B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Alacağınız cihazı TV'ye baglayacaksiniz cihazın Android olması demek telefonunuzda kullandığınız bir çok uygulamayı da TV de kullanacağınız anlamına gelir artı kaplosuz klavye mouse seti aldınız mı tvnizi Android li bilgisayar gibi kullanmanızı sağlar bu kadar basit
bu çok iyi.peki bu esnada telefonu cihaza bağlamak gerekli mi?
bir sorum daha olacak.tv yı windowsa çevirebilmek mümkün mü
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu cihaz ile tv'ye hiç birşey kurulmaz hocam , ancak cihaza kurulabilir. Sorduğunuz ikinci soruya gelirsek dahili uydu cihazlı tv box vardır. Aşağıya iki örnek koyuyorum.

Magicsee C400

Mecool K1 Pro - Mecool K2 Pro - Mecool K3 Pro

birkaç sorum olacak
türkçe dil seçeneği varmıdır ?
aliexpresten daha önce alışveriş yapmadım.güvenlimi ?ne kadar sürede elıme ulaşır ?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
bu çok iyi.peki bu esnada telefonu cihaza bağlamak gerekli mi?
Gerekli değil,telefon ayrı ,cihaz ayrı ,sadece "telefona ne yüklüyorsanız buna da onu yüklersiniz" demek istemiş :)
bir sorum daha olacak.tv yı windowsa çevirebilmek mümkün mü
Tabii ki mümkün değil , hatta yapılabilinirse bir devrim olur :)
Diğer konular hakkında bir bilgim yok maalesef.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
fiyata yanlış bakmışım bayağa pahalıymış :)
bunun daha uygun olanı yok mu:)
Türkçe dil hepsinde mevcut , Aliexpress güvenilir bir mağazadır.

Fiyat konusuna gelirsek , uydu alıcı özelliği olduğu için fiyatı doğal olarak yüksek. Uydu alıcı özelliği olmayanların fiyatları daha uygundur.
Bu arada ürünü aldıktan sonra fiyatın dahada artması ihtimaller arasındadır. Aldığınız ürün Türkiye'ye giriş yaptığında yani İST. Başakşehir PİM'e , paket buradan direkt sizin adresinize gelirse her hangi başka bir ücret ödemezsiniz. Eğer paketiniz İST Başakşehir PİM'den gümrük kontrolü için İST. Başakşehir UKİM'e gönderilirse , aldığınız ücrete ek %20 gümrük vergisi , %6.7 veya %20 Ötv , 18 euro TRT Bandrolü , 5.20 TL Gümrüğe sunma üceti ödersiniz.

Paketin İST. Başakşehir PİM'den direkt size gelmesi yada kontrol için İST. Başakşehir UKİM'e gönderilmesi tamamen şans ?‍♂️

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Türkçe dil hepsinde mevcut , Aliexpress güvenilir bir mağazadır.

Fiyat konusuna gelirsek , uydu alıcı özelliği olduğu için fiyatı doğal olarak yüksek. Uydu alıcı özelliği olmayanların fiyatları daha uygundur.
Bu arada ürünü aldıktan sonra fiyatın dahada artması ihtimaller arasındadır. Aldığınız ürün Türkiye'ye giriş yaptığında yani İST. Başakşehir PİM'e , paket buradan direkt sizin adresinize gelirse her hangi başka bir ücret ödemezsiniz. Eğer paketiniz İST Başakşehir PİM'den gümrük kontrolü için İST. Başakşehir UKİM'e gönderilirse , aldığınız ücrete ek %20 gümrük vergisi , %6.7 veya %20 Ötv , 18 euro TRT Bandrolü , 5.20 TL Gümrüğe sunma üceti ödersiniz.

Paketin İST. Başakşehir PİM'den direkt size gelmesi yada kontrol için İST. Başakşehir UKİM'e gönderilmesi tamamen şans ?‍♂️
peki aliexpressden taksitli satış varmı ?peşin ödemek istemıyorum.birde buradan alınan ürünlerde garanti olayı varmı?
aynı ürünü n11 de gördüm 1050 tl.sordum tv arkasına koyulamıyormuş
vergiler eklenırse hesaplamadım ama yıne buradaki satış fiyatına gelır gıbı

(Beyaz) Çevrimdışı

(Beyaz)

Aktif Üye
23 Haz 2018
143
44
peki aliexpressden taksitli satış varmı ?peşin ödemek istemıyorum.birde buradan alınan ürünlerde garanti olayı varmı?
Normal cihaz alın 250 300tl arası işinizi fazlasıyla görür

(Beyaz) Çevrimdışı

(Beyaz)

Aktif Üye
23 Haz 2018
143
44
Normal cihaz alın 250 300tl arası işinizi fazlasıyla görür

TRY 125.12 20%OFF | MECOOL M8S ARTı L akıllı tv kutusu Amlogic S912 2 GB RAM 16 GB ROM 2.4G WiFi 100 Mbps BT4.2 Destek 4 K H.265 Android7.1 Için Set Top Box
bunu bir inceleyin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

uydu alıcısıda almayı düşünuyorum.ayrı ayrı cihaz almaktansa tek cihazda olsa iyi olur.yer sorunum var.
duvardaki tv nın arkasına koyabılseydım ıyı olurdu
TV de uydu alıcısı yokmu

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Satın alırken taksit yok diye biliyorum , fakat satın aldıktan sonra bankayı arayıp yaptığı alışverişi taksite böldürenler var. Garanti var olmasına varda Çin'e göndermen gerek cihazı felan uzun hikaye ? vergi işi dediğim gibi şans , 22 Euro üstü her alışverişe vergi eklenir , zaten ürünü aldığın fiyatı yazarsa paketin üzerine satıcı , direkt UKİM'e gider paket vergi eklenmesi için. Ama Çin'li kardeşlerimiz bunu bildikleri için genelde hep 5 - 10 - 15 usd felan yazarlar paketlerin üzerine ?

Sen yinede Aliexpress'ten satın aldığında satıcıya paketin üzerine toy accessory yazmasını , fiyatınıda 15 usd yazmasını söyle. Böylelikle gümrüğe girme şansını biraz azaltmış olursun , yinede gümrüğe giderse ne olur diye sorarsan , yani ben bunun üstüne toy accessory yazdırdım içinde tv box var , başıma bir iş gelir mi dersen , gelmez. Onlar açar bakar Tv box olduğunu görür ve 15 usd olmadığına karar verirler , sonra senden kredi kartı ekstreni mail atmanı isterler ürüne değer biçmek için , aldığın fiyata göre vergilerini ekleyip gönderirler sana.

Kargo dahil 475 TL
%20 gümrük vergisi 95 TL
%6.7 Ötv 32 TL
TRT Bandrolü 118 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 5.2 TL

Toplam 725 TL

Mecool Klll Pro

Kargo dahil 582 TL
%20 Gümrük Vergisi 116 TL
%6.7 Ötv 39 TL
TRT Bandrolü 118 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 5.2

Toplam 860 TL

NOT: Fiyatlar dolar ve euro nun iniş çıkışına göre değişebilir.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Satın alırken taksit yok diye biliyorum , fakat satın aldıktan sonra bankayı arayıp yaptığı alışverişi taksite böldürenler var. Garanti var olmasına varda Çin'e göndermen gerek cihazı felan uzun hikaye ? vergi işi dediğim gibi şans , 22 Euro üstü her alışverişe vergi eklenir , zaten ürünü aldığın fiyatı yazarsa paketin üzerine satıcı , direkt UKİM'e gider paket vergi eklenmesi için. Ama Çin'li kardeşlerimiz bunu bildikleri için genelde hep 5 - 10 - 15 usd felan yazarlar paketlerin üzerine ?

Sen yinede Aliexpress'ten satın aldığında satıcıya paketin üzerine toy accessory yazmasını , fiyatınıda 15 usd yazmasını söyle. Böylelikle gümrüğe girme şansını biraz azaltmış olursun , yinede gümrüğe giderse ne olur diye sorarsan , yani ben bunun üstüne toy accessory yazdırdım içinde tv box var , başıma bir iş gelir mi dersen , gelmez. Onlar açar bakar Tv box olduğunu görür ve 15 usd olmadığına karar verirler , sonra senden kredi kartı ekstreni mail atmanı isterler ürüne değer biçmek için , aldığın fiyata göre vergilerini ekleyip gönderirler sana.

Kargo dahil 475 TL
%20 gümrük vergisi 95 TL
%6.7 Ötv 32 TL
TRT Bandrolü 118 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 5.2 TL

Toplam 725 TL

Mecool Klll Pro

Kargo dahil 582 TL
%20 Gümrük Vergisi 116 TL
%6.7 Ötv 39 TL
TRT Bandrolü 118 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 5.2

Toplam 860 TL

NOT: Fiyatlar dolar ve euro nun iniş çıkışına göre değişebilir.
banka taksit yapar üzerine faiz ekler.ne anladım o işten :)
garantisi yoksa 2-3 gün arızalandı at çöpe o kadar para gider havaya
aliexpressin türkçe sayfası var .bu söyledıklerınızı Türkçe mı
yazacağım yoksa ingilizce falan mı :)
bu fiyata 725 tl ye sahibinden satıcı gördüm.belkıde bu da oradan satın alıp vergisini ekleyıp satıyor.ama heralde yıne garantis yoktur
bu cihazın muadili Türkiyede garantili falan olanı yokmu?hiç bununla uğraşmak istemiyorum.zırıltısı çok :)

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
uydu alıcısıda almayı düşünuyorum.ayrı ayrı cihaz almaktansa tek cihazda olsa iyi olur.yer sorunum var.
duvardaki tv nın arkasına koyabılseydım ıyı olurdu
Bluetooth kumandalı bir model satın alırsanız kumandayı sadede ilk açışta cihaza doğru tutup açabilirsiniz. Cihaz açıldıktan sonra kutunun nerde olduğunun veya kumandanın ne yöne baktığının önemi yok.
İkinci bir seçenek usb ile çalışan 2.4 ghz kablosuz bir kumanda almak. Usb alıcısı cihazda sürekli takılı durur. Ama yukarda söylediklerim bunun için de geçerli.

Bir de cihaza kurduğunuz programlar ile yerli şifresiz kanalları izlemeniz mümkün. Bunun için yılmaz tv, garaveli, kodi Türk vod eklentileri yardımcı olur.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bluetooth kumandalı bir model satın alırsanız kumandayı sadede ilk açışta cihaza doğru tutup açabilirsiniz. Cihaz açıldıktan sonra kutunun nerde olduğunun veya kumandanın ne yöne baktığının önemi yok.
İkinci bir seçenek usb ile çalışan 2.4 ghz kablosuz bir kumanda almak. Usb alıcısı cihazda sürekli takılı durur. Ama yukarda söylediklerim bunun için de geçerli.

Bir de cihaza kurduğunuz programlar ile yerli şifresiz kanalları izlemeniz mümkün. Bunun için yılmaz tv, garaveli, kodi Türk vod eklentileri yardımcı olur.
ee varmı böyle tavsiye edebileceğiniz bir cihaz :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt