Antivirüs önerileri

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Ben genellikle antivirüs firmalarının yaptığı kampanyalardan faydalanarak tam sürüm ürünü belli bir süre ücretsiz kullanmaya gayret ediyorum. Geçen sene 1 yıl f-secure safe kullandım. Şu anda ise 6 aylık 5 bilgisayar lisanslı bitdefenser total security kullanıyorum. Bunlar olmazsa bu aralar kaspersky free kuruyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
2006 yılına kadar program kullandım ve yine de virüs yedim, o tarihten sonra ben virüs yiyeceksem niye bu meretin kahrını çekeyim dedim ve kullanmaktan vazgeçtim... Olur olmadık yerde; "şunu yapayım mı abi, bak virüs yedin dikkatli ol, ahanda gitti güzelim işletim sistemi" minvalinde abuk subuk uyarılardan bıktırdılar, ayrıca bazıları da kasma yapıyor...

Nerelerden sıkıntı geleceğini bildikten sonra anti virüs programına ihtiyaç kalmıyor. Tarayıcı da AD Blocker var ve gereksiz zımbırtıların açılmasını önlüyor, oğlum bilmeden oyun sitelerinden envayi çeşit virüs ve reklam bulaştırmış olursa da; "sistem geri yükleme" büyük ihtimalle sorunu gideriyor.

Özetle, virüs programları genel olarak bence boş uğraş.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2006 yılına kadar program kullandım ve yine de virüs yedim, o tarihten sonra ben virüs yiyeceksem niye bu meretin kahrını çekeyim dedim ve kullanmaktan vazgeçtim... Olur olmadık yerde; "şunu yapayım mı abi, bak virüs yedin dikkatli ol, ahanda gitti güzelim işletim sistemi" minvalinde abuk subuk uyarılardan bıktırdılar, ayrıca bazıları da kasma yapıyor...

Nerelerden sıkıntı geleceğini bildikten sonra anti virüs programına ihtiyaç kalmıyor. Tarayıcı da AD Blocker var ve gereksiz zımbırtıların açılmasını önlüyor, oğlum bilmeden oyun sitelerinden envayi çeşit virüs ve reklam bulaştırmış olursa da; "sistem geri yükleme" büyük ihtimalle sorunu gideriyor.

Özetle, virüs programları genel olarak bence boş uğraş.

Aynen öyle, güvenlik işi kullanıcıda bitiyor. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt