Araba Satın Almanın Büyük Maliyetleri

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Üstad, 1995'te bir muhabbet kuşu aldık, adını da "Cicoş" koyduk.
12 yıl baktım bebek gibi çocuk gibi, konuşmaya da başlamıştı "Ocico" diyordu kendi kendine, nikim (kullanıcı adım) oradan geliyor,
2006 yılı Ramazan Bayramı ilk günü öldü, :(((
Bir çam fidanı altına gömdüm, hiç unutmadım onu :((

12 sene dile kolay...

Kaldıracağım fotoyu ağlıyorum çünkü...

:uzgun
Biz tören ile gömdük, adı da aliş'ti,alo diyemiyordu alis diyordu hanım da adını aliş koymuştu o zamanlar ,bizimki de hanımın diktiği kuru temizleme dükkanının yanındaki şeftali ağacının altında,o ağacı da çekirdekten dikmişti hanım :)

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Biz tören ile gömdük, adı da aliş'ti,alo diyemiyordu alis diyordu hanım da adını aliş koymuştu o zamanlar ,bizimki de hanımın diktiği kuru temizleme dükkanının yanındaki şeftali ağacının altında,o ağacı da çekirdekten dikmişti hanım :)
Allah rahmet eylesin demek doğru mu bilemiyorum ama diyorum, bir abimize sordum, bu şekilde demenin bir sakıncası var mıdır diye?

"Yok, bir sıkıntı olmaz, Allah niyetini biliyor sonuçta" dedi.

Allah rahmet eylesin ( Yanlış yapıyorsakta affeylesin;(

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Allah rahmet eylesin demek doğru mu bilemiyorum ama diyorum, bir abimize sordum, bu şekilde demenin bir sakıncası var mıdır diye?

"Yok, bir sıkıntı olmaz, Allah niyetini biliyor sonuçta" dedi.

Allah rahmet eylesin ( Yanlış yapıyorsakta affeylesin;(
Amin, o da bir canlı sonuçta.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bu konuyu netleştirelim de mevzu siyasete sarmasın ki tadımız kaçmasın.

Öncelikle yurtiçi enflasyon dediğim şey kurdan ve küresel enflasyondan önemli derecede etkileniyor. Hem kur yükseliyor hem de küresel seviyede bir enflasyon var dolayısıyla ülke içine de fahiş fiyat artışları olarak yansıyor.

Sizin oluşan enflasyonun etkilerini yapacağınız teşvikler ile azaltmanız gerekiyor. Burada ne kadar başarılı olunduğu zaten herkesin malumu. Bu konu sabaha kadar tartışılır.

Ancak yine de ne kadar mücadele ederseniz edin eğer küresel seviyede bir enflasyon varsa kaçamazsınız. Tüm enflasyondan bir kişi sorumlu olmaz. Doğru müdahale etmediği için etkisinin artmasından sorumlu olur.
Kusura bakma hocam da elin bitik dediğiniz Alman ya da %6 bizde niye %60 ben bunu sorguluyorum.Tek bir kişi dediğiniz her türlü bilimsel , matematiksel ve iktisadi gerçeklere karşı çıkıyor.Sonra global kriz var diyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt