Android tvlerde arkaplanda çalışan uygulamaları kapatma

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yazılım ekibini bir yerden tanıyor olsak iletirdik bu durumu ama öyle muhatapsız bir firma maalesef
En muhatap alan firmalardan biridir.
Lisans anlaşmaları yapılır Vestel anlaştığı veya googlenin verdiği kadardır. Zaten barış Bayraktar'ın verdiği linkte bir sürü markadan bahsediliyor. Toshiba veya Vestele özgü olmasa gerek

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Lisans anlaşmaları yapılır Vestel anlaştığı veya googlenin verdiği kadardır. Zaten barış Bayraktar'ın verdiği linkte bir sürü markadan bahsediliyor. Toshiba veya Vestele özgü olmasa gerek
Bir çok box ve android TV deneyimledim sadece Toshiba ve Vestel de var.

Havana-NYX Çevrimdışı

Havana-NYX 

Yeni Üye
2 Ağu 2020
19
Hatırladım şimdi, Vestel TVim yapmıştı aynısını.

ADB ile çözmüştüm.
Maalesef Toshiba'da çalışmıyor. Farklı yöntemlerle bir şekilde erişebilirlik izni verilse bile bu seferde kumandadan ses tuşlarına uzun basma çalışmıyor. Tek tek basman gerekiyor.

Çağrı merkezi konuyla ilgilenmiyor. Yazılım ekibi ile de görüşmek mümkün değilmiş.

T Çevrimdışı

twentysix_

Yeni Üye
29 Haz 2020
11
46
Button remapper premium versiyonu aşağıdan indirebilirsiniz.

Galiba sizde erişebilirlik kısmına kısıtlama getirilmiş. Şunu dene belki işe yarar.

Ayarlar > Cihaz Seçenekleri > Hakkında > Android TV OS derlemesi nin üzerine gelip ard arda 8 - 10 kere OK tuşuna basın ve Geliştirici Seçeneklerini açın. Belki geliştirici seçeneklerini açarsanız erişebilirlik kısıtlaması kalkar.

Bu arada arka planda çalışan uygulamaları programsız Geliştirici Seçeneklerinden kapatabilirsiniz.

S20815-1802144affb62c887cd567.jpg

S20815-180221.jpg

S20815-180228.jpg

S20815-180235.jpg

Arka Planda İşlem Yok seçeneğini seçerseniz uygulamadan çıktığınızda uygulama tamamen kapanır ve arka planda çalışmaz.

Hocam Linki yenileyebilirmisiniz rica etsem?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam Linki yenileyebilirmisiniz rica etsem?
Tv Quick Actions indirin aşağıdaki konudan

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkaplan kapatma cihaz dekliyorsa oluyor .
Yada cihaz destekliyor kumanda menüye atama yapılmamış ,o zaman buttonmapper yada TvQuickActions gibi uygulamalar ile tuş ataması yapılıyor.

T Çevrimdışı

twentysix_

Yeni Üye
29 Haz 2020
11
46
Çok teşekkürler hocam,bendeki tv değil Mi stick 4k aldım tv bağladım .Button map güncel sürümünde arka plan uygulamalarını eklesemde malesef kilit var galiba Pro versiyon istiyor sanırım olmadı hocam verdiğiniz linkte 1 sıradaki Tv Qick actionsu Bir deneyim belki uyar tekrar teşekkür ederim deneyince size geri bildirim yazarım sağolun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Çok teşekkürler hocam,bendeki tv değil Mi stick 4k aldım tv bağladım .Button map güncel sürümünde arka plan uygulamalarını eklesemde malesef kilit var galiba Pro versiyon istiyor sanırım olmadı hocam verdiğiniz linkte 1 sıradaki Tv Qick actionsu Bir deneyim belki uyar tekrar teşekkür ederim deneyince size geri bildirim yazarım sağolun.

Pro versiyon ücretlidir :ok

Geri
Üst Alt