sadece konuyu açabilirim, yoksa hiç bir konuda bilgim yok, o yüzden sizlerden bir üstad önayak olup konuyu açarsa daha iyi olur diye düşünüyorum.Çünkü konuyu düzenlemekte gerekebilir...

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Hanım profil fotosunu gördü ilk tepkisi " anaaa,bizim mavişşş" dedi iyimi :haha1 <--- İçerik bu kadar :)
Üstad, 1995'te bir muhabbet kuşu aldık, adını da "Cicoş" koyduk.
12 yıl baktım bebek gibi çocuk gibi, konuşmaya da başlamıştı "Ocico" diyordu kendi kendine, nikim (kullanıcı adım) oradan geliyor,
2007 yılı Ramazan Bayramı ilk günü öldü, :(((
Bir çam fidanı altına gömdüm, hiç unutmadım onu :((

12 sene dile kolay...

Kaldıracağım fotoyu ağlıyorum çünkü...

:uzgun

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt