Önemli Anakart degisimi hakkinda dikkat edilmesi gereken ayrintilar,deneyimlerim..

E Çevrimdışı

elektrowolf

Yeni Üye
16 May 2020
30
36
Bu kart eger besleme kartinizla uyum saglarsa ayriyeteen wifi modül e ihtiyaciniz var,sizin kartinizda wifi modül yok görünüyor.Socketler uyumlu görüntü problemi cikarsa eger yazilimla düzeliyor,ben forumdaki panel yazilimlari yükleyerek cözüyorum sorunu.saticiya sorun hangi besleme ünitesi kullanilmis
Evet dogrudur wifi modül yok, modulu almam mi gerekir bu kartin calismasi icin.
Ayrica yazilimi çöken karti kurtarma durumumuz oluyor mu. Bir ihtimal belki mb95 kartin yazilimi tamamen çökmüştür, standby isigi da gelmiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet dogrudur wifi modül yok, modulu almam mi gerekir bu kartin calismasi icin.
Ayrica yazilimi çöken karti kurtarma durumumuz oluyor mu. Bir ihtimal belki mb95 kartin yazilimi tamamen çökmüştür, standby isigi da gelmiyor.
Çöken kart tabii ki kurtarılır ,ama mb95 iki türli flash kullanıyor ,1mb ve 2mb lık.Sendeki neydi acaba ,yoksa flash programlama gerekir (sökülüp)

E Çevrimdışı

elektrowolf

Yeni Üye
16 May 2020
30
36
Çöken kart tabii ki kurtarılır ,ama mb95 iki türli flash kullanıyor ,1mb ve 2mb lık.Sendeki neydi acaba ,yoksa flash programlama gerekir (sökülüp)

mb95m karta nasıl flash program atabilirim, açıkcası ilk başlarda tv nin kumanda ledi yanıp sönüyordu, ancak yazılım yükledikten sonra tamamen gitti, besleme kartının çalışır olduğundan eminim o yüzden ya yeni mb95m kart alacağım yada elimdeki karta tekrar programlama yaparak ayağa kaldıracağım.

yardımcı olabilirseniz sevinirim

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Kendi kendime Ömer dedim, büyük düşün. MB96'yı neden MB97 ile değiştirmeye çalışıyorsun. Daha önce Adem hocanın şöyle bir paylaşımı vardı.

_20200527_001113.png

Bu mb120 ve mb130 sadece 4k çözünürlükleri mi destekliyor? Fhd panellerde uygun pcf ile çalıştırılabilir mi?

MB96'yi soket vb. uyum sağlaması durumlarında 120 yada 130 serileri ile değişim yapılabilir mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlla maksimum MB110 mu takabilirim?

Bu beden ne Şahin - BMW 3.20 swapları, ne full enjeksiyon yapılmış Serçe'ler gördü. Yerli televizyonumuzun kartları mı uydurulamayacak Allah aşkına ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bunun cevabi tek bir etkene bagli degil ki!! Ilk önemli olan etken panel, aslinda panele uygun ekipman ayarlamaya calisiliyor,ve ayarlanacak ekipman sayisi panelle birlikte 3 .Eger siz 2 etkeni sabit tutup sadece anakarti degistirerek sonuca gitmeye calisiyorsaniz secenekleriniz azaliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
mb95m karta nasıl flash program atabilirim, açıkcası ilk başlarda tv nin kumanda ledi yanıp sönüyordu, ancak yazılım yükledikten sonra tamamen gitti, besleme kartının çalışır olduğundan eminim o yüzden ya yeni mb95m kart alacağım yada elimdeki karta tekrar programlama yaparak ayağa kaldıracağım.

yardımcı olabilirseniz sevinirim
Programlamayı elinde donanım varsa tabii yaparsın,ama en iyisi kartı söküp A Adem Helvacı Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji gönderebilirsin ,en azından işin garantili olur :ok

E Çevrimdışı

elektrowolf

Yeni Üye
16 May 2020
30
36
Kendi kendime Ömer dedim, büyük düşün. MB96'yı neden MB97 ile değiştirmeye çalışıyorsun. Daha önce Adem hocanın şöyle bir paylaşımı vardı.

_20200527_001113.png

Bu mb120 ve mb130 sadece 4k çözünürlükleri mi destekliyor? Fhd panellerde uygun pcf ile çalıştırılabilir mi?

MB96'yi soket vb. uyum sağlaması durumlarında 120 yada 130 serileri ile değişim yapılabilir mi?

Bu beden ne Şahin - BMW 3.20 swapları, ne full enjeksiyon yapılmış Serçe'ler gördü. Yerli televizyonumuzun kartları mı uydurulamayacak Allah aşkına ?
Evet ustad yazdiginin her kelimesi dogru ancak forumda bence şöyle bir konu başlığı olmali
Lcd paneli hangi kartlar ile calistirabilirim karti bozulan eski kartlari ayaga kaldirmaya ugrasmasin

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Lcd paneli hangi kartlar ile calistirabilirim
Keske böyle bir kategorilendirme yapilabilseydi. Benim tecrübe ettigim gibi yeri geliyor bozuk bir mb97 anakart yerine baska bir mb97 anakart takip görüntü alamiyorsunuz veya iki mb97 kartin kablo baglanti yerleri bile farkli, kullanmaniz mümkün olmuyor .Ayrica besleme ünitesi ve Panel arasinda cikabilecek uyumsuzlugu daha denklemin icine katmadim.
Ben elimde ki saglam panele mevcut kartindan teknolojik olarak daha iyi özelliklere sahip kart takmayi denedim hep.Sonuc olarak saglam panele kart uydurmaya calisiyoruz aslinda . Bu islemlerde bu karta en fazla bu anakart takilabilir gibi bir kisitlama yok, ama eski tv lerin enerji tüketimleri yeni tvlere göre daha fazla bu yüzden yeni model anakart takmaya calisildiginda besleme karti uyumsuzlugu da ortaya cikma ihtimali daha fazla oluyor bu sefer anakart ve besleme kartlarinin ikisini degistirerek cözüme gitmeniz gerekiyor.
Forumda en son paylasilan panel yazilimlari ile cikan görüntü problemlerini deneme yanilma yöntemiyle ,eskiye göre daha kolay cözmek mümkün.
Sonuc olarak kullanacaginiz panel tipi ve panelin elektrik ihtiyacina uygun anakart ve besleme ünitesi secimi yapmaniz gerekiyor.Hatta elinizde uyumlu malzemeniz varsa vestel tv de kullanilmis panele samsung anakart ve beslemesini bile takmaniz mümkün (arka kasa uyumsuzlugu garanti)..

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Sözlerinizden yola çıkarak, örneğin; 55" panelli bir tv için, 55" panelli başka bir tv'nin "anakartı" kullanılabilir mi hocam? Besleme ünitesinden gelen voltaj yeterli olacağından, uygun kabloları da bulunca takmamız mümkün müdür?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri