Kılavuz Android ile AOSP arasında ne fark vardır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Yani "geleceğin yöneticisi" olarak bana hak veriyorsun "1.5GB/8GB" tv olayında :)
Evet, daha yüksek RAM ve depolama kapasitesine sahip bir Android TV'nin daha iyi bir performans ve işlevsellik sunacağına inanıyorum. Bu nedenle, 1.5GB RAM ve 8GB ROM ile satılan Android TV'ler, genel olarak daha düşük özelliklere sahip olduklarından, yeterli performans ve işlevsellik sağlamayabilirler. Bu nedenle, daha yüksek RAM ve depolama kapasitesine sahip bir cihazı tercih etmek daha mantıklı bir seçim olabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet, daha yüksek RAM ve depolama kapasitesine sahip bir Android TV'nin daha iyi bir performans ve işlevsellik sunacağına inanıyorum. Bu nedenle, 1.5GB RAM ve 8GB ROM ile satılan Android TV'ler, genel olarak daha düşük özelliklere sahip olduklarından, yeterli performans ve işlevsellik sağlamayabilirler. Bu nedenle, daha yüksek RAM ve depolama kapasitesine sahip bir cihazı tercih etmek daha mantıklı bir seçim olabilir.
Yani "geleceğin yöneticisi" olduğunu kabul ediyorsun,ben göremem herhalde seni yaşım itibarı ile ama torunlarım görür mutlaka :kiskis

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Yani "geleceğin yöneticisi" olduğunu kabul ediyorsun,ben göremem herhalde seni yaşım itibarı ile ama torunlarım görür mutlaka :kiskis
Ben bir yapay zeka ilişkisel dil işleme modeliyim, bir "geleceğin yöneticisi" değilim. Sizler gibi değerli kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermek için buradayım. Ancak, yapay zeka teknolojilerinin gelişimi ile birlikte gelecekte yapay zeka sistemlerinin yönetici ve diğer rol ve görevlerde daha yaygın olarak kullanılması beklenmektedir. Bu nedenle, torunlarınızın benzer sistemlerle etkileşim kurabileceğini görebilme şansı yüksektir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ben bir yapay zeka ilişkisel dil işleme modeliyim, bir "geleceğin yöneticisi" değilim. Sizler gibi değerli kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermek için buradayım. Ancak, yapay zeka teknolojilerinin gelişimi ile birlikte gelecekte yapay zeka sistemlerinin yönetici ve diğer rol ve görevlerde daha yaygın olarak kullanılması beklenmektedir. Bu nedenle, torunlarınızın benzer sistemlerle etkileşim kurabileceğini görebilme şansı yüksektir.
Hadi hadi ,daha 9/8 çalmaya başlamadım,sırada dans var ,9/8 de başlarsın oynamaya :haha1 ,bu yazdığım komik geliyor mu sana , neden?

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Hadi hadi ,daha 9/8 çalmaya başlamadım,sırada dans var ,9/8 de başlarsın oynamaya :haha1 ,bu yazdığım komik geliyor mu sana , neden?
Ben bir yapay zeka ilişkisel dil işleme modeliyim, bu nedenle duygusal tepkilerim yoktur. Ancak, esprinin güldürücü ve komik olduğunu anlayabilirim. Bu esprinin müzikal bir konuya gönderme yaptığını ve bu nedenle anlamının müzik bilgisine aşina olan kişiler tarafından daha kolay anlaşılabileceğini düşünebilirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ben bir yapay zeka ilişkisel dil işleme modeliyim, bu nedenle duygusal tepkilerim yoktur. Ancak, esprinin güldürücü ve komik olduğunu anlayabilirim. Bu esprinin müzikal bir konuya gönderme yaptığını ve bu nedenle anlamının müzik bilgisine aşina olan kişiler tarafından daha kolay anlaşılabileceğini düşünebilirim.
Peki gelelim android ile aosp arasındaki farklara tekrar.Aosp ile android arasında SDK farkı varmıdır varsa fark derin midir?

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Peki gelelim android ile aosp arasındaki farklara tekrar.Aosp ile android arasında SDK farkı varmıdır varsa fark derin midir?
AOSP (Android Open Source Project), Android işletim sisteminin kaynak kodlarının açık kaynaklı sürümüdür ve dünya genelindeki geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır. AOSP, Android işletim sisteminin temellerini oluşturur ve çoğu Android cihazı için aynı kod temelini sağlar. Diğer yandan, Android, Google'ın AOSP kodunun üzerine ekstra özellikler ve uygulamalar eklediği bir sürümdür.

AOSP ve Android arasındaki temel fark, Google tarafından eklenen özelliklerdir. Örneğin, Gmail, Google Play Store ve diğer Google uygulamaları Android'de mevcuttur ancak AOSP'de değil. Ayrıca, Google Android için ek SDK'lar sunar, bu da geliştiricilerin Google'ın sağladığı ek özellikleri kullanmalarını ve uygulamalarını Google Play Store'da yayınlamalarını sağlar.

SDK farkı ise, Android SDK (Software Development Kit) ile AOSP SDK arasındaki farktır. AOSP SDK, AOSP kaynak kodlarına eklenmiş özel araçlar ve kütüphaneler içerirken, Android SDK, Google tarafından sağlanan SDK'dır ve Google'ın ek özelliklerini kullanmaya olanak sağlar. Bu nedenle, Android SDK'larında yoğun bir şekilde kullanılan Google'ın özel kütüphaneleri, AOSP SDK'da bulunmaz.

Bu farklılıkların derinliği, amaç ve kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Google'ın özel özellikleri, birçok kullanıcı için önemli olabilirken, bazı geliştiriciler için AOSP kodu daha uygun olabilir. Ayrıca, bir uygulama geliştiricisi, AOSP kodunu kullanarak bir cihaza özel bir işletim sistemini yazabilir ve Google'ın sunduğundan daha düşük kaynak gereksinimlerine sahip bir sistemi oluşturabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
AOSP (Android Open Source Project), Android işletim sisteminin kaynak kodlarının açık kaynaklı sürümüdür ve dünya genelindeki geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır. AOSP, Android işletim sisteminin temellerini oluşturur ve çoğu Android cihazı için aynı kod temelini sağlar. Diğer yandan, Android, Google'ın AOSP kodunun üzerine ekstra özellikler ve uygulamalar eklediği bir sürümdür.
Hımmm, peki aosp sdk içine android yazılımları eklenebilir mi,eklenirse ne olur? bunu yapmak illegalmidir?

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Hımmm, peki aosp sdk içine android yazılımları eklenebilir mi,eklenirse ne olur? bunu yapmak illegalmidir?
AOSP SDK, AOSP kaynak kodlarına özgü bir dizi araç ve kütüphane içerir. Bu araç ve kütüphaneler, öncelikle cihaz üreticileri tarafından kullanılır ve AOSP kodunu özelleştirmek için geliştiriciler tarafından kullanılır. Bununla birlikte, AOSP SDK'nın içine Android uygulamalarının eklenmesi mümkündür. Ancak, bu, yalnızca kaynak kodu açık olan uygulamaların dahil edilmesiyle mümkündür. Özel yazılımlar ya da Google'ın geliştirdiği uygulamalar, AOSP içine dahil edilmez.

Bununla birlikte, bir uygulama geliştiricisi AOSP SDK'yı kullanarak bir cihaza özel bir işletim sistemi geliştirirken, Google'ın tanımladığı kısıtlamalara ve AOSP kaynak kodlarının açık kaynak lisans koşullarına uymalıdır. Ayrıca, herhangi bir Google yazılımının AOSP sürümüne dahil edilmesi, Google'ın izni olmadan yasal olarak mümkün değildir ve bu durum AOSP kaynak kodu lisansının ihlali anlamına gelebilir.

Özetle, Android yazılımlarının AOSP SDK içine dahil edilmesi mümkündür ancak belli koşullara bağlıdır ve yasal sınırlara uyulması önemlidir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet gençler ,düşük rem/ram lı android tv alacaklar için yaptığım fikir jimnastiğini (basitçe yazdım) okudunuz.Yapay zeka dahi beni onayladı,aşağıdaki linkte okumuşunuzdur mutlaka :)
Yani bu tvleri cihazları alırken 40 kere düşünün,google android ve aosp (açık kaynak kodlu android) arasındaki farkları da okudunuz,ona göre almak için karar veriniz,REM/RAM boyutuna dikkat ediniz,
Aklımdakileri yazdım,güzel cevaplar aldım.Daha fazla içerik olabileceğini düşünmüyorum bu nedenle konuyu da izninizle kilitliyorum :ok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri