Anahtarlı Normal Seyar Prizler Güvenlimi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Günaydın Evimde Bilgisayarımda On-Of Anahtara Sahip Seyyar Kullanmaktayım Bugün Sabah Düğmeye Bastığımda Hoparlörümden Hafif Bir Bup Sesi Geldiğini Ve Hoparlörümün Açma Kapama Tuşuna Basmadığım Halde ışığının Yanıp Söndüğünü Gördüm Bunun Nedeni Nedir? Akım Korumalı Prizmi Alsam Sizce ? Yoksa Her Cihazı Çalıştıracağım Zaman Önce Seyyarı Açıp Sonramı Hoparlörün Fişini Taksam Çok Korkuyorum Bozulacak Diye Ya :ciks:bilmiyom

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Viko nun var bende anahtarlı hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. 2-3 senedir kullanıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O bence hoparlöründen kaynaklı olabilir. Ya da arakablonun oluşturduğu dirençten dolayı da olabilir.
Bende de var mesela ara kablo, vantilatörü açtığımda monitör saniyelik gidip geliyor. Muhtemelen kablonun oluşturduğu dirençten kaynaklıdır diyorum.
Anahtarlı prizler ezelden beridir var, bence siz biraz rahat olun. :hihi

Bu arada hoparlörünün markası Logitech mi?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
O bence hoparlöründen kaynaklı olabilir. Ya da arakablonun oluşturduğu dirençten dolayı da olabilir.
Bende de var mesela ara kablo, vantilatörü açtığımda monitör saniyelik gidip geliyor. Muhtemelen kablonun oluşturduğu dirençten kaynaklıdır diyorum.
Anahtarlı prizler ezelden beridir var, bence siz biraz rahat olun. :hihi

Bu arada hoparlörünün markası Logitech mi?
Aynen Kardeşim Logitech :ara Rahat olamıyorum işte

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
:sopa1:sopa1
O ses Logitech'in dandik mühendisliğinden kaynaklıdır muhtemelen. :hihi
Logitech Eski logitech Deyilki Adamlar Sanki Cünüp Yada isteksiz çalışıyorlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Seyyar kablosu yerde sarili sekildemi duruyor.
Hayır Bilgisayar masasına alt kısma monte etmişim düğmeyi açar açmaz buupp ışık hafif yanar söner korkuyorum ya bişey olcak diye :hmm

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Logitech Eski logitech Deyilki Adamlar Sanki Cünüp Yada isteksiz çalışıyorlar

O tip dip sesleri kullandığım ses sistemlerinde ben de alıyordum. Kimisinde alıyordum, kimisinde almıyordum.
Bence cihazın içindeki mühendislikle alakalı. Devre tasarımıyla.
Bir cihazı açtığınızda diğer cihazınız anlık gidip gelmiyorsa, benimki gibi, bence endişe etmeyin.
Bütçeniz varsa kaliteli on-line ups'lerden alın. En azından verilerinizi korursunuz.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
O tip dip sesleri kullandığım ses sistemlerinde ben de alıyordum. Kimisinde alıyordum, kimisinde almıyordum.
Bence cihazın içindeki mühendislikle alakalı. Devre tasarımıyla.
Bir cihazı açtığınızda diğer cihazınız anlık gidip gelmiyorsa, benimki gibi, bence endişe etmeyin.
Bütçeniz varsa kaliteli on-line ups'lerden alın. En azından verilerinizi korursunuz.
Benim Tesisat biraz Karışık kardeşim UPS var Online makelsan Marka Ama O sadece Kasayı ve Ekranı Besliyor Ses Sistemleri hiçbir şekilde UPS lere bağlanmaz:hayirBunu Bana Logitech Te içerde Çalışan Teknik servis elemanı dedi daha önce ben bağladım ama iyi beslemiyor ses kalitesi düşüyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Benim Tesisat biraz Karışık kardeşim UPS var Online makelsan Marka Ama O sadece Kasayı ve Ekranı Besliyor Ses Sistemleri hiçbir şekilde UPS lere bağlanmaz:hayirBunu Bana Logitech Te içerde Çalışan Teknik servis elemanı dedi daha önce ben bağladım ama iyi beslemiyor ses kalitesi düşüyor.

O dediğinizi bilmiyorum maalesef, verim elde etmek için bağlamamak daha mantıklı. Sonuçta şebeke ile aramıza UPS koyuyoruz.
Ama aslında UPS hat gürülütüsü gibi şeylerden arındırdığı için işi daha verimli yapmaz mı? Kafamda deli sorular. :sirit

Odyofil sistem dizenler şebekeye bile el atıyor. :kiskis

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
O dediğinizi bilmiyorum maalesef, verim elde etmek için bağlamamak daha mantıklı. Sonuçta şebeke ile aramıza UPS koyuyoruz.
Ama aslında UPS hat gürülütüsü gibi şeylerden arındırdığı için işi daha verimli yapmaz mı? Kafamda deli sorular. :sirit

Odyofil sistem dizenler şebekeye bile el atıyor. :kiskis
Konu Elektronik Oldumu Kafalar karışıyor kardeşim ya :haha1

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Mühendislik başka bir dünya. Holywood etkisi sökmüyor maalesef. İçine girildiğinde epey sıkıcı hal alıyor. (Benim gibi tembeller için.) :hihi :kiskis
Bu Forumda şöyle bi kaç kişi dahil bizim gibi mühendisler olsa teknoloji 10 adım hızlı ilerler bizim kafa çalışıyor abi mesela vestelin yazılım mühendisleri Hangi Akla Hizmet Profil Yazılımlarını Dahili Etmessiniz Telefona kulaklık taktığınızda ikisindenmi ses gelmesi lazım :bilmiyom:bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt