Android Smart TV Önerisi

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
Merhaba, yeni tv almak için arayışa girdim ve tv ler ile ilgili pek bilgim yok bu 3 tv arasından hangisini tavsiye edersiniz?

2586029_50d759782b6ce5405764b03076b2b75d_640x640.jpg

bu tvleri kullananlar var ise kullanım deneyimlerini yazarsa çok mutlu olurum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Beklentinize bağlı. En üstteki Hi-Level Vestel üretimi, en alttaki Hi-Level Atmaca elektronik (Sunny, Axen, Sheen vs.) üretimi.
En alttakini listeden elemenizi tavsiye ederim. (Üreticisi itibariyle.)
Aslında Awox'da müşteri desteği konusunda altyapısını oturtamamış bir firma ama yine de listenizde dursun isterseniz.
Bütçeniz nedir? Ne amaçla kullanmayı düşünüyorsunuz? TV kanalları, film, maç seyretme vs.
Ağırlıklı olarak TV ne amaçla kullanılacak?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Sadece netflix ve youtube izlemek adına smart lazımsa fazladan para harcamadan en uygun fiyatlı televizyona yönelmek lazım.Hi Level olur, seg olur, jvc olur vs.
Android olanlar konusunda tecrübem yok maalesef.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sadece netflix ve youtube izlemek adına smart lazımsa fazladan para harcamadan en uygun fiyatlı televizyona yönelmek lazım.Hi Level olur, seg olur, jvc olur vs.
Android olanlar konusunda tecrübem yok maalesef.

Android sadece uygulama desteği konusunda daha öne çıkıyor.
Şöyle bir dezavantaj mevcut, donanım zayıfsa Android işkenceye dönüşüyor.
Bir de Android işletim sistemli TV'lerde kanal geçiş süreci uzun oluyor genelde. Öyle söylüyorlar. :bilmiyom

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
Beklentinize bağlı. En üstteki Hi-Level Vestel üretimi, en alttaki Hi-Level Atmaca elektronik (Sunny, Axen, Sheen vs.) üretimi.
En alttakini listeden elemenizi tavsiye ederim. (Üreticisi itibariyle.)
Aslında Awox'da müşteri desteği konusunda altyapısını oturtamamış bir firma ama yine de listenizde dursun isterseniz.
Bütçeniz nedir? Ne amaçla kullanmayı düşünüyorsunuz? TV kanalları, film, maç seyretme vs.
Ağırlıklı olarak TV ne amaçla kullanılacak?
Bütçem 1500 tl ve ağırlıklı olarak uydu kullanılacak ama netflix ve youtube da kullanacağım. Android olması şart değil bana internet bağlantısında, youtube ve netflix de sıkıntı çıkarmasın yeter.Bu konuda bek bilgim olmadığı için sormak istedim,önerebileceğiniz tv var ise yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

temel reis

Yeni Üye
9 Ocak 2020
26
41
navitech android kullanıyorum görüntü kalitesi bana göre çok iyi özellikle indirdiğim iptv player ücretsiz olan iptv çok rahat oynatıyor ben geçen yıl media marketten 1350 liraya almıştım 102 ekran olanını şimdi bilmiyorum ne kadar ufak bir hatırlatma benim aldığım tv aynı zamanda led mönütör olarakta geçiyor uydu alıcısı yok içinde ama android uygulaması çok güzel tabi uydu alıcısı olanlarda var tercihine kalmış

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bütçem 1500 tl ve ağırlıklı olarak uydu kullanılacak ama netflix ve youtube da kullanacağım. Android olması şart değil bana internet bağlantısında, youtube ve netflix de sıkıntı çıkarmasın yeter.Bu konuda bek bilgim olmadığı için sormak istedim,önerebileceğiniz tv var ise yardımcı olursanız mutlu olurum.
İçinde hd uydu alıcısı olan smart tv bakmanız bence sizin için daha iyi tercih olacak gibi. Android işletim sistemi televizyona eklenmiş olursa gördüğümüz üzere daha gelişme sürecini tam çözmüş değil.Bu da işlemci kaynaklı sorun gibi.Mesela ben diğer televizyonumda xiaomi mi box kullanıyorum smart yerine bu kutuyu tercih ettim.Salonda ise Samsung televizyonumda ise smart özelliği var ve sorunsuz youtube, netflix izliyor.Bazen cep telefonunu televizyona yansıtıyorum. Bana göre size uygun olan smart özellikli ips panele sahip bir televizyon.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

A101'e BİM'e gelen TV'lere bakın derim.
Vestel üretimi bir cihaz işinizi görebilir. 1500'e var mı bilmiyorum ama.
Forumda fırsat bölümü ve tv tavsiye bölümüne bakarsanız bir şeyler çıkacaktır mutlaka.

Onun haricinde Vestel'in üretip ihraç ettiği ürünler VS Outlet isimli mağazalarda da satılıyor. Oturduğunuz şehirde varsa gidip bir göz atabilirsiniz.
En azından gözünüze kestirdiğiniz bir model olursa belki buradaki arkadaşlar yardımcı olabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bence düz tv al,madem uydu cihazı ağırlıklı olacak,çok para vermeye değmez,hele bu zamanda.Vestel ürünü tvlerde smart var ama yok gibi bir şey,fakat görüntü tazeleme hızı en az 400hz smartlarda.
Uydu cihazı ne var elinde peki,umarım kaliteli bir cihazdır,yani uygulama destekli demek istedim ,yoksa android box çok çok işini görür :ok.

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
Hepinize yorumları için teşekkür ederim. Şuan fikrimi değiştirdim düz (smart özelliği olmayan) bir tv alıp daha sonra da tvbox ile beraber kullanacağım, Full hd ve panel konusunda iyi denebilecek tv modeli tavsiyelerinize açığım 39'' , 43'' arası bir tv arıyorum, limit 1500-1600tl

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Şuan düşüncem o yönde Xiaomi Mi Box S almayı düşünüyorum, sadece tv konusunda henüz karar veremdim.Tv konusunda da yardımlarınızı bekliyorum

Çok anlamam tv işinden ama bende burada konu açmıştım ustalar yardımcı oldu

Hem lg hem Philips tv var webos kullanımı çok kolay 5 yaşındaki oğlum bile youtube gibi istediği uygulamayı açabiliyor Philips android var ama cidden kullanımı zor son karar sizin

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Bütçeniz az ise, Letgo'dan temiz 3-5 aylık cihaz denk gelebiliyor. Bütçem çok fazla yoktu benim de. Letgo'dan temiz bir Regal 43R6520F IPS panel tv denk geldi. Vesteli aradım sordum, garantisi de 2.5 yıldı. 1200 TL'ye de denk gelince almak için çok düşünmedim. Şimdilerde memnun bir şekilde yaşama devam ediyorum.
Netflix, puhu, blu gibi farklı platformlar mevcut. Bir bak derim letgodan. Smart yaz arat, olmadı regal yaz, yani marka yaz arat. Duruma göre yeni ilanlara göre sırala listeyi. Umarım istediğin tvyi acele etmeden doğru seçersin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt