Apple Pedofilicileri ihbar edecek...

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,281
64
Aynen, yavaşlatma muhabbeti gibi aynı.
Halbuki bunu kullanıcı rızasına bıraksalar böyle olmazdı. (Batarya için donanım yavaşlatmayı)
Umut, hani deriz ya "atı alan üsküdarı geçti" diye ,ona benzemiş bu olay ,bence kullanıcı rızası da doğru değil,"bak istemezsen kapat,yoksa karışmam" derler ama arka planda işlem yaparlar ,unutmamalı ,hiç bir cihaz fişi çekilmeden tam kapanmaz ,buna telefon ,tv ,v.s de dahil :) ,hele cep telefonlarını saymıyorum,kapat tıklıyorsun ama aslında uykuya yatıyor bana göre tam kapanmıyor yani, fakat bakıyoruz telefon ekranı kararmış ,ışık yok "ohhh,kapattım" diye de seviniyoruz :)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Umut, hani deriz ya "atı alan üsküdarı geçti" diye ,ona benzemiş bu olay ,bence kullanıcı rızası da doğru değil,"bak istemezsen kapat,yoksa karışmam" derler ama arka planda işlem yaparlar ,unutmamalı ,hiç bir cihaz fişi çekilmeden tam kapanmaz ,buna telefon ,tv ,v.s de dahil :) ,hele cep telefonlarını saymıyorum,kapat tıklıyorsun ama aslında uykuya yatıyor bana göre tam kapanmıyor yani, fakat bakıyoruz telefon ekranı kararmış ,ışık yok "ohhh,kapattım" diye de seviniyoruz :)
Şu bakımdan, davalık olup sansasyon yaratmazlardı.
Ama bu sefer de muhtemelen Apple telefonların pili erken ölüyor gibi bir algı oluşacaktı.
Ki az kapasitede olan pil erken ölse de olur bence yani. :kiskis

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,281
64
Şu bakımdan, davalık olup sansasyon yaratmazlardı.
Ama bu sefer de muhtemelen Apple telefonların pili erken ölüyor gibi bir algı oluşacaktı.
Ki az kapasitede olan pil erken ölse de olur bence yani. :kiskis
İşte "arka plan" yok mu,o "arka plan" ,herşeyin sebebi o arka plan ,zırt-pırt arkada çalışılırsa olacağı o olur :)

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,281
64
Bildirim de başka türlü olmuyor be emmi.
Tabi veri toplaması da lazım, beleş sonuçta, ürün biziz. :kas :hihi
Aslında firmaların birbirlerini kollamaları bu olay ,hepsi aynı çünkü sonuçta ,biri elma,biri yeşil adam ,tek farkı o .Bildirim de bunların önündeki siyah cam filmi :)
İkisi de arkada aynı işi yapıyorlar çaktırmadan ,tabii benim düşüncem bu yöndedir ,farklı bir düşünce de çıkabilir bu konuda :)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Aslında firmaların birbirlerini kollamaları bu olay ,hepsi aynı çünkü sonuçta ,biri elma,biri yeşil adam ,tek farkı o .Bildirim de bunların önündeki siyah cam filmi :)
İkisi de arkada aynı işi yapıyorlar çaktırmadan ,tabii benim düşüncem bu yöndedir ,farklı bir düşünce de çıkabilir bu konuda :)
Çaktırana kadar devam edebilirler bence. :kiskis

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Benim tahminim şu yönde: Galeride bulunan fotoğrafların hash değerleri çıkartılır ve ncmec veritabanındaki değerlerle karşılaştırılır. Eşleşen varsa ihbar edilir.
Hash kod 16byte, resim 4.000.000byte. Hash kodun algoritmasını tam olarak bilmesem de kendinden kat ve kat büyük bir veriyi taramak için işe yarayabileceğine inanmakta zorlanıyorum.

Ama tahmininiz doğru olabilir tabi. Her ne kadar benim algıma uymasa da Shazam gibi uygulamalar da müziklerin çıkarılmış hash kodlarıyla tarama yapıyor”muş”.

Gerçi neticede hangi algoritma tararsa tarasın hatalı tahminleri operatöre gösterecek.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu hayata geçerse apple biter.apple alanların çoğu ios sevdiğinden almıyor
Gizlilik poltikası sebebi ilk tercih pedofili sadece duygu istismarı
Müşteri kaybını aza indirmek için iyi birşey yapıyoruz algısı
istibarat teşkilatlarından gelen baskı fazla tek sebebi o
Gizllilik poltikasını esnetmek arkada açık kapı bırakmak

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Hash kod 16byte, resim 4.000.000byte. Hash kodun algoritmasını tam olarak bilmesem de kendinden kat ve kat büyük bir veriyi taramak için işe yarayabileceğine inanmakta zorlanıyorum.

Ama tahmininiz doğru olabilir tabi. Her ne kadar benim algıma uymasa da Shazam gibi uygulamalar da müziklerin çıkarılmış hash kodlarıyla tarama yapıyor”muş”.

Gerçi neticede hangi algoritma tararsa tarasın hatalı tahminleri operatöre gösterecek.
Hash ile dosya boyutunun bir alakası yoktur. Hangi boyutta olursa olsun her dosyanın benzersiz bir doğrulama değeri vardır. Md5 checker, hash my files gibi uygulamalarla siz de istediğiniz dosyanın doğrulama değerlerini öğrenebilirsiniz.

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Hash ile dosya boyutunun bir alakası yoktur. Hangi boyutta olursa olsun her dosyanın benzersiz bir doğrulama değeri vardır. Md5 checker, hash my files gibi uygulamalarla siz de istediğiniz dosyanın doğrulama değerlerini öğrenebilirsiniz.
Hocam ben zaten yazılımcıyım, hash kodu tek satır algoritmayla çıkarabiliyorum. Ancak benzersiz olduğu kesin bir doğrulukta değil.

Her ne kadar 256 bitlik bir verinin çakışma ihtimali inanılmaz düşük olsa da bir resmin 64.000.000 bit olduğunu unutmamak gerek.

Zaten sistem birebir eşleşmeyle değil benzerlilik sıkalasına göre çalışıyor. 256 bit gerçek boyutun yanında bir kum tanesi. Ne md5, ne sha, ne guid… Sadece ihtimal çok küçüktür.

2010 yılında 512 bitlik bir hash algoritmasının iki farklı veride ortak çıktığı bir çakışma sadece 1 dakikada tek bir bilgisayar tarafından bulundu. Dünyadaki onca cihazın ve onca zamanın içinde sayısız çakışma oluşacaktır.

Kaldı ki 256 bit ile 512 bit arasındaki fark 2 kat değil inanılmaz büyük bir kattır. (2 milyarın 2 milyar ile 32 kez çarpılması gerçek değeri verir.)

Son düzenleme:
grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
apple=gay, ********, torbacı. kiralık katil, yaşlı kokona markası demektir... pedofilici sapıklarda olması normal...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri