Analog uydu alıcısı kullanan var mı acaba | Sayfa 2 | Tavsiye FORUMU

Analog uydu alıcısı kullanan var mı acaba

denysmih6

Bronz Üye
6 Aralık 2019
279
ben şanslı kesimdenim anolog uydu alıcısı ilk komşu aldı çanaklar falan hava atıyor bizim komşu benim uydu şöyle böyle diye kasılyor komşu 3 ay sonra dijital uydu alıcısı çıktı ben onu aldım ee komşu senin uydu diyorum hani varya kem küm kaldı öyle bizim komşu ne günlerdi yahu eski günler iyidi dosluk komşuluk sıcaklık vardı insanlar küçücük şeyler ile mutlu olabiyordu insanlar şimdilerde hiç birseyi beğenmiyoruz asık suratlar stres geçim derdi zamlar hayat pahalılığı vergiler ona para buna para derken her sene yeni bir model yeni ürünler gelişen teknoloji 4 k uhd uydu alıcı dur bakalım daha neler çıkacak belki uçan arabalar çıkar şanslıysak alırız bir uçan araba not: uçan arabalar olmaz demeyin yapıldı ama gelişmiş değil belki ilerde şu jetgiler deki gibi ufak boyutlu uçan arbalar olur kim bilir ömür yeterse görebiliriz belki☺
 

rambo3434 

Silver Üye
2 Şubat 2020
702
analog yayınlar varken, analog uydu alıcısı ile anten ayarı yapmak bir zevkti. önce hafif karıncaların :kiskis değişmeye başlamasına tanıklık etmek, ardından bozuk yayın, ardından ince ayar ve işte, net yayın. yaşlanmışız be. :)
 

akrep2018 

Bronz Üye
16 Eylül 2018
342
58
Ben de uydu ve çanak işime amatörce (1998 yılıydı galiba)90 lık alimunyum markasız çanak,kyoto marka lnb ve uydu cihazıyla başladım.Çanağı analog uydu cihazını çatıya çıkararak kendim kurdum ve ayarladım.Tabii seyyar kablo ile elektrik çektikten sonra.Hala çanaklarımı kendim kurar ve ayarlarım.Ne günlerdi be hey gidi günler.
 

Serinsu

Aktif Üye
10 Aralık 2019
363
42
ne günlerdi yahu eski günler iyidi dosluk komşuluk sıcaklık vardı 👍 insanlar küçücük şeyler ile mutlu olabiyordu insanlar şimdilerde hiç birseyi beğenmiyoruz 👍asık suratlar 👍stres geçim derdi zamlar hayat pahalılığı vergiler ona para buna para derken her sene yeni bir model yeni ürünler gelişen teknoloji 👍4 k uhd uydu alıcı dur bakalım daha neler çıkacak belki uçan arabalar çıkar şanslıysak alırız bir uçan araba 👍not: uçan arabalar olmaz demeyin yapıldı ama gelişmiş değil belki ilerde şu jetgiler deki gibi ufak boyutlu uçan arbalar olur kim bilir ömür yeterse görebiliriz belki
Koç alır abi para yetmez uçana
 

teraspy 

The Emmi
TFC Team
26 Kasım 2018
8,890
60
Nasıl analog oluyor :alala ilk dijital bu
Değil ilk dijital ,onların kanal ayarı bile değişikti
analog yayınlar varken, analog uydu alıcısı ile anten ayarı yapmak bir zevkti. önce hafif karıncaların :kiskis değişmeye başlamasına tanıklık etmek, ardından bozuk yayın, ardından ince ayar ve işte, net yayın. yaşlanmışız be. :)
Tam da böyle oluyordu ,bazı uydu alıcılarında iki lnb girişi vardı ,biri analog diğeri dijital ,ve bunları birleştiren bir de kablo verilirdi yanında ki iki alandan yayın alınabilsin ,o kablolaları halen kullanıyorum mesela ben :) (iki kablom var köyde ,boyları 20 cm falan)
 

omrdml 

Umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi...
Bronz Üye
19 Eylül 2019
296
Bu modüllerden bende çok vardı inan.5v ile çalışan rf in-out :) ,Sanki yinede var gibi hatırlıyorum ,söz vermiyorum ama köye gittiğimde bakayım,varsa alıp geleyim , bir ara doluydu bende bunlar ,çeşitli amaçlar için kullanıyordum ,yazmayayım şimdi :)
Hepsine talibim Alaattin abicim.
 

Benzer konular

Üst