Android telefon tavsiye

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Uzun süredir kullandığım S7edge artık hızıma yetişemez oldu.
Gerek ekran gerekse bataryası fazlasıyla yıprandı.
Bu makinayı çocuklarıma verip kendime yeni makina almayı düşünüyorum.

Aklımdaki makinalar.
S21 ultra sd 888 12/256
Mi 11 Ultra 12/256

Bu makinalara kullandığınız başka marka model tecrübeniz varsa tavsiyelerinizi beklerim.

Son düzenleme:
Çözüm
Bende Ağustos ayından beri telefon alamadım.
Eşime, arkadaşıma, ailenin bütün üyelerine Xiaomi aldım, (aldık) . Hemen hemen hepsinde Sensör sorunu var.
Bir kısmı yazılım ile düzeldi.
Diğer kısmı ise farkında bile değil öyle kullanıyorlar.
Bende Xiaomi 11 lite 5G NE veya Xiaomi 11 T alayım dedim. O sensör bozuk çıkar korkusu yüzünden duruyorum.
Samsung S20 fe g780g sevmedim.
10.000 TL ye kadar sorunsuz al kullan telefon var mı.
Apple iPhone
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Hocam bulabilirseniz s21 in snap dragon lu işlemcisini alın derim şahsi fikrim. İleride custom rom vs atması daha popüler ve bulunabilir oluyor romlar
Samsung knox belasını başımıza sandığından beri samsung telefonları rootlamanın esprisini bırakmadı.
Root yapıldığında knox sayısı 1 oluyor ve samsung ait yazılımlar çalışmıyor.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Samsung knox belasını başımıza sandığından beri samsung telefonları rootlamanın esprisini bırakmadı.
One plus markasına da bir bakın derim, adamlar kendileri bootloader kilidini unlock yaptırmaya izin veriyor diye duydum, xiaomiden daha hızlı şekilde.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Yıllarca Android tarafında tırmalayıp kafayı sıyırdım tabiri caizse. Bu dönemde nerdeyse kullanmadığımız marka kalmamıştı; Sony Xperia'dan HTC'sine kadar. Hele kardeşime hiç telefon dayanmıyordu. En sonunda radikal bir kararla 2016 yılında iphone'a geçtim. Üstelik kullandığım telefonu daha elimden çıkarmadan 2. telefon olarak aldım. O zamanlar Sony Xperia Z5 Compact vardı. Iphone SE ile arasındaki fark inanılmaz düzeydeydi, bidaha arkama bile bakmadım.

Telefon bir kere bile 1 saniyeliğine takılmaz mı kardeşim, bu nasıl bir yazılımdır gerçekten böyle bir şey yok. Android'in tamamen vakit ve para israfı olduğuna iyice kanaat getirdim. 2020 Haziran'da telefonuma su kaçtığı için yeni model SE'ye geçtim. Kaldığı yerden devam ediyor, saat gibi tik tak tik tak. Eski telefonum kuruyunca tekrar çalışmaya başladı, onunla da evde takılıyorum, hala ilk aldığım günkü performansta çalışıyor.

Anneler ve babalar gününde bizimkilere hediye olarak akıllı telefon aldım. Bir tanesine Xiaomi Redmi Note 8 Pro, diğerine de Oppo. Bazen güncelleme yaptırmak için veya takıldıkları başka bir konuda benden yardım istiyorlar. Telefonu daha elime alır almaz sıkılmaya başlıyorum, içten içe şaşıyorum bu android telefonları nasıl kullanıyorlar diye.

Android = Her yeri süslenmiş, ıvır zıvır özellikle dolu Hyundai
IOS = Sade ama sessiz, güvenli, süratli, konforlu bir Mercedes.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Telefon alma arifesindeyim kafalar karışık :hihi
Bir gözüm mi 11 ultra kayıyor
diğer gözüm s21 ultraya.
Şahsi düşüncem S21 ultrayı seçerdim ama Snapdragon işlemcili olması lazım. S20 Fe aldım, bundan önceki telefonum da samsung a7 2017 idi. A7'den zamanına göre gerek ekran gerek kamera gerek de kalitesinden çok memnundum, S20 Fe'ye geçtim. Şu an bundan da çok memnunum. Gönül isterdi ki amiral gemisi olan S20/S21'lerden birini alabilmeyi. M11 ultra da çok güzel gözüküyor. Samsung'un türkiyedeki S21'lerinde Exynos işlemci varmış tehlikeli vallahi. S20 Fe'lerin Türkiyeye gelen ilk cihazları da bu işlemci markasını kullanıyormuş ve aldığınıza pişman ettiriyormuş. Samsungu ekranı ve arayüzü için tercih etmiştim ama M11 Ultrada da amoled ve de 120hz varmış. Tercihim değişmeye başladı sanki :hihi:
Evet bu çok sıkıntılı bir durum vallahi. Benim de başım yandı bu konudan. Ama Costum bir roma denk geldim, ve samsungun çoğu uygulaması aktif hale gelmişti. Tabii bu demek olmuyor ki çözümü var. Samsung telefonda hiç bu riske girmemeyi tercih ederim. Cihazı orjinal haline döndürememek çok büyük saçmalık, androidin kolaylığını ve seçim yapabilme hakkını kaldırıyor. Şöyle de bir durum var samsungun kendi arayüzü kötü değil ve eskisi gibi kısıtlayıcı değil artık. Rootlamak için ya da ROM atmak için hiçbir sebep olmuyor. 128-256gb telefonda 1-2gb'lik sistem uygulamasından kurtulmaya da değmiyor. Eskiden 4-8-16GBlik telefonlarda çok işe yarıyordu tabii. Nasıl İOS alıp kurcalamadan en iyi deneyimi elde ediyorsan samsung da öyle olmuş. Ama benim için bir şey kaybettiriyor mu diye sorarsanız hayır derim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt