Android tvlerde arkaplanda çalışan uygulamaları kapatma

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Merhabalar YouTube bu konu için yardım isteyen kişi benim ilginiz için çok teşekkür ederim lakin sorun şu android TV ve TV boxlarda kurulumda sorun yok ancak Toshiba android TV ye kurulmuyor.

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Nasıl yani? Hata mı veriyor?

Android her şeyde çalışır bu. Bir sorun vardır.
Sorun şöyle uygulama kuruluyor sorun yok ancak biliyorsunuz ki uygulamayı açıktıktan sonra erişilebilirlik kısmından uygulamayı aktif etmeniz gerekiyor ancak erişilebilirlik kısmına gelmiyor sadece button mapper değil erişebilirlik kısmında yapılacak bütün uygulamalar çıkmıyor saçma bir şekilde sanki button mapperi klavye olarak algılıyor 2 defa cihazı sıfırladım ancak sonuç aynı ve sadece bende değil diğer aynı modeli kullanan cihazda da mevcut. Gerçekten çok can sıkıcı bunun yüzüne USB Air kumanda kullanamıyorum kumanda tuşlarını değiştiremiyorum ve son uygulamalar kısmını açamıyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Button remapper premium versiyonu aşağıdan indirebilirsiniz.

Sorun şöyle uygulama kuruluyor sorun yok ancak biliyorsunuz ki uygulamayı açıktıktan sonra erişilebilirlik kısmından uygulamayı aktif etmeniz gerekiyor ancak erişilebilirlik kısmına gelmiyor sadece button mapper değil erişebilirlik kısmında yapılacak bütün uygulamalar çıkmıyor saçma bir şekilde sanki button mapperi klavye olarak algılıyor 2 defa cihazı sıfırladım ancak sonuç aynı ve sadece bende değil diğer aynı modeli kullanan cihazda da mevcut. Gerçekten çok can sıkıcı bunun yüzüne USB Air kumanda kullanamıyorum kumanda tuşlarını değiştiremiyorum ve son uygulamalar kısmını açamıyorum.
Galiba sizde erişebilirlik kısmına kısıtlama getirilmiş. Şunu dene belki işe yarar.

Ayarlar > Cihaz Seçenekleri > Hakkında > Android TV OS derlemesi nin üzerine gelip ard arda 8 - 10 kere OK tuşuna basın ve Geliştirici Seçeneklerini açın. Belki geliştirici seçeneklerini açarsanız erişebilirlik kısıtlaması kalkar.

Bu arada arka planda çalışan uygulamaları programsız Geliştirici Seçeneklerinden kapatabilirsiniz.

S20815-1802144affb62c887cd567.jpg

S20815-180221.jpg

S20815-180228.jpg

S20815-180235.jpg

Arka Planda İşlem Yok seçeneğini seçerseniz uygulamadan çıktığınızda uygulama tamamen kapanır ve arka planda çalışmaz.

Punch Çevrimdışı

Punch

Yeni Üye
12 Ocak 2020
24
Button remapper premium versiyonu aşağıdan indirebilirsiniz.

Galiba sizde erişebilirlik kısmına kısıtlama getirilmiş. Şunu dene belki işe yarar.

Ayarlar > Cihaz Seçenekleri > Hakkında > Android TV OS derlemesi nin üzerine gelip ard arda 8 - 10 kere OK tuşuna basın ve Geliştirici Seçeneklerini açın. Belki geliştirici seçeneklerini açarsanız erişebilirlik kısıtlaması kalkar.

Bu arada arka planda çalışan uygulamaları programsız Geliştirici Seçeneklerinden kapatabilirsiniz.

S20815-1802144affb62c887cd567.jpg

S20815-180221.jpg

S20815-180228.jpg

S20815-180235.jpg

Arka Planda İşlem Yok seçeneğini seçerseniz uygulamadan çıktığınızda uygulama tamamen kapanır ve arka planda çalışmaz.
İlginiz için çok teşekkür ederim yüksek ihtimal dediğiniz gibi erişebilirlik kısıtlaması var Geliştirici seçenekleri açık button mapper ve remapper premium sürümü bende de kurulu ayrıca play storedeki uygulamasını da kurup denedim sonuç aynı çok can sıkıcı bir durum.

Geri
Üst Alt