Ankastre Set Tavsiyesi Lazım

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Yeni ev için ankastre set alacağım. Tabi buradan yarım almadan almak olmaz.

Renk beyaz olacak. Bütçe olarak net bir şey belirlemedim şimdilik 3000 diyelim altı üstü olabilir duruma göre. Acaba seti farklı markalarla mı almak iyi olur tek markadan hepsini mi almak gerekir? Marka olarak tavsiyeleriniz nedir?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
türkiyede ankastre mutfak pek kullanilmiyor almanya da standart gibi birsey burda kiraladiginiz evde mutfak olmaz eve tasinirken kendi mutfaginizi kurarsiniz giderken götürürsünüz veya önceki/sonraki kiraciyla anlasabilirseniz ücret karsiligi tasima derdinden kurtulabilirsiniz
kendi deneyimlerimden biraz tavsiyede bulunayim ( yaklasik 10 yil ankastre kullandim bosandigim icin tasindim ve bir kac ay önce de yeni aldim )
bütün cihazlar birbirinden bagimsiz calistigi icin farkli marka olmasi sizi etkilemez istediginiz markayi secebilirsiniz hepsinin islevi farkli

davlumbaz(havalandirma): yemek yaparken pencereyi filan acarim fazla kullanmam diyorsaniz cok önemli birsey degil ne eski evde ne bu evde dogru dürüst calistirma geregi duymadi(k)m ben cok kullanirim diyorsaniz
sessiz omasina ve cekim gücüne dikkat edin geri kalan hersey görünüs disinda ayni
bulasik makinasi: filtresinin kolay sökülüp takilmasi (temizlik) büyük tencerelerin sigacagi büyüklükte olmasina , icindeki sepet yüksekliginin yeterliligine dikkat etmeniz sanirim yeterli olur
lavabo: granit karisimi malzemeden olanlar var siyah renkli olanlar kirec lekelerini cok belli ediyor ve pahalilar kaliteli bir metal lavabo daha kolay temizlenir ve de ucuzdur

ocak: türkiyede genelde gazli ocaklar kullaniliyor bence en iyisi temizligi zor fakat fiyati uygun ve daha dayanikli elektrikli ocak alirsaniz genel temizlik her nekadar kolay da olsa ilerleyen zamanlarda cam yüzeyde izler lekeler olusuyor, cocuk (ihtimali) varsa cocuk kilidi belirli bir süre kendiliginden kapanma özelligi (güvenlik) ve ayarlama icin dokunmatik olmasi faydaniza olur (islak elle ayarlamasi biraz sorunlu ama islak elle dügmeleri cevirmekten iyidir)

firin: genelde fonksiyonlar asagi yukari ayni fazla birsey diyemem fakat tezgah alti degil mümkünse üstünde olsun yoksa kapagi actiginizda bütün sicaklik yüzünüze vurur

yanlis

10335871860786.jpg

dogru

kullanisli-ankastre-mutfak-modelleri-MjYzM.jpg

buzdolabi: bence hic dahil etmeyin ankastreye uygun dolaplar hem normalinden pahali hemde standart olanlardan daha kücük oluyor uygun renk de ayri bir dolap a+++ enerji sinifindan nofrost ve mümkün oldugu kadar sessiz olmasina dikkat etmeniz yeterli olur illa dahil edicem diyorsanizda yukarida saydigim özelliklere dikkkat etmeniz iyi olur evde 7/24 calisan tek alet genelde buzdolabidir

gelelim ahsap malzemeye
ic kisimda kullanilan malzemeye birsey diyemem disi da sizin zevkinize kalmis birsey fakat parlak yüzeyli olan (2. fotografdaki gibi) ahsaplarin temizligi daha kolay oluyor az deterjanli hafif nemli pamuklu bez yada deri ile temizlediginizde kolayca kir leke toz gider mikrofiberler ciziyormus öyle dediler
tasarim asamasinda ihtiyaclariniza ve kendinize göre tezgah,dolaplar ve icindeki raflarin yüksekligi, cekmece ve raf sayisi gibi detaylari da iyice hesaplamadan bu ise girmeyin basit ve ucuz birsey olmadigi icin sonradan degisiklik yapmak hem zor hem maliyetli olur

bana kalirsa klasik mermer tezgahli mutfaklar candir gerisi heycandir

not: yazdikdan sonra fark ettim, istanbula nasil gidilir demisler ben yol tarifiyle birlikte tarihini anlatmisim :deli:haha

neyse belki komple ankastre yaptirmak isteyen olursa ona faydasi olur belki bir gün

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Parasal olarak biraz pahalı olsa da davlumbazda kügerr markayı öneririm, 1 yıldan fazladır kullanıyorum, memnunum. Ocak ve fırın olarak kimse önermese de hoover marka kullanıyorum ve de çok memnunum. Fırın hoover 3161 modeli, hoover ocak HGV64SXV W (ben siyahını kullanıyorum) davlunbaz olarak da kügerr D8 modeli

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Ankastre denince şu marka iyidir diyene rastlamadım.Komşuda arçelik var çok memnun ama siyah almasaydım keşke diyor.
Evet siyah için leke tutar diyorlar. Geçen bir arkadaşıma Oskar(Simfer) set aldık 1850 TL idi yanlış hatırlamıyorsam.
Daha kurmadı nasıldır bilmiyorum ama illa da beyaz istemişti. Siyah çok leke tutuyormuş. temizliği zormuş vs.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Leke tutar olayına maalesef katılmıyorum ama şu var evet sık temizlemek gerekiyor. Gerçi beyaz da öyle, sık temizlemek gerekir, sonuçta ocak bu her daim kirlenmeye müsait :)
Leke olayına katılmıyor olmanız, memnun kalındığı anlamı taşımıyor, tanıdığım herkes bu konu açılınca siyah ve inox renkten muzdarip olduğunu söylüyor... Bizde de inox var hanım şikayetçi.

* * *

Konu ile ilgili tek tavsiyem, fırının Turbo özelliği olmasına dikkat edin, büyük kolaylık.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Davlumbaz olayı sıkıntıya girdi fırının üst tarafında dolap varmış. Bu durumda mecburen 2-3 hafta ertelememiz gerekti duruma göre mutfak dolabının o kısmını söktürebilirsek davlumbaz alacağız. Aksi durumda ankastre fırın ocak + aspiratör alacağız. A Adem Helvacı ustanın da tavsiyelerini alabilirsek iyi olur.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Parasal olarak biraz pahalı olsa da davlumbazda kügerr markayı öneririm, 1 yıldan fazladır kullanıyorum, memnunum. Ocak ve fırın olarak kimse önermese de hoover marka kullanıyorum ve de çok memnunum. Fırın hoover 3161 modeli, hoover ocak HGV64SXV W (ben siyahını kullanıyorum) davlunbaz olarak da kügerr D8 modeli
G GökselSaraçoğlu hocam konuyu canlandırıyorum ama ocak konusunda düğmeler çok yakın ısınma sorunu var denilmiş.Sizde durum nedir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt